С любовью к Святогорью. В церкви на меловой скале открылась выставка


Серед мальовничої природи правого берегу річки Сіверський Дінець, на крейдяних пагорбах розташувався архітектурний ансамбль Свято-Успенського Святогірського чоловічого монастиря.

Він складається з двадцяти шести пам’ятників архітектури ХVІІ – ХІХ століть, які складають основу Святогірського державного історико-архітектурного заповідника. Про це розповідає на своїй сторінці у фейсбук Оксана Литвин

До перших споруд монастиря, крім печер, відноситься й Миколаївська церква на крейдяному бескиді – перлина українського бароко кінця XVIIст.

В архітектурному стилі храму втілюються споконвічні традиції дерев’яної народної архітектури Слобідської України.

Державний історико –архітектурний заповідник присвятив цьому архітектурному шедевру художню виставку «МИКОЛАЇВСЬКА ЦЕРКВА XVII ст. – ПЕРЛИНА УКРАЇНИ”.

Основою виставки є живописні твори українських художників, більшість з яких є заслуженими художниками України і членами Національної спілки художників України. І хоч виконані роботи в різних художніх стилях, але їх всіх об’єднує одне - любов до Святогір’я.

Експозиційний ряд виставки доповнюється експонатами декоративно-ужиткового мистецтва, науковими виданнями заповідника, а також відеофільмами про сакральні пам’ятки архітектури України, збудовані в стилі українського або «козацького» бароко.

На виставці експонується біля сотні художніх робіт,серед них роботи відомих художників Тараса Дудки, Сергія Смєтанкіна, Андрія Кутани.

Миколаївська церква XVIIст. надихає на творчість все більше і більше молодих художників. Серед нових імен – Оксана Дашивець, Костянтин Толкачьов, Валентина Рогова, Михайло Мкртчян, Наталія Проскуріна.

Якщо ваша душа хоче доторкнутися до прекрасного - вам пряма дорога на виставку «МИКОЛАЇВСЬКА ЦЕРКВАXVII ст. – ПЕРЛИНА УКРАЇНИ”. Виставка працює середа-неділя з 8.00-17.00.>


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

6
0

Эта запись была размещена в рубрики: