«Спочатку я плакала за загиблими на Майдані, потім пішла на захист України», – молодший сержант Нацгвардії розповіла про свою службу


«Спочатку я плакала за загиблими на Майдані, потім пішла на захист України», - молодший сержант Нацгвардії розповіла про свою службу

Сьогодні вона проходить службу у Слов’янському полку в посаді помічника гранатометника. Молодший сержант Лариса Чернушина зізнається, що хотіла бути військовою відразу після закінчення школи, але тоді мріям дівчини не вдалося здійснитись.

«Коли я закінчувала школу, у мене постав вибір – ким бути? Я хотіла служити в армії. Це було давно, тоді жінок не брали в армію так, як зараз, слова «гендерна рівність» не звучали. Були досить важкі роки, це був 1995 рік – тотальне безгрошів’я, занепад армії, і взагалі занепад економіки в Україні. Військові частини тоді закривалися, їх не було, і про якусь службу в армії не йшлося», - згадує Лариса. Шлях до армії виявися довжиною майже в вжиття. Після школи Лариса Чернушина вступила до педагогічного університету, а закінчивши його, довгий час працювала педагогом, тож до лав Національної гвардії прийшла вже у зрілому віці.

«Після початку Революції Гідності, через яку я дуже сильно переживала. Я дуже співпереживала події, які відбувалися в Києві. Я плакала, коли почали гинути люди на Майдані. Я не могла бути там фізично, але душею була серед учасників Революції. На той час у мене була маленька дитина. Чоловік військовий – він служив у військовій частині, яка знаходилась у Луганській області. Коли почалася загарбницька війна проти України, мені хотілося зробити щось корисне для своєї країни у момент, коли потрібно буде захищатись. І я спробувала пройти відбір до лав Національної гвардії України – у мене вийшло», – зазначає молодший сержант.

На сьогоднішній день гвардійка служить вже більше року і зазначає, що жінок в полку досить багато, але всі вони виконують завдання нарівні із чоловіками. «Немає такого ставлення, типу «жінкам тут не місце», я такого не відчула за період своєї служби. Ми так само ходимо на службу, так само у нас є військові наряди, ми також часто стріляємо на полігоні і немає до жінок ставлення, нібито ми слабкі і ми слабка стать. Так само ми вчилися на кулеметників, їздили на збори кулеметників, стріляли непогано, інколи навіть краще хлопців», – говорить Лариса.

Цього літа під час несення служби на блок-посту поблизу Лисичанська Ларисі довелося відчайдушно боротися за життя людини, що опинилася в палаючому автомобілі.

 «Це було у Лисичанську. Ми несли службу на мобільному блокпості біля виїзду з міста. Наш наряд перевіряв машини на наявність вибухівки, перевіряли документи водіїв. Я несла службу разом із солдатами строкової служби. Раптово ми почули якийсь шум мотора, потім побачили, що палає машина і почали бігти до неї. Коли ми підбігли, солдати, разом з поліцейським, витягли людину, яка виявилася потерпілим. Його витягли на безпечну відстань, виявилося, що він був без свідомості, серце у чоловіка вже зупинилося. Разом з поліцейським почали проводити реанімацію серця – поліцейський робив непрямий масаж серця, а я штучне дихання. Ми викликали швидку медичну допомогу і поки вона їхала, ми його тримали, стабілізували. Я робила це вперше і ніколи не забуду, як він починав дихати, приходить до тями, але знову втрачає свідомість. Дихання то з’являлося то знов пропадало, ми проводили реанімацію протягом десь хвилин 20 до приїзду медиків. Приїхавши, лікарі продовжили реанімацію вже в машині швидкої допомоги”, - згадує сержантка. В цій ситуації, як зізнається сама героїня, допоміг досвід роботи в школі, де бувало всяке: це і якісь травми, і різні були ситуації, коли потрібно було діяти швидко і не розгубитися. На жаль, витягти з того світу людину не вдалося, але гвардійці разом із поліцейськими намагалися зробити все, щоб він вижив і не згорів у тій автівці.

Молодший сержант Лариса Чернушина тоді була нагороджена відомчою заохочувальною відзнакою – «За доблесну службу» від заступника командувача Об’єднаних сил з питань застосування сил та засобів НГУ.

Наразі прийнято рішення про розміщення її фото на дошці пошани Головного управління Національної гвардії України.

Пресслужба НГУ в ОТУ «Північ»

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

8
40

Эта запись была размещена в рубрики: