Слов’янськ – місто пенсіонерів. Що нового дідусям і бабусям в Новий рік?


Про те, що Слов'янськ - місто людей похилого віку ви, мабуть, теж чули не один раз.Чи так це насправді? І що нового справді очікує наших пенсіонерів в новому 2021 році?

Саме про реальну кількість у Слов'янську людей, що вже вийшли на пенсію, ми розпочали своє інтерв'ю з очільницею відділу з питань призначення та перерахунку і виплати пенсій Управління Пенсійного Фонду України у місті Слов'янську Світланою Таран.

- Світлано Леонідівно, чи справді Слов'янськ можна вважати містом, в якому проживають більше пенсіонерів, ніж в інших містах області?

- Не зовсім так, але у нас дійсно майже третина населення, це люди похилого віку - пенсіонери. Ось такі цифри по місту. На обліку в нашому управлінні сьогодні перебуває 82332 пенсіонери. 52300 з них - це переселенці. Тобто, у самому Слов'янську - понад 30000 це місцеві пенсіонери.

- Якщо зважити на те, що в нашому місті населення дорівнює близько 112 тис.людей, то це досить велика кількість..

- Так, це майже третина населення міста.

- З приводу карантинних обмежень. Чи є зараз доступ людям до спеціалістів пенсійного фонду?

-Доступ є. Управління пенсійного фонду працює. Обмеження невеликі. Є також багато варіантів звернутись з будь-якими питаннями онлайн. Це можна зробити через веб-портал пенсійного фонду, є скайп зв'язок, або поштою чи телефоном гарячої лінії.

-Нещодавно відбувся перерахунок пенсій для осіб, яким виповнилося 65 років. Більш детально, будь ласка.

- Так, для тих, кому вже виповнилось 65 років можна очікувати підвищення. Оскільки з 1 січня 2021 року мінімальна зарплатня в Україні становитиме 6000 грн. Тому для пенсіонерів, чия пенсія не перевищує 40% від мінімальної заробітної плати, пенсія буде становити не менше 2400 грн.

- Чи можна робити якісь прогнози стосовно пенсій на 2021 рік?

- Мабуть, конкретно щось казати зарано. Адже державний бюджет країни тільки вчора прийнятий. Ніяких офіційних документів ми ще не одержали. Напевне відомо про перерахунок для 65 річних людей, а також виплати в 500 грн. для пенсіонерів, яким вже виповнилося 80 років.

- Пенсіонери, які ще працюють. Чи треба їм звертатись особисто до управління пенсійного фонду для перерахунку пенсії?

- Ні. Перерахунок пенсій для осіб, що продовжують працювати, проводиться автоматично з періодичністю - один раз у два роки.

- Світлана Леонідівно, у вас є можливість поздоровити всіх пенсіонерів з Новим роком...

- Перш за все, бажаю здоров'я. Щоб ніхто не хворів, всі були здорові й пережили цю страшну пандемію. Щастя всім, гарного Нового року. Щоб минули всі негаразди й все було добре!

Щодо поздоровлень. Видання Діловий Слов'янськ приєднується до всіх висловлених вітань. А від себе бажаємо, щоб держава таки була більш щедрою до тих, хто відпрацював на неї все своє життя. Нехай в Новому 2021 році ваші пенсії зростають більше і скоріше, ніж ціни на продукти та комунальні послуги. Нехай щастить і біда обходить вас стороною!

интервью пенсионній

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

32
4

Эта запись была размещена в рубрики: