Мешканці Слов’янська вимагають привести опалювання підїздів та сплату абонплати до вимог законодавства. Скарга

Напередодні нового року мешканці міст Слов’янськ, Краматорська, Дружківки та Мирнограда звернулись зі скаргою до Донецької обласної держадміністрації.

Вони висловили своє обурення діями ОКП «ДТКЕ» з необґрунтованого включення у платіжках за опалення житлових квартир додаткових нарахувань.

Мешканці ціх міст вважають дії ОКП "ДТКЕ" по нарахуванню оплати за опалення місць загального користування та абонентське обслуговування до укладання договору з індивідуальним споживачем неправочинним.

Це протирічить постанові КМ України №830 від 21 серпня 2019 року, в якій зазначається, що ця плата можлива лише після підписання договорів з індивідуальним споживачем. 

На зауваження споживачів послуги з централізованого опалення, що вище вказані нарахування у платіжках згідно законодавства України можливо за вирішенням (погодженням)  співвласників застосовувати тільки після укладення договорів про надання комунальної послуги по формам 1 або 2 типового договору з індивідуальним споживачем, що затверджені Постановою від 21.08.2019 року № 830.

При заключні договорів з колективним споживачем та колективного договору по формам 3 або 4 (з УСББ, управителем або згідно окремого рішення співвласників будинку) дані нарахування взагалі не застосовуються.

Керівництво підрозділу центру надання послуг ОКП «ДТКЕ» пояснила, що «Нарахування у платіжках за опалення міст загального користування та абонентське обслуговування» ОКП «ДТКЕ» змушено виконувати на ВИМОГУ ВКАЗІВОК РЕГУЛЯТОА – ДонОДА (ВЦА).

У ЗМІ дані вказівки (розпорядження) відсутні. Тож вимагаємо надати інформацію про наявність або відсутність даних вказівок.

У зв’язку з тим, що індивідуальні договори згідно постанові КМУ № 830 від 21.08.2019 року зі споживачами теплової енергії на централізоване опалення не оформлені (Вами надана інформація про відстрочення оформлення договорів на термін 5 місяців після ліквідації надзвичайного стану КОРОНАВІРУС-19).

Також повідомляємо, що ДонОДА (ВЦА) отримала лист-роз’яснення Мінрегіону № 7/10.1/13056-19 від 09.08.2019 року, та чомусь ці роз’яснення ОКП «ДТКЕ» не виконує?

Додатково надаємо  роз’яснення Мінрегіону до ГО «Наш дім Слов’янськ» у листі від 02.04.2020 року № 8/9.1/2453-20.

Вимагаємо від ДонОДА (ВЦА) – регулятора ліцензійної діяльності ОКП «ДТКЕ»:

- виправити недоліки в регуляторній діяльності та примусити керівництво ОКП «ДТКЕ» дотримуватись законодавства України;

- притягнути держслужбовців, винних у порушенні законодавства України, до адміністративної відповідальності;

- враховуючи складний соціально-економічний стан населення прифронтових територій вимагаємо більш уважніше відноситись до «захисту прав споживачів» згідно Ваших повноважень.

Зараз мешканці міст очікують відповіді від обласного кервіництва. У разі отримання відповіді ми проінформуємо про це наших читачів.

Діловий Слов'янськ

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

102
0

Эта запись была размещена в рубрики: