Виробник художніх виробів з кераміки. В Слов’янську відкривається нова спеціальність

У 2021 році за підтримки та сприяння Програми ООН із відновлення та розбудови миру в Донецькій та Луганській областях на базі Слов'янського БРЦПО ім. П.Ф. Кривоноса відкривається нова професія "Виробник художніх виробів з кераміки" для керамічної галузі регіону.

Метою відкриття цієї професії є забезпечення керамічних підприємств міста фахівцями, які будуть володіти усіма  навичками технологічного процесу виготовлення виробів з кераміки.

Для майбутніх здобувачів освіти облаштовуються нові майстерні та навчальні класи, які будуть оснащені найсучаснішим обладнанням, технікою та матеріалами.

Після закінчення повного курсу навчання учням присвоюється кваліфікація "кваліфікований робітник" з набутої професії відповідного розряду, категорії, на ІІІ ступені навчання – кваліфікований робітник високої кваліфікації. Здобувачі освіти, які навчались на базі 9 класів також отримують свідоцтво про повну загальну середню освіту. Під час навчання всі здобувачі освіти отримують стипендію.

В умовах швидких змін професійної освіти заклад впевнено входить в ринкові відносини, шукає нові форми і методи впливу на ринок освітніх послуг.

Колектив центру успішно працює в рамках міжнародних проектів: ООН (ЮНІСЕФ), «Ла Страда України». За останні три роки на базі центру було реалізовано п’ять міжнародних проектів, спрямованих на створення безпечного середовища для підлітків та заохочення молоді до активної участі у впровадженні позитивних змін в своїх громадах. На базі центру працює Служба порозуміння та Молодіжний центр.

Довідка: Слов’янський багатопрофільний регіональний центр професійної освіти імені П.Ф. Кривоноса є одним із провідних освітніх закладів професійної (професійно-технічної) освіти Донеччини. За час свого існування, а це вже сто двадцять років, заклад пройшов тернистий шлях від двокласного залізничного училища при станції Слов’янськ Ізюмського повіту Харківської губернії до сучасного закладу професійної освіти третього атестаційного рівня.

Слов’янський багатопрофільний регіональний центр професійної освіти імені П.Ф. Кривоноса забезпечує реалізацію потреб громадян у професійно-технічній освіті за напрямками залізничного транспорту, громадського харчування, сфери послуг, торгівельно-комерційної діяльності, художньо-естетичного і швейного виробництва. Ведеться підготовка кваліфікованих робітників за професіями: слюсар з ремонту рухомого складу, помічник машиніста тепловоза та електровоза, електрозварник ручного зварювання, кухар, кондитер, офіціант, перукар, манікюрник, кравець, монтажник гіпсокартонних конструкцій, штукатур, продавець продовольчих, непродовольчих товарів, живописець.

Очолює освітній заклад директор Гусейнов Самандар Надирович - ініціативний і творчий керівник, справжній професіонал своєї справи, який добре володіє менеджментом і успішно забезпечує розвиток центру професійної освіти. В результаті наполегливої праці педагогічного колективу на чолі з директором в освітньому закладі склалися гідні традиції, привабливі для абітурієнтів та їх батьків.

Педагогічні працівники та здобувачі освіти центру успішно беруть участь у конкурсах професійної майстерності, декоративно – прикладної творчості, виставках і фестивалях на обласному, всеукраїнському та міжнародному рівнях, де займають призові міста. В обласних етапах Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед здобувачів освіти ЗП(ПТ)О з професій «Офіціант», «Помічник машиніста тепловоза» та «Перукар» здобувачі освіти центру були відзначені Дипломами І ступеня.

Також в арсеналі Слов’янського багатопрофільного регіонального центру імені Петра Федоровича Кривоноса вже 5 золотих, 2 срібні, 1 бронзова медалі, дипломи і грамоти за презентацію досягнень і впровадження педагогічних інновацій у національному освітньому просторі Міжнародних виставок «Інноватика в сучасній освіті» і «Сучасні заклади освіти». Вже двічі у 2018 і 2020 роках центр отримав ГРАН – ПРІ «Лідер професійної (професійно-технічної) освіти України», а також у 2020 році – Почесне звання «Лідер інновацій в освіті».

Якісний склад педагогічного та керівного складу, їх освіта, кваліфікація та практичний досвід педагогічної роботи дають змогу здійснювати професійну підготовку учнів на рівні Державних освітніх стандартів та зумовлюють високий рівень працездатності. Центр має достатню навчально-матеріальну базу, яка постійно оновлюється і дозволяє проводити загальноосвітню та професійно-практичну підготовку в сучасних майстернях, лабораторіях і навчальних класах. Для абітурієнтів з інших міст безкоштовний гуртожиток.

Майстри виробничого навчання та викладачі професійно-теоретичної підготовки використовують нестандартні форми та методи навчання, особистісно-орієнтований підхід до кожного учня. Для розвитку творчих здібностей молоді працюють предметні гуртки, факультативи, спортивні секції. Життя в центрі цікаве і насичене.

Освітня діяльність Слов'янського БРЦПО імені П.Ф. Кривоноса спрямована, на потреби сучасного виробництва насамперед в робітниках, які володіють сучасними технологіями та можуть працювати не тільки на підприємствах і установах міста, але й в інших регіонах України.


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

5
0

Эта запись была размещена в рубрики: