Громадськість та бізнес. Збережемо історичну ідентичність Слов’янська


Наприкінці 2020 року відбулось чергове засідання робочої групи проєкту “Реклама без хламу”, яка займається вирішенням проблем регулювання та оформлення зовнішньої реклами у місті Слов’янськ.

Цього разу збори пройшли у сусідній Миколаївці. В надихаючій атмосфері ресторану “Зоря” зібрались всі учасники проєкту: його автори, координатори, архітектори, дизайнери та керівники провідних рекламних агентств Слов’янська.

  (Євгенія Калугіна, координатор ГО “Сильні громади” у Слов’янську)

 Для того, аби відчути унікальність, індивідуальний стиль та, власне, дух міста, потрібно знати його минуле. “Беручи до уваги історію Слов’янська, ми можемо досягти його максимально гармонічного розвитку.

Саме це буде привертати увагу гостей, створювати його шарм та посилювати інтерес. Проте без загальної охайності вивісок, які прикрашають будівлі, привертають увагу покупців, неможливо домогтися органічного вигляду Слов’янська”, - зауважила координатор проєкту Євгенія Калугіна.

 Тому журналіст та краєзнавець Дмитро Журавльов розповів під час робочої зустрічі про розвиток реклами та, зокрема, вивісок у Слов’янську. Свою доповідь він розпочав з появи комерції в місті. Краєзнавець показав приклади як виглядали рекламні вивіски у Слов’янську у ХІХ-ому та на початку ХХ-ого століття.

(Краєзнавець, журналіст Дмитро Журавльов)

 Розвиток торгівлі пов'язується з підвищенням промислового рівня в місті. Це відобразилось на кількості вивісок на вулицях Слов’янська. Велика кількість реклами була ознакою прогресу. З приходом радянської влади вивіски стали більш лаконічними. Стиль, в якому вони були виконані, актуальний і зараз.

 Звичайні вивіски нерідко стають туристичним об'єктом. Особливу увагу привертають ті, що виконані з незвичайних матеріалів або матеріалів, що властиві місцевості. У Слов'янську це, безумовно, кераміка. Наприклад, в Італії, Іспанії, Португалії керамічні таблички і покажчики дуже популярні, іноді це витвір мистецтва, куди дійсно водять туристів.

 Далі всі присутні заслухали лекцію від кандидата архітектури, доцента кафедри архітектурного проектування Донбаської національної академії будівництва і архітектури Олексія Губанова.

(кандидат архітектури Олексій Губанов)

Фахівець ознайомив учасників робочої групи з основними принципами архітектури та головними правилами розміщення реклами на будівлях. Олексій Володимирович підкреслив наскільки важливо зберегти історичну архітектурну спадщину та розповів як саме можна вдало поєднати безцінні для міста будівлі з сучасним світом реклами. Також він продемонстрував приклади тих міст, де розроблена єдина збірка правил розміщення реклами та вже вдало реалізується в життя.

 “Те, що ми бачимо, що відбувається в нашому місті говорить про те, що все не врегульовано. І ми тепер з цим зіткнулися. Саме тому ми збираємось разом, щоб врегулювати і йти далі, новим правильним шляхом. І над тим як саме ми з вами це врегулюємо, будуть далі працювати спеціалісти. Тому від нашої думки залежить майбутній зовнішній вигляд Слов’янська”, - зазначила Євгенія Калугіна.

 “Мають бути враховані всі нюанси. Щоб ті норми, якими ми будемо користуватися, максимально відповідали розвитку міста, інтересам бізнесу і робили життя міста краще. Перше, куди потрібно рухатися, це зонування міста на певні зони реклами. Далі врахувати реставрацію і паспортизацію пам'яток архітектури. Тоді наступним пунктом буде створення дизайн-код місту, тобто перелік певних правил, які б враховували особливості Слов’янська та кращі практики інших міст в оформленні вивісок”, - зазначив план подальших дій проєкту його комунікаційний менеджер Денис Бігунов.

 Результати засідання робочої групи будуть винесені як пропозиція міському голові Слов’янська. Надалі міська рада в рамках своїх повноважень приступить до розробки дизайн-коду міста із залученням фахівців та, безперечно, із врахуванням думки робочої групи проекту. Важливо, щоб позиція провідних рекламних агентств та підприємців міста була врахована.

 Наступна зустріч запланована вже за участі міського голови Слов’янська та керівників відповідних відділів та управлінь міської ради.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

7
4

Эта запись была размещена в рубрики: