Налоговая Славянска: В Донецкой области раскрыли схему на 3 млн. грн.

Податковою Донеччини припинено схему чергового податкового кредиту з «мильними бульбашками» на 3 мільйони грн

Донецькі податківці упередили черговий факт розповсюдження підприємствами «ризикового» податкового кредиту.

Так, під час здійснення функцій податкового контролю фахівці ГУ ДПС у Донецькій області звернули увагу на «підозрілу» діяльність декількох пар підприємств Донецької області. 

Кожне підприємство-постачальник, що входило до складу пари, як правило, було пов’язано з підприємством-покупцем спільним директором. Ролі всередині  кожної такої пари підприємств були розподілені наступним чином: підприємства різних регіонів України виписували на підприємство-постачальника та реєстрували в ЄРПН податкові накладні на товари певної номенклатури, а такий постачальник того ж або наступного дня здійснював виписку та реєстрацію в ЄРПН податкових накладних на ці товари на підприємство-покупця, але за значно більшою вартістю. 

На відміну від інших аналогічних схем ухилення від оподаткування податком на додану вартість, дана схема привернула увагу податківців тим, що вартість відображених у виписаних підприємством-постачальником та зареєстрованих в ЄРПН на підприємство-покупця податкових накладних виявилась більшою від вартості «придбання» таких товарів рівно у 1000 раз. При цьому сама вартість відображених у виписаних підприємствами різних регіонів України на підприємство-постачальника податкових накладних товарів виглядала смішною, оскільки була значно нижче ринкової вартості таких товарів (наприклад, вартість 1 кг свіжої риби становила менше 1 гривні).

Як видно з вищеописаної схеми ухилення, розмір можливої «податкової вигоди» для підприємства-покупця становить 999 вартостей «придбання» товарів, зазначених у виписаних та зареєстрованих в ЄРПН на підприємство-постачальника податкових накладних підприємствами різних регіонів України.

В подальшому підприємства-покупці з кожної пари розповсюджували сформований податковий кредит підприємствам різних регіонів України, у т.ч. і Донецької області.

З метою оперативного відпрацювання розповсюдження ризикового податкового кредиту фахівці податкової служби регіону направили відповідну інформацію до ДПС України. В результаті відпрацювання схему ухилення від оподаткування обсягом 3,3 млн грн припинено.

Держбюджет Донеччини отримав майже 2,8 мільярда гривень ПДВ

За підсумками 11 місяців 2020 року суб’єкти господарювання Донецької області поповнили бюджет на 2 781 млн грн податком на додану вартість.

Сума отриманого ПДВ від донецького бізнесу на 338,9 млн грн, або на 14% перевищує минулорічні показники. 

У розрізі територіальних громад лідером з найбільших надходжень податку на додану вартість є, традиційно, м. Маріуполь. Маріупольські підприємці та компанії спрямували до держбюджету 837,2 млн гривень. Також від суб'єктів господарювання м. Краматорська надійшло 349,3 млн грн, м. Покровськ – 336 млн грн, а м. Слов’янськ поповнило держбюджет на 312,6 млн грн цим податком. 

Електронний формат адміністрування ПДВ повністю виключає суб’єктивний чинник, тому Податкова Донеччини працює максимально прозоро. Крім того, використовуючи належний інструментарій - електронну Систему моніторингу оцінки ризиків, ГУ ДПС у Донецькій області ефективно протидіє можливим зловживанням несумлінних платників ПДВ. 

Новорічні свята тільки наближаються, а майже 4 тис. мешканців  Донеччини вже отримали свою податкову знижку 

На підставі декларацій, наданих жителями Донеччини для отримання податкової знижки, сума до повернення склала 8,4 млн гривень, що на 1,7 млн  більше, ніж торік. Такою нормою Податкового кодексу України у цьому році скористалось 3678 громадян.

Нагадаємо, що основні умови для отримання податкової знижки – це офіційні доходи та чіткий перелік витрат, визначений ст.166 Податкового кодексу. Із найбільш популярних це сплата за своє навчання і навчання члена сім'ї першого ступеня споріднення (у тому числі оплата освіти у дошкільних, шкільних і позашкільних закладах освіти), сплата відсотків за користування іпотечним житловим кредитом тощо. 

Кошти повертаються платникові на розрахунковий рахунок упродовж 60 днів після подання декларації. У 2020 році податкову знижку можна оформити за витратами 2019 року, але поспішайте, до кінця цього року залишилися лічені дні, більш того - на наступний рік це право не переноситься! 

Підписуйтесь на офіційні канали податкової служби, щоб не пропустити важливе! 

Приріст ПДФО на Донеччині склав майже 420 мільйонів гривень

За січень-листопад 2020 року від мешканців Донецького регіону до зведеного бюджету країни надійшло більше 11,6 млрд грн податку на доходи з фізичних осіб. Приріст надходжень зазначеного податку за відповідний період минулого року складає 419,8 млн гривень. 

Податкова Донеччини нагадує громадянам про можливість скористатися правом на податкову знижку. 

Якщо ви у 2019 році сплачували за навчання закладам освіти, страхували себе або членів своєї сім`ї, сплачували проценти за іпотечним житловим кредитом або понесли витрати у зв`язку із переобладнанням транспортного засобу та інше, то можете повернути собі частину коштів, які протягом звітного року були сплачені в бюджет у вигляді податку на доходи фізичних осіб (повний перелік витрат, дозволених для включення до податкової знижки, визначено п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу, з актуальною редацією якого платники можуть ознайомитися на сайті ДПС України https://tax.gov.ua/nk). 

Громадянину, який бажає скористатися правом на податкову знижку за підсумками звітного 2019 року, необхідно до 31 грудня 2020 року подати річну податкову декларацію до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси. 

Шановні громадяни! Нагадуємо – якщо платник податку не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, то таке право на наступні податкові роки не переноситься. Тож, не ждіть до останнього – скористайтеся можливістю повернути свої гроші вже сьогодні! 

За 11 місяців 2020 року кількість платників податків Донеччини зросла більше, ніж на 1700 осіб

Як повідомили в управлінні електронних сервісів Головного управління ДПС у Донецькій області, станом на 1 грудня 2020 року на обліку в органах податкової служби регіону перебуває 201,5 тис. платників податків. Це на 1,7 тис. платників (0,8%) більше, ніж на початок року. Із загальної кількості суб’єктів господарювання  81,3 тис. – юридичні особи, 118,2 тис. – фізичні  особи-підприємці та 2 тис. осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність. 

За одинадцять місяців 2020 року виявили бажання розпочати власну справу майже 10,4 тис. платників, у тому числі 1,8 тис. юридичних осіб та  8,6 тис. фізичних осіб-підприємців. 

У стані припинення перебуває понад 15,2 тис. юридичних осіб. В той же час у 2020 році  7,7 тис. фізичних осіб припинили підприємницьку діяльність. 

Станом на 1 грудня поточного року в реєстрі платників податку на додану вартість міститься інформація щодо 6280 юридичних осіб та 608 фізичних осіб-підприємців. 

У Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків станом на початок грудня 2020 року обліковано понад 4 млн 110 тис. фізичних осіб Донеччини. Протягом січня-грудня 2020 року в ДРФО області зареєстровано 13,6 тис. громадян, з них 425 іноземців. 

В Окремому реєстрі ДРФО перебуває на обліку 9521 мешканець Донеччини. Це особи, які через свої релігійні переконання відмовилися від присвоєння їм номера облікової картки платника податків та обліковуються у згаданому реєстрі за прізвищем, ім’ям, по батькові та серією і номером паспорту. 

Держбюджет Донеччини отримав 8,7 млрд гривень 

Протягом 11 місяців 2020 року фахівцями податкової служби Донецької області забезпечено надходження до державного бюджету країни в розмірі 8 млрд 736 млн гривень. 

Найбільші надходження до державного бюджету регіону за територіальною приналежністю належать м. Маріуполю – більше 2,4 млрд грн, м. Покровську – 986 млн грн та м. Краматорську – 848 млн гривень. 

«Левову» частину надходжень до держбюджету, або більше 85%, забезпечують наступні податки: податок на доходи фізичних осіб – 2,9 млрд грн, податок на додану вартість – 2,8 млрд грн, та податок на прибуток – 1,7 млрд гривень.

Податкова Донеччини нагадує корисні посилання на офіційні сторінки Державної податкової служби України: Telegram - t.me/tax_gov_ua, Facebook - fb.com/TaxUkraine, YouTube - youtube.com/TaxUkraine

Крім того, у нас теж є YouTube-канал  https://www.youtube.com/channel/UCzcW1e1XnPo_Qc6oV6XP3YQ 

Підписуйтесь на офіційні канали податкової служби, щоб не пропустити важливе! 

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

1
2

Эта запись была размещена в рубрики: