Як можна у Слов’янську відключитися від централізованого опалення – роз’яснення “Слов’янськтепломережі”


З 17 вересня 2019 року вступив у дію наказ Мінрегіонбуду №169 від 26.07.2019 «Про затвердження Порядку відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води».

Отже, Порядок передбачає два варіанти відключення від систем централізованого опалення та постачання гарячої води, а саме:

Перший варіант – «усім будинком»:

1. Зацікавлена (або уповноважена) особа від будинку попередньо звертається до теплопостачального підприємства міста або до виконавчих органів влади міста, які контролюють роботу таких підприємств, з питанням чи взагалі технічно можливе відключення конкретного будинку з урахуванням фактичного проходження мереж затвердженої схеми теплопостачання міста.

2. Усна/письмова відповідь має містити технічне обґрунтування неможливості відключення від ЦО. В іншому випадку співвласники житлового будинку мають провести загальні збори з цього питання і прийняти рішення про бажання відключення від ЦО і переходу на іншій варіант теплопостачання. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало 75% співвласників. ( В ОСББ таке рішення приймається 2\3 голосів).

3. Після цього уповноважена зборами особа(-и) подає до органу місцевого самоврядування (далі – ОМС) заяву про відключення житлового будинку від ЦО та/або ГВП, а також інформацію про намір влаштування в будівлі систем індивідуального чи автономного теплопостачання. Заява складається у довільній формі, із зазначенням причини відключення. До неї додається протокол або витяг з протоколу зборів співвласників багатоквартирного будинку про ухвалене рішення та зазначаються особи, уповноважені представляти інтереси співвласників.

4. Органи місцевого самоврядування передають на розгляд відповідної комісії подані документи. Комісія не менше, ніж один раз на місяць, розглядає такі заяви і надає свій висновок. Він носить рекомендаційний характер для остаточного прийняття рішення органом місцевого самоврядування.

5. Якщо рішення ОМС є позитивним, співвласники забезпечують фінансування розробки відповідного проєкту і виконання технічних умов усіх зацікавлених служб.

6. Відключення будівлі від ЦО та/або ГВП здійснюється лише в міжопалювальний період, але не пізніше ,ніж 1 вересня.

Другий варіант - «окрема квартира чи нежитлове приміщення будинку»:

Це можливо лише у випадку, який встановлено нормами Закону «Про житлово-комунальні послуги». Якщо станом на 01.05.19 р. не менше, як половина квартир та нежитлових приміщень будинку вже відокремлена (відключена) від ЦО та ГВП, то власники квартир та нежитлових приміщень, які ще приєднані до таких мереж, не зобов’язані, але мають право виключно за власним рішенням, у порядку, встановленому розділом №3 вищезгаданого наказу Мінрегіонбуду, відокремити (відключити) від них свою квартиру чи нежитлове приміщення та влаштувати систему індивідуального теплопостачання.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

16
21

Эта запись была размещена в рубрики: