Сьогодні 150 років виповнюється від дня народження Лесі Українки

поетеса Леся Українка

Сьогодні, 25 лютого, виповнюється 150 років від дня народження видатної української поетеси Лесі Українки.

Леся Українка (справжнє ім’я - Лариса Петрівна Косач-Квітка) - видатна українська поетеса, перекладачка та культурна діячка. Письменниця входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України.

Завдяки творчості Лесі Українки українська література зайняла одну з вагомих ніш у світовій культурі, а про Україну та українців заговорили у всьому світі.

Леся Українка написала понад 270 віршів. І це, не рахуючи, поеми й драматичні віршовані твори, з півтора десятка оповідань, статей, велику кількість перекладів, унікальних пісень, казок.

Феномен таланту молодої письменниці у тому, що вона збагатила й урізноманітнила українську літературу, працюючи та поєднуючи різні жанри.

Її твори перекладені багатьма мовами світу.

На честь жінки, яка мала сильний дух, заснована премія її імені. Премія була запроваджена у 1970 році й присуджувалася щорічно з 1972 до 2003 року. Її вручали за найкращий дитячий твір.

А з 2004 року присуджується "Премія Кабінету Міністрів України ім. Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва". Вона вручається щорічно до дня народження видатної поетеси.

Серед них – твори письменників – ювілярів 2021 року. Знайомство з ними – у інформаційному виданні «Від Лесиного творчого натхнення до сьогочасних творів для дітей».

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

6
0

Эта запись была размещена в рубрики: