Сколько миллионов перепадет Славянской громаде от продаж бензина и дизеля?

АЗС

Ассоциация городов Украины отстояла зачисления в бюджеты местного самоуправления части акцизного налога с горючего на постоянной основе. Правительство одобрило Порядок зачисления части акцизного налога с горючего в местные бюджеты и утвердил доли акциза на I полугодие 2021 года.

Об этом сообщают в Донецком РО АГУ

У 2021 році громади України планують отримати 7,4 мільярда гривень від акцизу на пальне.

За інформацією Олександра Меланченка, консультанта з бюджетних питань Асоціації міст України, який працює в Донецькій області в межах проєкту «ПУЛЬС», що його АМУ втілює за підтримки USAID, у планах громад Донеччини від акцизу із пального отримати цьогоріч суму у межах 700 мільйонів гривень. «Це приблизна цифра на рік – вона залежить від того, скільки зберуть акцизного податку. Отже, вже до кінця березня скарбниці громад Донеччини можуть поповнитися мільйонами з акцизу на пальне», - підкреслив експерт.

Постановою «Деякі питання зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду відповідних бюджетів місцевого самоврядування» (проєкт) затверджено:

• Порядок зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду відповідних бюджетів місцевого самоврядування. Розподіл частини акцизного податку (13,44%) між бюджетами місцевого самоврядування відбуватиметься щодня у день надходження акцизного податку. Розподіл акцизного податку, що надійшов з початку кожного півріччя буде здійснений у двотижневий строк з дня набрання чинності постанови, якою будуть визначені частки для зарахування на відповідне півріччя.

Читайте также:  “Укрзализныця” назначит дополнительно 30 поездов на летний период

• Частки для зарахування до бюджетів місцевого самоврядування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального у першому півріччі 2021 року. Частки визначатимуться кожні пів року, виходячи з обсягів реалізованого суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального на відповідній території за попереднє півріччя відповідного бюджетного періоду на підставі даних реєстраторів розрахункових операцій згідно з інформацією ДПС, відповідно до Порядку.

«За наполяганням АМУ, Державна податкова служба, починаючи з кінця 2020 року, розпочала публікувати на своєму сайті інформацію про обсяг реалізованого в роздрібній торгівлі пального за даними реєстраторів розрахункових операцій (РРО) у розрізі адміністративно-територіальних одиниць. Саме на підставі цих даних здійснюється розрахунок часток акцизного податку для бюджетів місцевого самоврядування. Це дає можливість органам місцевого самоврядування самостійно аналізувати інформацію про обсяги проданого пального», – зазначають в АМУ, висловлюючи сподівання, що це відбуватиметься на регулярній основі.

Зауважимо, в рамках децентралізації кілька років тому акциз з пального почали зараховувати у бюджети громад. Місцевий акциз з пального – це не тільки інструмент боротьби з тінізацією у сфері його обігу (до його запровадження складала 30%), а й джерело доходів громад для реалізації соціальних проектів – будівництва нових шкіл та дитячих садків, ремонт доріг, мостів, облаштування вулиць тощо.

«Цей ресурс дуже важливий для місцевого самоврядування, – наголошують в АМУ. – Адже окремим громадам саме акциз з пального приносить до 50% доходів у місцеві бюджети».

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

3
5

Эта запись была размещена в рубрики: