Успішна сертифікація освітян Донеччини – кваліфікаційний проєкт для сміливців

Успішно завершився другий рік пілотного проєкту сертифікації педагогічних працівників.

Гідно представили Донеччину 44 вчителя початкових класів, які отримали свої сертифікати та ті переваги, які гарантує держава учасникам. За кожною історією успіху стоїть історія важкої праці! Позаду залишились хвилювання, безсонні ночі та стреси. Це ще раз підтверджує, що справа, яку виконуєш з великою любов'ю і відповідальністю, допомагає впоратись з викликами та досягти поставленої мети.

Що ж гарантує законодавство вчителю у разі успішного проходження сертифікації?

Педагогічні працівники, які отримали сертифікат, отримують щомісячну доплату в розмірі 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) пропорційно до обсягу педагогічного навантаження протягом строку дії сертифіката (3 роки) та зарахування успішного проходження сертифікації як проходження атестації педагогічним працівником, а також є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та/або педагогічного звання.

Що таке сертифікація педагогічних працівників? Що ми знаємо про цей пілотний проєкт в Україні в період реформування освіти?

Сертифікація педагогічних працівників - це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника (у тому числі з педагогіки та психології, практичних вмінь застосування сучасних методів і технологій навчання), що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи.
Метою сертифікації є виявлення та заохочення педагогічних працівників з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

Педагогічні працівники беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.

Для вчителя - це серйозний і відповідальний вибір, на шляху якого потрібно перемогти свої страхи і невпевненість, сконцентруватися, згадати все, що він знає і вміє робити. А головне - вміло це презентувати протягом усіх етапів процедури сертифікації, виконуючи все впевнено, наполегливо і спокійно. Ольга Матвєєва, учасниця Сертифікації-2020, учитель початкових класів м. Краматорська про значення цього проєкту для неї: «Підготовка до сертифікації є потужним інструментом, що спонукає вчителя до самоосвіти та саморозвитку, а також мотивує до подальшого професійного зростання».

Бажаємо усім небайдужим учителям початкових класів наважитися, спробувати свої сили та обовязково перемогти. Адже, лише вам вирішувати, як рухатися вперед.

Використання цьогорічної квоти для Донецької області на участь у Сертифікації-2021 (73 особи) і успішне її завершення стане запорукою утвердження позитивного іміджу пілотного проєкту сертифікації педагогічних працівників в Україні.

 

 

За матеріалами

управління Державної служби якості освіти у Донецькій області

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

4
1

Эта запись была размещена в рубрики: