У Слов’янську відзначили ювілей Бетховена


У минулу пятницю 18 грудня, у читальному залі Центральної міської бібліотеки відбулась чергова зустріч осередку культури та духовності "Слов'янщина".  

За традицією попередніх років цей захід має назву "Слов'янські вечорниці". Присутні ознайомились із життям та творчістю німецького композитора Людвига ван Бетховена. Геній музики народився 17 грудня 1770 року у місті Бонн. Він прожив неповних 57 років, але спадщину залишив дуже вагому і могутню.

Найкращі твори: сонати "Лунна", "Крейцерова", "Аврора", "Аппосіоната", "Патетична" ... Симфонії Друга, Треття "героїчна", Четверта, Шоста (Пасторальна), Сьома та Девята - вважається вершиною всього творчого здобутку композитора.

Учасники "Словянських вечорниць" глибоко ознайомились із ниабиякою творчістю Л. Бетховена.

У історії світового мистецва він займає вершину творчості як композитор-симфоніст. Новація музики і значна особливість музичної творчості - те, що демонструє творчість Бетховена.

Бібліотекар Вікторія Піддубна підготовувала відеоматеріал, де глядачі простежували творчість композитора. А саме - Бетховен створив 9 симфоній, 11 увертюр, 5 концертів для фортепіано із оркестром... Камерна музика генія складає 32 сонати, 10 сонат для скрипки та чимало інших ансамблів.

Також Вікторія Миколаївна повідомила присутнім про дуже важливі подробиці особистого життя композитора, що надихали його на створення незабутніх творів світового рівня.

Слід зазначити, активність учасників осередку "Слов'янщина", які брали участь в проведенні незабутнього заходу. Тож всі творчі успіхи шановних колег є колективна праця, що розвиває культуру та мистецтво рідного Слов'янська.

На завершення зустрічи було оголошено про наступне засідання, що відбудеться 29 січня 2021 року про творчість художника Архіпа Куїнджи, та поета Павла Тичини згідно творчого плану, в залежності від обставин в звязку з пандемією коронавіруса.

Макар Кодима

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

10
5

Эта запись была размещена в рубрики: