Котельным Славянска отключают газ. Вадим Лях обратился в полицию


Ситуация SOS! Сегодня Славянское УГГ прекратило подачу газа на ряд котельных города. Как можем, препятствует тому, что происходит. На моего профильного заместителя Андрея Секлецова уже составлен полицейский протокол, за противодействие отключению. Об этом на своей странице написал голова Славянской ОТГ Вадим Лях.

Согласно письму, которое получил горгаз от ПАТ "Донецкоблгаз", перекрыть они должны все котельные.

Такая ситуация сложилась не только в Славянске. Отключения проходят в Лимане, Краматорске, Дружковке, Константиновке – в общем, во всех городах, которые получают тепло от «Донецктеплокоммунэнерго». Это предприятие задолжало «Нафтогазу» более 1 млрд 548 млн грн.

В итоге – имеем то, что имеем.

Тем не менее, в условиях ночной минусовой температуры считаю такие действия поставщика газа недопустимыми. До конца отопительного сезона остается больше месяца. Отключение котельных сейчас тем более в условиях пандемии, угрожает жизни и здоровью людей.

Руководство Славянска и области принимает все меры, чтобы минимизировать последствия этого решения и возобновить газоснабжение котельных.

Ниже привожу позицию ДонОДА

"В тарифах ОКП «Донецьктеплокомуненерго» на послуги з постачання теплової енергії, встановлених на плановий період з 01.10.2020 по 30.09.2021, враховано середню ціну природного газу, що діяла у минулому опалювальному сезоні, а саме: 4048,49 грн/1000 м3 (без ПДВ та інших надбавок). Але, в умовах запровадження ринку природного газу, вартість природного газу для підприємств теплопостачання змінюється щомісяця.

За період листопад 2020 року – січень 2021 року зростання ціни на природний газ склало 81,1%.

09 лютого 2021 року між Урядом, Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, НАК «Нафтогаз України» і Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» було укладено Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води. Меморандумом передбачено заборона на підвищення тарифів на теплову енергію для населення, розробка механізму джерел компенсації теплопостачальним підприємствам фінансових втрат до 01.05.2021 та до 01.10.2021 прийняття відповідних нормативних актів.

До цього часу, виходячи з умов Меморандуму, передбачено безперебійне постачання природного газу тепломережам. Але, ПАТ «По газопостачанню та газифікації «Донецькоблгаз», незважаючи на умови Меморандуму, порушив його дію (підписантом Меморандуму є НАК «Нафтогаз України») та розпочав з 05 березня 2021 року відключення котельних ОКП «Донецьктеплокомуненерго».

Облдержадміністрацією, обласною військово – цивільною адміністрацією в особі безпосередньо голови Кириленко П. спільно з Прем’єр – міністром України Шмигалем Д., Міністром розвитку громад та території України Чернишовим О. вживаються всі необхідні заходи, в межах законодавства та компетенції, щодо врегулювання питання про відключення котельнь ОКП «Донецьктеплокомуненерго», яке буде вирішено найближчим часом."

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

4
51

Эта запись была размещена в рубрики: