Новости налоговой: в миллиард платы за землю Славянск внес 121 млн.грн.


Рекордний мільярд гривень плати за землю поповнив
місцеві скарбниці Донеччини

Власниками та орендарями земельних ділянок Донецького регіону з початку 2020 року сплачено на 4,4 млн грн більше плати за землю, ніж за відповідний період минулого року. Сплачена цьогоріч сума податку перевищує 1 млрд 58 млн гривень.

Переважну частину надходжень отримано від юридичних осіб, які перерахували 882,9 млн грн земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності. Натомість, фізичні особи перерахували за землі – 175,6 млн гривень.

Найбільші суми цього податку сплачені до місцевих бюджетів м.Маріуполя – 238 млн грн, м. Слов’янськ – 121,5 млн грн, м. Покровськ – 116,7  млн грн, м. Бахмут – 107,1 млн грн та м. Добропілля – 106,7 млн гривень.

Нагадуємо, що плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший сплачують власники землі та землекористувачі, другий – орендарі земельних ділянок, як фізичні, так і юридичні особи.

Платники рентних платежів сплатили до зведеного бюджету Донеччини більше пів мільярда гривень

Сучасний Донбас – це багатющий геологічний музей планети, де можна доторкнутися рукою до породи п’ятисотмільйонного віку, тому ефективне та бережне використання запасів корисних копалин є однією з найважливіших передумов стійкого розвитку регіону та якості життя його мешканців.

Так, протягом січня-листопада 2020 року платники рентних платежів – надрокористувачі Донецької області спрямували до зведеного бюджету країни 501,9 млн грн, в тому числі до державного бюджету перераховано суму у розмірі 327,1 млн грн, до місцевих бюджетів надійшло 174,8 млн гривень.

Безперечним лідером з найбільшим показником надходжень рентних платежів є м. Покровськ, надрокористувачі якого спрямували до зведеного бюджету 128,3 млн гривень. Друге та третє місце посіли м. Бахмут та м. Добропілля – 80,6 млн грн та 69,3 млн грн відповідно.

Природно-ресурсний потенціал Донеччини має унікальну історію – колись Донбас був дном великого океану. Море багато разів відступало і знову наступало, залишаючи на дні карбонатні товщі, горизонти рифових вапняків, кварцових пісковиків і кам’яновугільні відкладення, які формують одну з найбільших по Україні мінерально-сировинну базу, як для власних потреб області, так і для постачання в інші регіони України.

Власники нерухомого майна поповнили місцеві скарбниці Донеччини майже на 110 мільйонів гривень

За 11 місяців поточного року до місцевих бюджетів Донецької області надійшло 109,6 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що на 11,5 млн грн більше надходжень відповідного періоду минулого року.

Лідирують у сплаті цього податку, зазвичай, власники майна – юридичні особи, ними сплачено 70,3 млн грн, що на 6,2 млн грн, або на 10% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Відповідно, фізичними особами сплачено 39,3 млн грн, що перевищує минулорічні надходження на 15 відсотків.

Нагадуємо - податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачують фізичні та юридичні особи, які є власниками житлової та нежитлової нерухомості. Юридичні особи самостійно визначають суму податку до сплати у декларації та сплачують податок за 2020 рік. Фізичним особам податок нараховують органи податкової служби, вручаючи їм податкові повідомлення-рішення. Громадяни в поточному році сплачують податок на нерухомість за об`єкти, що були у володінні в 2019 році.

Водночас зауважуємо, що сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, які володіють квартирою або квартирами, житлова площа яких перевищує 60 кв. м, і будинком, площею більше 120 кв. метрів. У випадку наявності об’єктів нерухомого майна різних типів податок сплачується за площу, що перевищує 180 кв. м, тобто податок нараховується лише на «зайві» квадратні метри.

Сфера застосування РРО – на особливому контролі Податкової Донеччини 

За 11 місяців 2020 року співробітниками підрозділу фактичних перевірок управління податкового аудиту області проведено 250 перевірок, за результатами яких штрафи за порушення у сфері застосування РРО склали 5,7 млн гривень.

Контроль за цією сферою наразі є одним з важливіших напрямків роботи підрозділів ГУ ДПС у Донецькій області. До речі, станом на 01 грудня 2020 року у регіоні здійснюють розрахунки з використанням РРО майже 9 тис. господарських одиниць.

Податкова служба Донеччини інформує, що 07 грудня 2020 року урядом прийнято закон №1017-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій» (далі – Закон). Ухваленим Законом визначені ліміти для ФОП-єдинників, виходячи зі встановлених законодавством розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового (звітного) року:

І група – 167 розмірів мінімальної заробітної плати замість 1 млн грн;

ІІ група – 834 розміри мінімальної заробітної плати замість 5 млн грн;

ІІІ група – 1167 розмірів мінімальної заробітної плати замість 7 млн гривень.

Також відтерміновується до 1 січня 2022 року обов’язкове застосування РРО (ПРРО) для фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку другої – четвертої груп та обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які провадять діяльність у сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування. З цього переліку виключено інтернет – торгівлю, роздрібну торгівлю вживаними товарами, діяльність ресторанів та кафе, туристичні агентства та операторів, готелів, реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), продаж автозапчастин.

Вказаним документом скасовано штрафні санкції за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначений у денному звіті РРО, та за відсутність попереднього програмування товарів в РРО/ПРРО (крім підакцизних товарів). І подовжено до 1 січня 2022 року застосування понижених розмірів фінансових санкцій за порушення суб’єктами господарювання окремих вимог закону щодо використання РРО/ПРРО під час проведення розрахункових операцій.

Крім того, передбачено незастосування РРО/ПРРО під час надання дистанційних послуг, розрахунки за які здійснюються виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та / або сервісів переказу коштів.


Від продажу підакцизних товарів громади Донеччини отримали більше 236 мільйонів гривень

З початку року у Донецькій області продавці підакцизної продукції сплатили 236,5 млн грн акцизного податку, що на 15,4 млн грн більше, ніж у січні-листопаді минулого року. Щомісячні надходження платежу у 2020 році склали 21,5 млн гривень.

Традиційно, найбільше цього податку за 11 місяців поточного року спрямувала до міської казни бізнес-спільнота м. Маріуполя – 87,7 млн грн, до бюджету м. Краматорська надійшло 62,1 млн грн, скарбниця громади м. Покровська отримала 24,7 млн грн, а місцевий бюджет м. Бахмута забезпечено 18,4 млн гривень.

Нагадаємо – п'ятивідсотковий акцизний податок сплачують суб’єкти підприємництва, які вроздріб реалізують алкогольну продукцію і тютюнові вироби, маючи відповідні ліцензії. Платіж повністю зараховується до бюджету тієї території, де здійснюється торгівля.

Аудитом Донеччини донараховано 514 мільйонів гривень

За січень-листопад 2020 року фахівці підрозділів управління податкового аудиту ГУ ДПС у Донецькій області провели 836 документальних перевірок, за результатами яких донараховано податкових зобов’язань на 514 млн гривень. Також в ході перевірок зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на 5,3 млн гривень.

Додатково за 11 місяців 2020 року підрозділами аудиту Донеччини забезпечено надходжень до державного бюджету у сумі 55,6 млн гривень. За результатами проведених документальних перевірок поточного року до бюджету надійшло 32,2 млн гривень.

З початку року управлінням боротьби з відмиванням доходів виявлено 107 кримінальних правопорушень

За інформацією управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ГУ ДПС у Донецькій області за січень – листопад 2020 року складено 107 матеріалів з ознаками кримінальних правопорушень на загальну суму збитків, завданих державі, у розмірі 17,7 млрд гривень. З них 17 правопорушень у сфері контролю за державними закупівлями на суму 707,3 млн гривень.

Під час проведення перевірок працівниками податкової служби Донеччини виявлено різноманітні факти відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом – це і фінансові операції, пов’язані з привласненням, розтратою майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, і ухилення від сплати податків, і службове підроблення фінансових документів тощо.

Усі матеріали по проведеним перевіркам передані до правоохоронних органів для прийняття рішення згідно з Кримінальним Кодексом України.

Податкова Донеччини нагадує корисні посилання на офіційні сторінки Державної податкової служби України: Telegram - t.me/tax_gov_ua, Facebook - fb.com/TaxUkraine, YouTube - youtube.com/TaxUkraine.

Крім того, у нас теж є YouTube-канал  https://www.youtube.com/channel/UCzcW1e1XnPo_Qc6oV6XP3YQ 

Підписуйтесь на офіційні канали податкової служби, щоб не пропустити важливе!

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
4

Эта запись была размещена в рубрики: