Шмыгаля – в отставку! Тарифы снизить! Депутаты Славянского горсовета обратились к президенту Украины

сессия

Ни больше ни меньше. Если говорить коротко. Именно так категорично звучали призывы к главному лицу страны Владимиру Зеленскому в обращении, которое приняли на второй сессии 8 созыва депутаты Славянского городского совета.

Зачитал обращение, которое поддержали депутаты практически всех фракций и групп, депутат горсовета Павел Придворов. Вот полный текст обращения:

Звернення до Президента України, Прем’єр-Міністра України,
голови Верховної Ради України

Ми, депутати Слов’янської міської ради, проаналізувавши питання підвищення тарифів на комунальні послуги для населення, висловлюємо глибоку стурбованість у зв’язку з необґрунтованістю та непрозорістю їх формування.
В країні зберігається важка епідеміологічна ситуація, спричинена вірусом COVID-19. В наслідок епідемії та карантинних заходів поглиблюється криза в економіці. Відчутних збитків зазнають підприємці. Рівень реальних доходів населення є низьким та знижується. Натомість, зростає безробіття та рівень бідності, навіть серед працюючих українців.
Платоспроможність українських родин погіршилась. Водночас, ціни на газ та комунальні тарифи невпинно ростуть. А разом із ними, стрімко накопичуються борги населення.
Так, 28.12.2020 року було прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 1325 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 05 червня 2019 р. № 483», відповідно до якої визначено єдину фіксовану ціну на електричну енергію для побутових споживачів – 1,68грн/кВт год. Даною постановою фактично відмінено будь-які пільгові тарифи, завдяки чому вартість тарифу на електроопалення для населення зросла з 0,90 грн. за 1 кВт/год до 1,68 грн. за 1 кВт/год, тобто на 87%.
Крім того, з 1 січня 2021 року зросла ціна за послуги газопостачання. Так, ціна природного газу для споживачів ТОВ «Харківгаззбут» у грудні 2020 року складала 8,84455 грн/куб.м, а в січні 2021 року складає 9,90641 грн/куб.м.
З моменту відкриття ринку для населення, державний НАК «Нафтогаз України» більше не впливає на формування цін за газ для населення, а кожен постачальник встановлює та змінює їх самостійно. Також значно підвищилася вартість послуги за доставку газу – майже вдвічі порівняно з груднем 2020 року.
Глибоку стурбованість викликають рішення Кабінету Міністрів України, щодо відміни державного регулювання цін на природний газ, відміни пільгового тарифу на споживання електричної енергії на перші 100 кВт та зміни порядку і формули нарахування субсидій для населення за житлово-комунальні послуги.
Враховуючи те, що вартість газу становить майже 70% собівартості гарячої води та тепла, це відповідно спричинило й підвищення цін на гарячу воду та тепло. З 1 січня 2021 року подорожчали послуги на опалення - 24 грудня 2020 року НКРЕКП ухвалила низку постанов про встановлення нових тарифів на виробництво теплової енергії для 23 компаній, що є ліцензіатами комісії. Отже, опалення для населення подорожчає від 5,5% до 49,7%. Проте це не кінцеві підвищення тарифів на комунальні послуги для населення, у подальшому планується лише їх збільшення.

Читайте также: Сессия Славянского горсовета началась с коммунальных тарифов

Враховуючи численні звернення, за дорученням Президента України Кабінет Міністрів 18 січня ухвалив рішення, яким встановлюється гранична ціна на газ на рівні 6,99 грн. за кубометр.
З огляду на те, що обґрунтованість тарифів не було належним чином перевірено спеціалізованими компаніями та не обговорено експертами у широкій дискусії, ми маємо констатувати, що цей процес відбувався непрозоро, без урахування інтересів громадян України. Наголошуємо, що згідно статті 13 Конституції України «земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключно (морської) економічної зони є об'єктами права власності українського народу».
Як представники місцевого самоврядування ми не можемо стояти осторонь вкрай важливих проблем, які хвилюють людей. Вважаємо, що в умовах економічної кризи, отримання низьких пенсій та зарплат, локдауну і пов’язаної з ним відсутності можливості працювати, дії Кабінету Міністрів України щодо підвищення тарифів на комунальні послуги для населення є неприпустимими і суперечать нормам Конституції України та чинного законодавства, а також призводять до подальшого зубожіння людей і підвищення соціальної напруги в суспільстві.
Крім того, існує ймовірність, що рівень несплати населенням житлово-комунальних послуг може суттєво зрости і галузеві підприємства не покриють своїх витрат.
Конституція України (Ст.48) гарантує кожному громадянину України право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло. Враховуючи, рівень реальних доходів населення, подальше підвищення цін на енергоносії та комунальних тарифів призведе до прямого порушення цих прав українських громадян.
Беручи до уваги, що держава своїми рішеннями зобов’язана забезпечувати для громадян гарантії послідовності, обдуманості та обґрунтованості своїх рішень, просимо Вас, як гаранта додержання Конституції України, прав і свобод людини:
1. Всебічно розібратись у ситуації, що склалась з тарифами на комунальні послуги для населення.
2. Ініціювати на державному рівні проведення перевірки мотивації рішення про підняття тарифів на комунальні послуги для населення з боку Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ринках теплової та електроенергії, а також компаній на газовому ринку, за результатами якої вжити заходів щодо їх коригування до економічно обґрунтованого рівня.
3. Вжити заходів щодо скасування сплати за транспортування газу з боку населення та вирішити питання щодо прийняття газових мереж у комунальну власність.
Ми звертаємось до Президента України, як Гаранта Конституції, вжити невідкладних заходів для недопущення зростання цін на електроенергію, природний газ та інших житлово-комунальних тарифів для населення.
Закликаємо Верховну Раду України розглянути можливість введення мораторію на підвищення цін на комунальні послуги для населення. Невідкладно внести зміни у законодавство для впорядкування ціноутворення і недопущення підвищення цін і тарифів на природний газ. Внести зміни до державного бюджету України на 2021 рік задля забезпечення повноцінного фінансування житлово-комунальних субсидій для населення.
Звертаємось до Кабінету Міністрів України із закликом переглянути свої рішення щодо скасування пільгового тарифу на електроенергію для населення та відмовитись від намірів подальшого підвищення тарифів. Забезпечити державне регулювання цін на природний газ для населення України та повернутись до умов та формули нарахування субсидій для українських домогосподарств, які діяли до травня 2018 року.
Також звертаємося до Вас з проханням під час прийняття своїх рішень керуватись виключно національними інтересами країни і чинним законодавством та сподіваємось на Вашу підтримку у вирішенні цього життєво важливого для українського народу питання.

И это еще не все. Депутаты дополнили обращение к Президенту Украины требованием отставки Премьер-министра Украины Дениса Шмыгаля. За предложенный проект обращения проголосовали все 39 городских депутатов. Теперь слово за президентом?

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

57
8

Эта запись была размещена в рубрики: