Як споруджується унікальний велосипедний комплекс у Лимані

велотрек лиман

Заступник голови Донецької ОДА Вадим Філашкін ознайомився з ходом будівництва велосипедного комплексу у Лимані, що будується в рамках президентської програми "Велике будівництво".

Про це повідомляє прес-служба Донецької ОДА

Велосипедний комплекс у Лимані стане унікальним, єдиним подібним в Україні. Він матиме сучасну трасу BMX, що першою в державі отримає відповідну сертифікацію. Проєкт фінансується з обласного бюджету.

филашкин

Станом на сьогодні в рамках проєкту споруджено триповерхову будівлю гуртожитку, де передбачені тренажерний зал, медичний і масажний кабінети, конференц-зала, їдальня та кімнати для проживання 50 осіб – спортсменів, тренерсько-викладацького й суддівського складу. Наразі очікується постачання відповідних меблів та обладнання.

Читайте також: Под Лиманом дорога будет просто супер: проект “Велике будівництво” в действии

Об'єкт передбачає доступність для маломобільних груп населення. Для опалення гуртожитку збудовано котельню. Поруч зведено господарську споруду з гаражем та приміщенням для ремонту і зберігання велосипедів. Там наразі активно проходить внутрішнє облаштування.

Розпочато доброустрій території - виконано підготовчі роботи для укладання тротуарної плитки.

Безпосередньо велосипедний трек BMX – це стартова рампа заввишки 5 метрів і траса, що включає три віражі та чотири прямих. Сьогодні основні сили спрямовані на виконання земельних робіт щодо облаштування цієї траси зі спеціального ґрунту – суглинку. Введення об'єкта в експлуатацію має відбутися в поточному 2021 році.

Зазначений проєкт покликаний надати поштовх розвитку велосипедного спорту в Донецькій області в цілому, і, зокрема, дисципліні «BMX», яка до цього не була представлена в регіоні. Діти у безпечних умовах, без виїзду на автомагістралі, зможуть набувати навичок для подальшого виступу в інших дисциплінах велоспорту: на шосе, на треку та в маунтинбайку.

велотрек

До того ж, сучасний велокомплекс у Лимані виведе на новий рівень дисципліну «BMX» і в Україні, адже наразі її розвиток ведеться на трасах у Харківській та Чернівецькій областях, що не мають відповідної сертифікації, не відповідають сучасним вимогам. Лиман стане місцем проведення навчально-тренувальних зборів за участю вихованців обласної спортшколи та збірної команди України, змагань обласного та всеукраїнського рівнів, які, дозволять підготувати наших спортсменів до гідних виступів на міжнародній арені.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

7
0

Эта запись была размещена в рубрики: