Какие партии прошли в районные советы Донетчины


До п’яти районних рад на підконтрольній Україні території у Донецькій області проходять представники осередків 10 політичних партій.

Найбільша кількість депутатів від осередків політичних партій увійшла до Краматорської районної ради – від 7 політичних сил.

До Покровської районної ради увійшли представники осередків 6 політичних партій, до Бахмутської – 4, до Волноваської та Маріупольської – по 3 політичні сили відповідно.

Про це повідомляють представники Громадянської мережі ОПОРА з посиланням на відомості протоколів районних ТВК про результати виборів.

За підсумками місцевих виборів, що відбулися 25 жовтня 2020 року, у Донецькій області у 5 районах – Краматорському, Маріупольському, Волноваському, Покровському та Бахмутському – обрали депутатів до районних рад.

До депутатського корпусу увійшли представники 10 політичних сил – “Опозиційна платформа – За життя”, “Слуга народу”, “Опозиційний блок”, “Партія Максима Єфімова “Наш Краматорськ”, “Європейська солідарність”, “Наш край”, “Партія миру та розвитку”, "Блок Вадима Бойченко", "За майбутнє" та “Порядок”.

Відповідно до протоколів про встановлення результатів виборів районних виборчих комісій, осередки політичних партій “Опозиційна платформа – За життя” та “Слуга народу” представлені у всіх п’яти районах Донецької області, у трьох районах представлені "За майбутнє", у двох - “Європейська солідарність” і “Порядок”. Інші чотири осередки політичних партій представлені тільки в якомусь одному з п’яти районів.

ОПОРА проаналізувала представництво партій у кожній з п’яти районних рад Донеччини.

До Краматорської районної ради проходять представники 7 осередків політичних партій, голоси виборців за них розділилися так:

“Опозиційна платформа - За життя” - 43,48%;

“Слуга народу” - 12,94%;

“Опозиційний блок” - 9,63%;

“Партія Максима Єфімова “Наш Краматорськ” - 8,76%;

“Європейська солідарність” - 6,73%;

“Наш край” - 6,41%;

“Партія миру та розвитку” - 6,21%.

Всього до Краматорської районної ради обрано 54 депутати. Стосовно гендерного розподілу, жінки складають 27,8% (15 осіб), чоловіки - 72,2% (39 осіб).

ОПОРА нагадує, що у Краматорську 15 листопада відбудеться “другий тур” голосування за кандидатів на посаду міського голови.

За допомогою повторного голосування також обиратимуть очільника міста Слов’янськ Краматорського району, але вже 22 листопада.

До Маріупольської районної ради пройшли представники 3 осередків політичних партій:

"Блок Вадима Бойченко" - 42,16% (26 мандатів);

“Опозиційна платформа - За життя” - 38,36% (23 мандати);

"Слуга народу" - 6,64% (5 мандатів).

Гендерний розподіл у Маріупольській районній раді наступний: серед 54 обраних депутатів 13 осіб - це жінки,  чоловіків - 41 особа. Зазначимо також, що очільником Маріуполя обрано чинного голову міста Вадима Бойченка - лідера політичної партії "Блок Вадима Бойченко", яка отримала найбільшу кількість мандатів. За нього проголосувало більше 54 000 виборців, відповідно до протоколу про встановлення результатів виборів відсоток склав 64,57%.

У Волноваському районі обрали 42 депутати до районної ради. Під час виборчої кампанії ОПОРА повідомила, що Постановою ЦВК № 161 від 8 серпня 2020 року місто Волноваха та ще 9 громад Донецької області були віднесені до переліку громад, де вибори 25 жовтня 2020 року не відбулися.  Тож, у Волноваському районі вибори не відбулися у Мирненській та Ольгинській селищних, а також Волноваській та Вугледарський міських територіальних громадах. Незважаючи на те, що два округи не брали участі у виборах, до районної ради все ж таки обрано 42 депутати від осередків трьох політичних партій з наступним розподілом:

“Опозиційна платформа - За життя” - 64,66% (28 мандатів);

"Слуга народу" - 16,01% (7 мандатів);

"За майбутнє" - 13,92% (7 мандатів).

Гендерний розподіл наступний: жінки - 17 осіб, чоловіків - 25 осіб, що у відсотковому відношенні складає 40,5% та 59,5% відповідно.

До Покровської районної ради проходять представники осередків 6 політичних партій, а голоси виборців за них розділилися наступним чином:

“Опозиційна платформа - За життя”  - 34,55%;

“Порядок” - 21,33%;

"Слуга народу" - 13,14%;

“Опозиційний блок” - 11,0%;

"За майбутнє"  - 7,22%;

“Європейська солідарність”  - 5,25%.

Бар’єр у 5% не подолали політичні партії “Наш край” (4,27%) і ВО “Батьківщина” (3,21%). Гендерний розподіл у Покровській районній раді наступний: серед 55 депутатів, які внесені до протоколу комісії,  26 (47,3%) - це жінки,  чоловіків - 29 (52,7%). Зазначаємо, що очільником районоутворюючого міста Покровськ Донецької області за результатами місцевих виборів 25 жовтня 2020 року став Руслан Требушкін, за якого віддали свій голос 35,62% виборців.

До Бахмутської районної ради було обрано 42 депутати від осередків 4 політичних партій. Розподіл кількості депутатів від обраних політичних сил у Бахмутській районній раді наступний:

“Опозиційна платформа - За життя” -39,62%;

“Порядок” - 25,59%;

“Слуга народу” - 23,05%;

“За майбутнє” - 5,20%.

Бар’єр у 5% не подолали політичні партії “Європейська солідарність”  (4,89%) і ВО “Батьківщина” (1,62%). Гендерний розподіл обраних депутатів – 50/50, тобто жінок та чоловіків у районній раді Бахмута, порівну – по 21 особі. Повідомляємо також, що головою міста в першому турі обрано Олексія Реву – чинного очільника Бахмута, за якого віддали свої голос 77,99% з тих, хто взяв участь у голосуванні 25 жовтня 2020 року.

Згідно з частиною 1 статті 282 Виборчого кодексу України територіальна виборча комісія з відповідних місцевих виборів не пізніш як на п’ятий день з дня встановлення результатів виборів офіційно оприлюднює шляхом опублікування у відповідних місцевих друкованих засобах масової інформації результати виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, міської, районної в місті, районної, селищної, сільської ради, сільських, селищних, міських голів, а також розміщує їх на офіційному веб-сайті комісії чи відповідної ради (за наявності), регіонального, територіального представництва Центральної виборчої комісії (у разі їх утворення).

Наталія Боровська, координаторка спостереження
Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Донецькій області

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

1
6

Эта запись была размещена в рубрики: