Увага! Діє весняно-літня нерестова заборона. Донецький рибоохоронний патруль нагадує

Донецький рибоохоронних патруль нагадує про встановлення весняно-літньої нерестової заборони на вилов водних біоресурсів.

Донецький рибоохоронний патруль нагадує, що на водних об’єктах Донецької області триває весняно – літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів, а саме: у річках - до 21 травня 2021 р., у водосховищах і озерах – до 10 червня 2021 р., у новостворених водних об’єктах, а також у придаткових системах річок та інших водних об’єктах – до 30 червня 2021 р.

Крім того, у цей період забороняється:

-  організація змагань із спортивного рибальства та підводного полювання;

-  проведення у водних об’єктах  та в прибережних захисних смугах робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (днопоглиблюваних, вибухових, бурових, сейсмологічних, геологорозвідувальних), добування будівельних матеріалів, гравію та піщано – ракушкової суміші;

-   забір води без ефективних рибозахисних пристроїв;

-   заготівля очерету, рогозу та інших водних рослин у місцях масового нересту риби;

- пересування всіх плавучих засобів на ділянках, оголошених нерестовищами в період нересту, за винятком суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних живих ресурсів.

Любительське рибальство у період встановлення весняно – літньої нерестової заборони дозволено на спеціально визначених ділянках водойм однією поплавковою  або  донною  вудкою  із  одним гачком і спінінгом з берега. Добова норма вилову риби на одну особу становить 3 кг.

Ознайомитись з наказом щодо встановлення весняно – літньої нерестової заборони на вилов водних біоресурсів та переліком місць масового нересту риби у водоймах Донецької області в 2021 році можна ознайомитись за посиланням. https://dn.darg.gov.ua/files/11/nakaz_47.pdf

Також на офіційному вебсайті Донецького рибоохоронного патруля розміщено Інтерактивну карту https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1C8xpRnvGo5S59QnD40h2BQl8z08jxOpv&ll=48.62438822461548%2C36.296195234374956&z=7 місць масового нересту риби у водоймах Донецької області в 2021 році, на яких заборонений будь – який вилов водних біоресурсів.

Слід зазначити, що порушення правил рибальства під час весняно – літньої нерестової заборони карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно КУпАП становить від 34 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ. Штраф від 1 700 до 3 400 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Донецький рибоохоронний патруль закликає користувачів водних об’єктів, рибалок – любителів та всіх небайдужих громадян бути відповідальними та дотримуватись вимог нерестової заборони вилову водних біоресурсів. Якщо Ви помітили порушення правил рибальства або порядку чи збуту водних біоресурсів, просимо невідкладно  повідомляти за номерами телефонів «гарячої лінії»: (099) 391-10-90 або (068) 446-86-54.

Додаткова інформація:

Донецький рибоохоронний патруль нагадує, що з 10 грудня 2020 року на водних об’єктах Донецької області встановлено заборону на вилов річкових раків, яка триватиме до 30 червня 2021 року, відповідно до наказу Управління Державного агентства рибного господарства у Донецькій області від 25.11.2020 № 242 «Про встановлення заборони на вилов раків в рибогосподарських водних об’єктах Донецької області у 2020 – 2021 роках». Ознайомитись з вищезазначеним наказом можна за посиланням. https://dn.darg.gov.ua/files/10/Nakaz_242.pdf

 Управління Державного агентства рибного господарства у Донецькій області

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

2
1

Эта запись была размещена в рубрики: