В Слов’янську відбулось засідання ради з розвитку підприємництва. Новини оподаткування, соняшна енергія та плани на 2021 рік


30 березня під головуванням міського голови Ляха В.М. у онлайн форматі відбулося засідання Координаційної ради з питань розвитку підприємництва у м. Слов’янську з представниками бізнесу та влади.

Серед питань порядку денного: Податкові нововведення на 2021 рік, Економія коштів підприємцями за електроенергію за рахунок побудови сонячних електростанцій для власних потреб та затвердження плану роботи Координаційної ради з питань розвитку малого підприємництва на 2021 рік. 


У ході засідання членами Координаційної ради були обговорені нововведення податкового адміністрування. Начальник Слов'янської ДПІ ГУ  ДПС у Донецькій області Колодій І.В. розповів про єдиний розрахунковий рахунок на який можуть сплачувати суб'єкти господарювання — платники податків всі податки, та рекомендував підприємцям зареєструватися в електронному кабінеті платника податків, де вони зможуть відстежувати все платежі, які вони здійснюють.

Підприємцям надані роз'яснення Закону України №1017-ІХ від 01.12.2020 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів щодо лібералізації застосування РРО платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам)за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих санкцій (далі- Закон №1017)

Законом № 1017 передбачені наступні зміни:

1. Обов’язкове застосування РРО з 01.01.2021 року для фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію лікарських засобів та медичних виробів, медичних послуг, складної побутової техніки та ювелірних виробів;

2. Перенесено до 01.01.2022 року обов’язкове застосування РРО для ФОП - «єдинників» інших ризикових видів діяльності – реалізація товарів у мережі Інтернет, текстилю, автозапчастин та вживаних товарів, діяльність ресторанів, готелів, та туристичних агентств;

3. Відтерміновано до 01.01.2022 року обов’язкове застосування РРО для всіх ФОП-«єдинників» другої - четвертої групи;

4. Лібералізуються штрафні санкції – скасовано штраф за невідповідність готівки в касі, штраф за неподання звітності з використання програмного РРО, штраф за попереднє програмування товарів та штраф за не створення контрольної стрічки на програмному РРО;

5. Скасовується механізм компенсації частини штрафних санкцій покупцю («КЕШБЕК»);

6. При здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів РРО не застосовується.

7.Визначено ліміти для фізичних осіб – підприємців (ФОП) – платників єдиного податку, виходячи із встановлених законом на 1 січня податкового (звітного) року розмірів мінімальної заробітної плати:

I група – 167 розмірів мінімальної заробітної плати замість 1 млн гривень;

II група – 834 розміри мінімальної заробітної плати замість 5 млн гривень;

III група – 1 167 розмірів мінімальної заробітної плати замість 7 млн гривень;

8. Розмір обсягу доходу для фізичних осіб – «єдинників» щодо не використання РРО встановлений у розмірі 220 мінімальної заробітної плати (станом на 01 січня звітного року).

Також, члени Координаційної ради були проінформовані, про те, що платники єдиного податку 1-ї групи тимчасово звільняються: від сплати єдиного податку за грудень 2020 року та січень – травень 2021 року, (крім випадків порушення умов застосування першої групи платників єдиного податку).

Наприкінці онлайн зустрічі був затверджений план роботи Координаційної ради з питань розвитку підприємництва на 2021 рік.


Деловой Славянск

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

1
1

Эта запись была размещена в рубрики: