Як отримати витяг з Єдиного державного демографічного реєстру?

Що таке витяг з Єдиного державного демографічного реєстру?

Останнім часом на «гарячу лінію» Головного управління ДМС України в Донецькій області надходить питання стосовно надання роз’яснень  щодо витягу з Єдиного державного демографічного реєстру (далі витяг з ЄДДР), насамперед мешканцями непідконтрольної Українській владі території. 

Ваші звернення свідчать про те, що для багатьох цей документ і його призначення залишається такою собі «terra incognita». Тож спробуємо розібратися і розставити крапки над «і» у цьому питанні. 

Що таке «витяг з ЄДДР»?

Насправді, повна назва документа – «Довідка про внесення відомостей до Єдиного державного демографічного реєстру» і має затверджену постановою Кабінету Міністрів України від 18.10.2017 № 784 форму (див. додаток у документі за лінком https://bit.ly/2Khip8G ), та складається у формі витягу з Реєстру. 

Така довідка містить інформацію про внесені до Реєстру персональні дані особи та видані на її ім’я документи. 

Чому витяг не видається разом з ID-карткою?

Паспорт громадянина України у формі ID-картка  (далі ID-картка ) – це повноцінний та самодостатній паспортний документ, і жодних додатків до нього законодавством не передбачено. 

На ID-картці візуально читається вся основна інформація про особу (ПІБ, фото, дата і місце народження, ІПН, УНЗР, стать та ін.), а додаткова, яка протягом життя може змінюватись, міститься на чіпі (наприклад, про зареєстроване місце проживання, сімейний стан). 

Більше про ID-картку тут https://bit.ly/2PqZcn7 

Як отримати витяг?

Витяг із Реєстру видається БЕЗКОШТОВНО власнику біометричного паспорта (ID-картки або паспорта громадянина України для виїзду за кордон) за його особистою заявою у будь-якому підрозділі Міграційної служби, незалежно від зареєстрованого місця проживання.

Чи підтверджує витяг місце реєстрації ?

Ні. Документом, який підтверджує зареєстроване місце проживання особи, є довідка про реєстрацію місця проживання особи встановленого зразка (так звана форма 13) – такий порядок передбачений законодавством https://bit.ly/2YxmBdL 

Така довідка видається у день звернення органом реєстрації - виконавчим органом сільської, селищної чи міської ради. Або, в разі, якщо такий орган не створено, - сільським головою.

ГУ ДМС в Донецькій області

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

2
0

Эта запись была размещена в рубрики: