Пенсия автоматом: как оформить пенсию без личного посещения органов Пенсионного фонда

пфу Славянск

АВТОМАТИЧНЕ ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ: ЯК ОФОРМИТИ ПЕНСІЮ БЕЗ ОСОБИСТОГО ВІДВІДУВАННЯ ОРГАНІВ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ?

Що таке автоматичне призначення пенсії?

Пенсійним фондом України на виконання Указу Президента України від 08.11.2019 №837 «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави» у липні 2020 року розпочато впровадження нової системи
призначення пенсій.
Пенсія призначається автоматично при досягненні пенсійного віку. При цьому немає необхідності додатково звертатись та особисто відвідувати органи Пенсійного фонду, оскільки сервіс дозволяє надати всю необхідну для
призначення пенсії інформацію завчасно та провести перевірку наявних у Пенсійному фонді даних.

Що є основою призначення пенсії автоматично за допомогою нового сервісу?

Основою для автоматичного призначення пенсії є облік трудової діяльності в електронному вигляді або електронна трудова книжка. До цього ж, безумовною необхідністю є використання кваліфікованого електронного підпису (КЕП) та документів, на підставі яких пенсія призначається.
Як саме майбутній пенсіонер може подати документи для призначення пенсії не відвідуючи органи ПФУ? Майбутній пенсіонер подає документи на пенсію через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду за допомогою КЕП.

Покрокова інструкція автоматичного призначення пенсії:

1. Для початку необхідно зареєструватися в Особистому кабінеті на вебпорталі.
Увага! В особистому кабінеті застрахованої особи на порталі оновлено блок Комунікації з ПФУ та додано можливість подання «Анкети-заяви на автоматичне призначення пенсії», що працює наразі у тестовому режимі. По-перше, для ознайомлення надається повідомлення про запровадження нової сервісної послуги та кроки, які необхідно виконати перед формуванням анкети-заяви на автопризначення пенсії.

2. Необхідно заповнити «Анкету-заяву на автоматичне призначення пенсії». Увага! Деякі поля анкети заповнюються автоматично за даними особи наявними на порталі, деяку інформацію необхідно додати в ручному режимі.

3. Коли анкета сформована, до неї необхідно долучити файли сканованих документів, що підтверджують набутий трудовий стаж та які ідентифікують особу.

4. Підписати «Анкету-заяву» кваліфікованим електронним підписом.

5. Надіслати «Анкету-заяву» до Територіального органу Пенсійного фонду України.

Увага: підтвердженням того, що людина виявила бажання подати документи для призначення пенсії в автоматичному режимі, є згода на обробку персональних даних, яка надається перед відправленням
документів в обробку. Після чого можна натиснути кнопку «Відправити до ПФУ».

Документи, які надаються для призначення пенсії при опрацюванні звернення «Автоматичне призначення пенсії» буде оцифровано та атрибутовано спеціалістами Фонду. На їх підставі буде сформовано електронну пенсійну справу, складові якої стануть доступні для перегляду у відповідному розділі на вебпорталі «Моя пенсія» особам, які набули статусу пенсіонерів.

Які саме документи має підготувати громадянин/громадянка для призначення пенсії?

Майбутній пенсіонер має підготувати пакет документів, які є стандартно необхідними: паспорт громадянина України, довідка про присвоєння ідентифікаційного номеру (реєстраційна картка платника податків), якщо ID-
картка, то витяги про місце реєстрації, трудова книжка та документи, які підтверджують чи наявний трудовий стаж, чи довідку про заробітну плату за певний період, документи про навчання, військовий квиток, свідоцтва про народження дітей та свідоцтво про шлюб (для жінок). Тому підготовка до цього є необхідною.

Чи є вимоги до сканування документів?

Скановані копії мають бути кольорові, а розмір не повинен перевищувати 1 МБ; формат файлу: JPG, JPEG, PDF; документи, які містять більше однієї сторінки, необхідно прикріпляти як один файл.
Сканувати потрібно всі заповнені сторінки розділів «Відомості про роботу», «Відомості про нагородження», «Відомості про заохочення» та вкладки оригіналу трудової книжки. Паперова трудова книжка повинна бути
оформлена відповідно до вимог «Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників», затвердженої спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту
населення України від 29.07.1993 за №58.

Файли сканованих копій документів необхідно прикріпити у відповідному розділі, кожен розділ містить свій перелік необхідних документів.

Для отримання пенсійного посвідчення обов’язково треба подати скановані копії фотографії та підпису.

Вимоги до сканованої копії фотографії:

- назва файлу – Photo_compressed.jpeg;
- розмір файлу – від 20 до 24 кБ;
- розмір фотографії - заввишки 30 мм та завширшки 25 мм;
- зміст фотографії - на фотографії обличчя повинно становити 70-80%; фон фотографії – білий; фотографія має бути зроблена протягом останніх шести місяців; на фото мають бути відсутні будь-які сторонні предмети
- фотографія має бути кольоровою.

Вимоги до сканованої копії підпису:

- назва файлу – Sign_compressed.jpeg;
- розмір файлу – від 3 до 5 кБ;
- підпис має бути виконана чорнилами чорного кольору.

Яким чином буде повідомлено громадянину про результат автоматичного призначення пенсії?

Після настання пенсійного віку громадянин отримує повідомлення за допомогою СМС-інформуванні, засобами вебпорталу та через Мобільний додаток.

Який зміст повідомлення?

1. Розмір стажу
2. Автоматичне призначення пенсії;
3. Дата призначення пенсії, з якого часу громадянин отримуватиме пенсію;
4. Розмір пенсії.

Чи не виникають складнощі з цього питання?

Сервіс працює і опановується потенційними пенсіонерами. Потрібно лише уважно слідкувати та виконувати запропоновану інструкцію. Але потрібно заздалегідь подбати про отримання кваліфікованого електронного підпису, оскільки є момент звернення за пенсією і момент права на пенсію. Не завжди вони співпадають.

Як правило, органи Пенсійного фонду дозволяють звертатися за місяць до потенційного виникнення права на призначення пенсії. Наприклад, за віком чоловік має право звернутися у 59 років і 11 місяців та подати документи, які розглядатимуться протягом цього місяця. І з моменту дня народження і виникнення права у 60 років йому буде нараховано пенсію.

Увага: безкоштовно отримати КЕП можна: в інформаційно-довідковому департаменті Державної податкової служби України – особисто або в Приватбанку — в онлайн-режимі.

Питання стосовно сервісу «автоматичне призначення пенсії» громадяни можуть задати на «гарячу лінію»: (06262) 2-08-13, (095) 683-82-37.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

2
2

Эта запись была размещена в рубрики: