Для ПАТ “Донецкоблгаз” лицензия на распределение газа аннулирована

газ

Это событие произошло 14 апреля. НКРЕКП (национальная комиссия по тарифам) лишена права заниматься распределением газа. Это решение принято на основании нарушения лицензионных условий ПАТ "Донецкоблгаз".

Об этом на своей тсраницк в фейсбук сообщает глава Донецкой ОГА Павел Кириленко.

НКРЕКП анулювала ліцензію з розподілу газу ПАТ "Донецькоблгаз".

Таке рішення було ухвалене на засіданні Комісії сьогодні, 14 квітня.

Голова НКРЕКП Валерій Тарасюк під час розгляду цього питання зазначив, що "дії Донецькоблгазу - це не просто повторне порушення ліцензійних умов, це диверсія проти споживачів, проти країни. Адже минулого місяця це приватне підприємство відключило від газопостачання теплокомуненерго попри чітку позицію Регулятора, оператора газотранспортної системи, НАК "Нафтогаз України" щодо неприпустимості таких відключень".

Нагадаю, що на початку березня, коли температура повітря трималася на мінусових позначках, компанія відключила подачу газу на 59 котелень обласного комунального підприємства “Донецьктеплокомуненерго”, внаслідок чого без тепла залишились 714 житлових будинків, 23 школи, 16 дитячих садків, 4 лікарні, 106 інших об'єктів.
Тоді ми в ОДА взялися за вирішення проблеми на кількох рівнях, доклали максимум зусиль, щоб постачання газу і тепла було негайно відновлено.

Читайте также: Украина ввела санкции против двух владельцев “Донецкоблгаза”

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, здійснила перевірку, яка виявила, що ПАТ “Донецькоблгаз” минулого року двічі порушував умови ліцензії та має заборгованість перед оператором ГТС у розмірі 353,9 млн гривень.

Комісія ухвалила рішення про анулювання ліцензії. Її дія припиниться 1 серпня цього року.
"Переважна кількість мереж підприємства - це державна власність, - зазначив Валерій Тарасюк. - Тому ми звертаємося до Міненерго, Фонду держмайна, Нафтогазу як власника 38 відсотків акцій Донецькоблгазу з тим, щоб вони визначилися, якому підприємству будуть передані ці мережі".

"Державі не потрібен ліцензіат, що накопичує борги перед оператором ГТС та відключає теплокомуненерго", - зазначив голова НКРЕКП.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

32
3

Эта запись была размещена в рубрики: