Сьогодні Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Щорічно рівень захворюваності на туберкульоз у світі знижується в середньому на 1 - 2%. Але, незважаючи на досягнення, сучасне становище у цій сфері невтішне.

За оціночними даними ВООЗ, щороку в Україні близько 30000 осіб хворіють на туберкульоз. Крім того, Україна входить до десяти країн з найвищим показником поширеності мультирезистентного туберкульозу. Серед вперше діагностованих осіб майже у 29 відсотків діагностується стійкість до протитуберкульозних препаратів.

В 2020 році в ОТГ м. Слов'янська  показник захворюваності на туберкульоз підвищився  та складає  65,2  на 100 тис. населення(2019р. -  63,5  на 100 тис. населення), підвищився і показник смертності – 14,0    на 100 тис. населення (2019р. – 8,0  на 100 тис. населення).

Сектор громадського здоров'я КЗ «Інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та бухгалтерського обліку м. Слов'янська»   нагадує, що туберкульоз - це гостре інфекційне захворювання, яке може вражати усі органи та  системи людини, але найчастіше - органи дихання.

Основні симптоми захворювання:

  • кашель понад 2 тижнів;
  • підвищена температура тіла понад 7 днів;
  • утруднене дихання;
  • біль у грудях;
  • поганий апетит, постійна слабкість;
  • безпричинна втрата ваги;
  • підвищена пітливість, особливо вночі;
  • кровохаркання (наявність крові у мокротинні, що виділяється при кашлі)

При наявності  хоч одного  з симптомів необхідно  негайно звернутися до сімейного лікаря.

Пам’ятайте  - туберкульоз  виліковний і лікується за кошти держави. У лікувально - профілактичних установах  міста створені усі умови для ранньої і безкоштовної діагностики та лікування  туберкульозу.

Щоб  попередити  розповсюдження  туберкульозу необхідно щорічно проходити  флюорографічні обстеження;  не відмовлятися від імунізації своїх дітей вакциною БЦЖ та проведення  реакції Манту.

Дуже важливо володіти навичками санітарної культури і прищеплювати їх своїм дітям - правила особистої гігієни, режим провітрювання в громадських місцях, культура спілкування під час кашлю, чиханні  та ін.

Сектор громадського здоров'я КЗ «ІА ЦМС та БО м.Слов'янська» 2021р.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: