Волонтерство – моє покликання! Олена Шаповал зі Слов’янська отримала почесну відзнаку

 

Олена Шаповал зі Слов’янська стала у цьому році номінанткою Волонтерської премії "Євромайдан SOS".

Пані Олена вважає, що волонтерство – її покликання. Чотири роки тому, разом з однодумцями вона заснувала громадську організацію людей з інвалідністю, які мають вади зору з дитинства, та загального захворювання «Дотик».

Метою проєкту стало сприяння реабілітації таких людей у професійній, медичній, творчій і соціальній сферах. До осередку входять як діти, так і люди похилого віку, а також внутрішньо переміщені особи.

волонтеры Славянск
«Так склалося, що у моїй родини сліпота є спадковою особливістю. Я з дитинства бачила, як нелегко живеться таким людям, тому завжди їм допомагала.

У мене двоє незрячих синів і після того, як моя сім'я з цим зіштовхнулася, я стала допомагати іншим і інформувати їх про те, як виховувати та ростити дитину з вадами зору», – розповідає пані Олена.

волонтеры Славянск

Організація «Дотик» впроваджує освітні та професійні програми, проводить культурні заходи – так, наприклад, учні музичного класу створили інклюзивний музичний гурт «Inclusion band».

волонтеры Славянск

До того ж на базі проєкту вже протягом трьох років працює служба супроводу людей із вадами зору та діє ініціатива «Спілкування без бар’єрів», в межах якої кожен охочий може прожити один день із життя такої людини.

волонтеры Славянск

«Моя мотивація полягає в можливості зробити місто доступним та безбар'єрним – я хочу, щоб мої діти могли самостійно та безпечно пересуватися містом, а незрячі люди почувалися гідно та самодостатньо у місті. Завдяки волонтерству я навчилася щиро допомагати людям», – говорить номінантка Волонтерської премії 2020.

Головним своїм досягненням пані Олена вважає те, що в Слов’янську – місті, яке знаходиться майже у зоні бойових дій – люди з інвалідністю не втратили віру у себе та у свою країну.


__________________________

Довідка: Волонтерська премія була заснована в 2014 році, щоб підтримати звичайних людей, які роблять надзвичайні речі. Вона ставить за мету відзначити роботу волонтерів, які працюють у різних сферах.

Премія є негрошовою, і покликана підтримати волонтерський рух в Україні, показати суспільству його важливість та різноманітність, а також заохотити інших людей до суспільно-корисної праці. Саме тому ми відзначаємо усіх без винятку волонтерів, яких було номіновано на Премію, а журі додатково обирає кількох лауреатів.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

22
12

Эта запись была размещена в рубрики: