Кримінальна справа проти “Донецькоблгаз” та термінова заява компанії


Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в неділю, 7 березня, повідомив, що правоохоронці відкрили кримінальне провадження щодо припинення постачання газу для "Донецьктеплокомуненерго".

За його словами, напередодні "Донецькоблгаз" всупереч постанові Кабінету Міністрів України відключив від газу 59 котелень "Донецьктеплокомуненерго", і внаслідок цього пів тисячі житлових будинків і низка соціальних об’єктів, зокрема лікарні, залишилися без тепла. "Спільно з головою Донецької ОДА, профільними міністрами, керівництвом НАК "Нафтогаз" і НКРЕКП ми в терміновому порядку почали відновлювати теплопостачання. Менше доби нам знадобилось, щоб розв'язати цю проблему й повернути тепло у домівки жителям Донеччини", - зазначив Шмигаль.

Голова українського уряду висловив впевненість, що "незаконні дії "Донецькоблгазу", який знехтував потребами людей та поставив під загрозу їх життя та здоров’я, не залишаться без відповідної реакції".
Нагадаємо, що 6 березня "Донецькоблгаз" заявив, що постачання природного газу для ОКП "Донецьктеплокомуненерго" припинено у зв'язку із заборгованістю підприємства перед НАК "Нафтогаз України".

У свою чергу щодо порушення кримінальних проваджень зробило термінове звернення ПАТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ»

На виконання припису НАК «Нафтогаз України» та у відповідності з п.п.3 гл.5 р.VI, п.1 гл.7 р. VІ, підпункт 6 п. 1 гл. 7 р. VI Кодекса ГРМ, п.5 гл.1 р. I Кодекса ГРМ, затвердженого Постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2494.

06 березня 2021 року технічні працівники ПАТ «Донецькоблгаз» на виконання положень чинного законодавства України здійснювали роботи по обмеженню газопостачання на об’єкти ОКП «Донецьктеплокомуненерго».

Із засобів масової інформації стало відомо про те, що органи Національної поліції України відкрили кримінальне провадження відносно ПАТ «Донецькоблгаз», який нібито в порушення Постанови Кабінету Міністрів України (якої саме не зазначено) і на фоні зниження температури повітря перекрив газопостачання для 59 котелень ОКП "Донецьктеплокомуненерго".

В черговий раз ПАТ «Донецькоблгаз» наголошує на тому, що дії щодо відключення об’єктів ОКП «Донецьктеплокомуненерго» відбуваються у передбачений діючим законодавством України спосіб.

Водночас, представниками структурних підрозділів ПАТ «Донецькоблгаз» по кожному населеному пункту, в якому розташовані об’єкти ОКП «Донецьктеплокомуненерго» були подані заяви про вчинення кримінальних правопорушень на посадових осіб органів місцевого самоврядування, органів Національної поліції України, співробітників ОКП «Донецьктеплокомуненерго», а також на невідомих осіб, які втручались і блокували господарську діяльність ПАТ «Донецькоблгаз» і втручались під час здійснення заходів по відключенню від системи газопостачання об'єктів ОКП «Донецьктеплокомуненерго», несанкціоновано відновлювали газоспоживання, тобто вчиняли дії, які фактично кваліфікуються як самоуправство (ст. 356 КК України) і протидія законній господарській діяльності (ст. 206 КК України) нашого Товариства.

Зазначаємо, що протиправні дії вищевказаних осіб є кримінально караними діяннями, відповідальність за вчинення яких передбачена Кримінальним кодексом України.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

31
4

Эта запись была размещена в рубрики: