Нацгвардійці у Слов’янську та Харкові поділилися власною кров’ю заради онкохворих

Солдати, офіцери і службовці Східного оперативно-територіального об’єднання у всесвітній день боротьби проти раку здали кров у Харкові і Слов’янську.

Сьогодні Україна знаходиться серед держав з високим рівнем захворюваності на рак. Щорічно близько 65 тисяч осіб помирають від раку, а 140 тисяч дізнаються про свою хворобу, зазначає міністерство охорони здоров’я України.

4 лютого у всьому світі щорічно за ініціативою «Міжнародного союзу проти раку» (UICC) відзначаєть День боротьби проти раку. Його метою є підвищення обізнаності людей про рак, як одного з найбільш важких захворювань сучасності, а також привернення уваги громадськості до його запобігання, виявлення та лікування.

Нацгвардійці військових частин також не лишились осторонь цієї проблеми. Сьогодні в Харкові у  відділенні  трансфузіології̈ міської клінічної лікарні  № 25 військовослужбовці 5 Слобожанської бригади здали понад 15 літрів крові на потреби онкохворих. Компоненти крові, що пожертвували військовослужбовці, будуть використовувати люди, що є пацієнтами гематологічного відділення цієї ж лікарні. Там проходять лікування харків’яни, що мають різні захворювання кровотворної системи, в тому числі і онкологічні.

«Через карантин у нас катастрофічна ситуація з запасами крові усіх резусів та факторів. Специфіка хвороб кровотворної системи полягає у  постійній потребі у компонентах крові – еритроцитах, тромбоцитах і плазмі. Деяким хворим необхідно також постійне переливання. Дуже вдячні військовослужбовцям Національної гвардії за небайдужість до цієї проблеми», – зазначила завідувачка відділення трансфузіології Ірина Тютюнник.

Щоб привернути увагу до проблеми раку гвардійці 3 оперативної бригади стали донорами плазми у Харківському обласному центрі заготівлі та переробки плазми «Харків-Плазма».

«Вже другий рік поспіль ми співпрацюємо із Національною гвардією України. Нацгвардійці стали першими донорами, які взяли участь в акції «Червона лінія життя». Гроші від цієї акції були витрачені на придбання лікарських засобів для дітей з онкологічними захворюваннями, які проходять лікування в харківських лікарнях. Зазвичай гвардійці здають кров безкоштовно, навіть коли ми оплачуємо цю послугу, хлопці самі добровільно залишають гроші на благодійні цілі. Сьогодні акція проводиться до Дня боротьби з раком, тож плазма яку здали солдати буде направлена саме для лікування онкологічних хворих. Ми дуже вдячні солдатам і курсантам, бо завдяки ним ми безкоштовно забезпечили лікарськими засобами пацієнтів інституту медичної радіології», - розповіла завідувач центру Галина Сіроштан.

У відділенні трансфузіології Міської клінічної лікарні Слов’янська гвардійці строковики, військовослужбовці за контрактом і службовці  також здавали кров на честь сьогоднішньої дати.

«Здаю кров вже не перший раз, и на мою думку долучатися до подібних акцій має кожен українець, котрий за станом здоров’я спроможний це зробити», - сказав старший солдат строкової служби Олексій Дмитренко

Як зазначають медичні працівники, кров і плазма відновлюється в організмі людини дуже швидко. Якщо сьогодні донор здає 650 грамів, вже завтра така кількість до нього повертається. Разом з тим, навіть одна «порція» крові, що здав донор-нацгвардієць може врятувати життя декільком пацієнтам.

За матеріалами військових частин Східного ОТО

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

9
4

Эта запись была размещена в рубрики: