“З Україною в серці”: у Центральній бібліотеці Слов’янська проходить неперевершена виставкаВиставка, яка розпочала свою роботу з 17 листопада у Центральній  бібліотеці ім. М. Петренка, присвячена Дню Гідності і Свободи та має назву «З Україною в серці».

Це виставка про вшанування патріотів та їх мужності, які восени 2004-го та в листопаді 2013 - лютому 2014 років стали на захист прав, свобод та національних інтересів нашої країни.

Працівники бібліотеки намагалися влаштувати виставку так, щоб читачі могли поспілкуватися з героями Майдану не тільки під час подій на Майдані, а й за їх життя. Наприклад, з 19-річним студентом зі Сміли Максом із книги Марко Рудневича «Я з Небесної Сотні». Про своє життя до подій на Майдані він розповідає детально та відверто - про навчання, однокурсників, свою кохану... І це описано і сказано настільки просто, точно і правдиво, що створюється такий собі правдивий образ людини, яка шукає відповіді на багато питань, і саме питання приводять його на Майдан…

Читайте также: В Краматорске прошла выставка в… заброшенной высотке

А от відомий український письменник Андрій Курков докладно, у своєму щоденнику - "Дневник Майдана") описав кожен день Майдану.

Відомий український письменник Андрій Курков докладно, у своєму особистому щоденнику (Курков А. Дневник Майдана) по днях описав, що відбувалося в дні Євромайдану. Цінність його щоденникових записів полягає у тому, що автор показав ті моменти історії, які вислизають з пам’яті в одну мить. А з них, можливо, і складається, саме те, з чого зіткана наша історія, історія боротьби за нашу незалежність. Це почуття людей, домівки яких були розташовані  поряд з барикадами. Сильним є речення, яке неодноразово повторюється у книжці: «Українці стали боятися війни». І це на початку Майдану, коли ми ще й не уявляли собі, що на нас очікує. Курков пише: «Наскільки б величезною моя країна не здавалася, тут, у Києві, у мене створюється враження, що все це відбувається в іншій частині світу!»


Кожного разу, коли читаєш роботи про Майдан, то неможливо не плакати, не хвилюватися, і не можна забути той період в нашій історії. Не йде з пам’яті простий хлопець зі щирою душею –  Макс зі Сміли… Тож читаємо і пам’ятаємо, що тримісячне відстоювання українцями власної гідності й свободи на Майдані коштувало Україні багатьох життів патріотів.

І в пам’ять про героїв Майдану з великою повагою і вдячністю до них, в бібліотеці оформили другу частину виставки - «Україна - втілення величі, трагедії, краси». Про наповнення цього розділу не варто говорити, просто приходьте, погортайте сторінки чудово оформлених книг-альбомів з найчарівнішими у світі українськими краєвидами, неоціненними старовинними пам’ятками, архітектурними ансамблями… це те, чим ми пишаємося, що кожен з нас має берегти, примножувати, і якщо треба - боронити. Хай не буде потреби в останньому! Хай життя вквітчається добром і щастям… І пам’ятаймо про тих,  хто загинув, чи постраждав за Нашу Землю.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

5
16

Эта запись была размещена в рубрики: