Налоговая инспекция Славянска: Що змінилось у законодавстві щодо податку на прибуток


Майже 2,5 мільярда гривень ПДВ надійшло до держбюджету Донеччини

За 10 місяців 2020 року надходження податку на додану вартість склали 2447 млн грн, тож при індикативі 2341,1 млн грн маємо додаткові + 105,8 млн грн, або +4,5 відсотків. Крім того, перевиконання ПДВ до минулого року склало +318,6 млн грн, або +15 відсотків.

Обсяги заявлених до відшкодування сум ПДВ у січні – жовтні 2020 року становлять 334,6 млн грн, відшкодовано – 360,4 млн гривень. У тому числі, у жовтні підлягало до відшкодування ПДВ, яке відшкодовано у повному обсязі - 62,0 млн гривень.

Процедура відшкодування податку на додану вартість відбувається у строки, встановлені законом. Жодних порушень щодо термінів проведення перевірок не встановлено.

«Легальність бізнесу, електронний формат спілкування з податковою та відсутність ризикових операцій – це ті важливі фактори, які дозволяють отримувати відшкодування ПДВ своєчасно», - зазначила в.о. начальника ГУ ДПС у Донецькій області Ірина Долозіна. Таким чином, податкова служба ефективно захищає інтереси легального бізнесу і створює рівні конкурентні умови для розвитку сумлінного бізнесу Донеччини, який виробляє продукцію з високим рівнем доданої вартості.

Донеччина: виявлено 97 кримінальних правопорушень, які нанесли бюджету збитків на 17,3 млрд гривень 

Управлінням боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ГУ ДПС у Донецькій області за січень – жовтень 2020 року складено 95 матеріалів з ознаками кримінальних правопорушень, у тому числі 97 порушень, по яким загальна сума встановлених збитків, завданих державі склала 17,3 млрд грн, 13 порушень, по яким виявлено легалізованих доходів на суму 425,5 млн гривень.

У ході проведених перевірок осіб, що можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, виявлені фінансові операції, пов’язані з привласненням, розтратою майна або заволодінням ним шляхом зловживання службовим становищем, ухилення від сплати податків, службове підроблення тощо.

Усі матеріали передані до правоохоронних органів для прийняття рішення згідно з Кримінальним Кодексом України.

На теперішній час за результатами розгляду зазначених правопорушень відомості щодо 68 матеріалів приєднано до кримінальних проваджень та 17 матеріалів обліковано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань.

На Донеччині в судовому порядку на користь держави повернуто до бюджету більше 67 мільйонів гривень

Статистика та аналіз судової практики засвідчують підвищення рівня доказової бази, яку зараз забезпечують фахівці податкової Донеччини.

Так, протягом 10 місяців 2020 року на користь податкових органів винесено 650 рішень на суму 1,2 млрд грн (середньообласний  показник складає 81,1% по кількості та 71,2% по сумі), з яких:

- справи за позовами платників податків до органів ДПС – 201 рішення на суму 341 млн грн, з них оскарження податкових повідомлень-рішень – 154 на суму 325,9 млн гривень;

- справи за позовами органів ДПС до платників – 449 рішень на суму         888,1 млн грн, з них позови з питань стягнення податкового боргу – 416 на суму 167,1 млн гривень.

По справах минулих періодів винесено 84 остаточних рішення на суму 663,1 млн грн, з яких:

- справи за позовами платників податків до органів ДПС – 29 на суму 6,0 млн грн, з них «левову» частку займають оскаржені податкового повідомлення-рішення – 19 на суму 5,5 млн гривень;

- справи за позовами органів ДПС до платників – 55 на суму 657,1 млн грн, з них позови з питань стягнення податкового боргу – 45 на суму 15,8 млн гривень.

З початку 2020 року за остаточними судовими рішеннями, винесеними на користь органів ДПС у Донецькій області, до бюджету надійшло 67,5 млн гривень.

ГУ ДПС у Донецькій області приділяє особливу увагу збору доказової бази щодо виявлених порушень, викладених в актах перевірок, щоб позиція державного органу і думка судової гілки влади стосовно обґрунтованості претензій до платників повністю співпадали. При цьому, одним з основних робочих критеріїв юристів податкової служби є справедливість та неупередженість під час претензійно-позовної роботи.

Власники нерухомості Донеччини поповнили місцеві скарбниці на 105 млн гривень

За січень-жовтень 2020 року місцеві бюджети Донецької області отримали 104,7 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що на 10%, або на 9,7 млн грн перевищує надходження минулого року.

Платниками цього податку є як юридичні, так і фізичні особи. За десять  місяців 2020 року юридичні особи сплатили 68,5 млн гривень. Що стосується фізичних осіб – власників нерухомості, то за січень-жовтень поточного року вони перерахували податку на нерухоме майно на суму 36,2 млн гривень.

Майже третину від усіх надходжень податку на нерухоме майно по Донецькій області забезпечили платники м. Маріуполя – їх цьогорічний внесок склав 34,7 млн гривень. Друге місце посіли платники м. Покровськ – 12,3 млн грн та третє – м. Слов’янськ з надходженнями податку на нерухоме майно у сумі 11,8 млн гривень.

Про порядок оподаткування ПДФО іноземних доходів

Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що відповідно до п. 170.11 ст. 170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), у разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) – отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, та оподатковується за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 ПКУ (18 відсотків). У разі якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, платник ПДФО може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.

У разі відсутності в платника ПДФО підтверджуючих документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до ст. 13 ПКУ, такий платник зобов’язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену ПКУ та іншими законами.

Звертаємо увагу, що не зараховуються у зменшення суми річного податкового зобов’язання платника ПДФО:

а) податки на капітал (приріст капіталу), податки на майно;

б) поштові податки;

в) податки на реалізацію (продаж);

г) інші непрямі податки незалежно від того, чи належать вони до категорії прибуткових податків або вважаються окремими податками згідно із законодавством іноземних держав.

Крім того, сума податку з іноземного доходу платника ПДФО – резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму ПДФО, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника ПДФО відповідно до законодавства України.

 

Про актуальні зміни законодавства щодо податку на прибуток

Головне управління ДПС у Донецькій області звертає увагу, що Законом України від 16 січня 2020 року № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) в частині підвищення вартісного критерію річного доходу для незастосування різниць з 20 до 40 млн грн (набули чинності 23.05.2020) та до п. 137.5 ст. 137 ПКУ у частині підвищення вартісного критерію річного доходу для застосування річного звітного періоду (набудуть чинності з 01.01.2021).

Таким чином, платники податку на прибуток підприємств, у яких річний дохід за 2020 звітний рік не перевищить 40 млн грн зможуть:

- прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розділу ІІІ ПКУ, у Податковій декларації з податку на прибуток підприємств за 2020 рік;

- застосовувати у 2021 році річний податковий (звітний) період з податку на прибуток підприємств.

При цьому у 2020 році річний податковий (звітний) період з податку на прибуток підприємств застосовується платниками, у яких річний дохід за 2019 звітний рік не перевищує 20 млн гривень.

Податкові новації ЗУ№466: зменшено строк для самостійного погашення платником податків суми податкового боргу з 60 до 30 календарних днів

У Головному управлінні ДПС у Донецькій області роз’яснюють, Законом України від 16.01.2020 р. №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» із змінами (далі – Закон №466) внесено зміни, зокрема, до глави 8 «Погашення податкового боргу платниками податків» Податкового кодексу України.

 Відтак, відповідно до внесених Законом №466 змін:

скорочується строк, наданий для самостійного погашення платником податків суми податкового боргу, з 60 до 30 календарних днів з дня надсилання (вручення) такому платнику податкової вимоги, протягом яких не здійснюється стягнення коштів та продаж майна;

встановлюється, що стягнення заборгованості в частині чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх об’єднань відтепер буде здійснюватися у порядку, встановленомуст. 59 – 60 та 87 – 101 ПКУ;

доповнюються підстави звільнення майна платника податків – боржника з податкової застави, зокрема, з дня: отримання контролюючим органом підтвердження повного погашення сум розстрочених (відстрочених) грошових зобов’язань та процентів за коригування розстроченням (відстроченням) в установленому законодавством порядку; отримання платником податків згоди контролюючого органі на відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, відповідно до ст. 92 ПКУ;

скорочується з двох до одного місяця строк, протягом якого платник податків, що має податковий борг, може самостійно здійснити оцінку майна, яке перебуває у податковій заставі, шляхом укладення договору з оцінювачем;

передбачається щоденне (замість щомісячного) оприлюднення інформації щодо суб’єктів господарювання, що мають податковий борг.

 

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
3

Эта запись была размещена в рубрики: