Рятувальники Донеччини вчились радіаційній та хімічній розвідці


Для фахівців Головного управління завершився триденний тренінг з використання обладнання Спеціальної машини радіаційної та хімічної розвідки і лабораторного контролю.

Три насичених та продуктивних дня. Саме стільки тривав тренінг для рятувальників Донеччини з використання Спеціальної машини радіаційної та хімічної розвідки і лабораторного контролю. Цей сучасний та високотехнологічний автомобіль та обладнання Головне управління ДСНС України у Донецькій області отримало у своє розпорядження в рамках проєкту «Посилення спроможності України щодо реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з небезпечними хімічними речовинами», що реалізується Координатором проєктів ОБСЄ в Україні за фінансової підтримки Місії США в ОБСЄ та Федерального міністерства закордонних справ Німеччини у взаємодії з Міністерством внутрішніх справ України та Державною службою України з надзвичайних ситуацій.

Тому в рамках цього проєкту і був організований триденний практичний тренінг для співробітників ДСНС, які виконують завдання за призначенням. Зокрема, для  групи радіаційного, хімічного захисту та хіміко-радіометричної лабораторії  Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Донецькій області.

Всі інструктори — фахівці своєї справи, представники компаній, які займаються розробкою та виробництвом приладів в сфері забезпечення радіаційної, хімічної безпеки.

Отже, в перший день заняття складалося з теоретичної та практичної частини. Тема - як використовувати обладнання для радіаційної розвідки та дозиметричного контролю. Лектори акцентували увагу не тільки на технічних характеристиках приладів, але й показали як ефективно їх  використовувати. Наприклад, як під час руху машини вимірювати рівень радіації за часовим та просторовим інтервалами з нанесенням вимірювальних даних на карту GPS координат в реальному часі.

Плідним на знання видався і другий день. Фахівці ДСНС практично відпрацьовували використання пневматичного та гідравлічного обладнання, а саме: спеціальні пневматичні бандажі, клинки, вакуумні подушки для проведення локалізації та ліквідації витоків небезпечних речовин з резервуарів; гідравлічного обладнання для підйому бетонних або металевих конструкцій та комбінованого акумуляторного гідравлічного інструменту, який дає змогу як різати так розтискати металеві конструкції.

Також в другий день тренінгу рятувальникам розповіли про властивості найсучаснішої системи життєзабезпечення, до складу якої входить захисні костюми та засоби індивідуального захисту органів дихання. Вона дозволяє працювати в екстремальних умовах з повним 100% захистом.

І нарешті третій день був присвячений використанню обладнання для хімічного контролю та відбору проб. Зокрема, рятувальники працювали зі новітнім Раман-спектометром Rigaku, який дозволяє виявляти небезпечні хімічні речовини та класифікувати їх за мінімальний час з високою достовірністю. Вдосконалили навички роботи з приладами хімічної розвідки забрудненого повітря небезпечними речовинами та парами ртуті (Drager, Mercury), а також проведення якісного аналізу питної або стічної води завдяки портативному спектрофотометру HACH DR 1900.

Результатами тренінгу рятувальники Донеччини задоволені. Впевнені, що отримані знання успішно застосовуватимуть під час роботи.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: