“Реклама без хламу” – у Слов’янську стартував новий проект 


10 листопада у Антикризовому медіа-центрі громадська організація “Сильні Громади” оголосила про початок нового  проекту “Реклама без хламу”. Він реалізується у трьох містах Донеччини: Слов’янську, Краматорську та Маріуполі. 

“Реклама дуже сильно відображає стан громад. Вміння домовлятися, взаємодіяти, формувати прозорі правила, вміння визначати стан та вигляд свого міста. Вона зачіпає дуже багато аспектів: комфортність ведення бізнесу, надходження податків до наших міст, естетичного вигляду вулиць, доданої вартості міста, зокрема в туристичному, культурному та іншому середовищі. Реклама це серйозне відображення здоров’я і стану наших громад”, - вважає голова правління ГО “Сильні громади” Валентин Краснопьоров.

На початку листопада “Сильні громади” провели опитування серед представників громадськості, бізнесу та міської влади. Було виявлено чимало проблем, зокрема - перенасиченість вулиць рекламою. Також її хаотичне розміщення псує фасади історичних будівель та зовнішній вигляд міста в цілому. “Чимало білбордів створюють аварійні ситуації на дорогах та загрожують життю і безпеці громадян, а місцева влада жодним чином не регулює порядок розміщення зовнішньої реклами”, - саме ця теза неодноразово підкреслювалась учасниками опитування.

“У Слов’янську не всі нормативно-правові акти можна знайти у відкритому доступі. Наприклад, рішення виконкому Слов’янської міської ради по розміщенню зовнішньої реклами та визначення робочого органу розміщення реклами. А це ключові документи, що регулюють дану проблему. Взагалі, у місті намагались підійти до побудування відкритої схеми розміщення, але дотепер невідомо чому вона, будучи оплаченою, не була втілена в життя”, - наголосив Валентин Краснопьоров.

Завдання проекту не просто вивчити ці питання і запропонувати якісні рішення, яким будуть задоволені як підприємці, представники влади та мешканці міста, але також знайти досвід цієї проблеми в Україні. Людей, які зможуть допомогти якісно підняти проблему і найважливіше - залучити активну громаду до рішення аспектів цієї проблеми.


За думкою архітекторки Еліни Герасименко, гарно оформлені вулиці приваблюють людей гуляти на них, витрачати там гроші, фотографуватись на фоні гарно оформлених магазинів і так далі. Коли це виглядає хаотично, очі людини втомлюються і хочеться пройти повз. Від завішаних ролетами вітрин вулиця втрачає додаткове освітлення, а у пішоходів виникає враження прогулянки “по тунелю”. Це створює почуття психологічної напруги. 

“Дизайн-код міста не служить для того, аби створити конфлікт чи проблему для підприємців. Він служить для того, аби спростити це все. Коли реклама створена хаотично, то вона перестає працювати. Людина її не бачить, бо її занадто багато. Врегулювання цього питання буде зручно для всіх. Як мешканцям міст, так і підприємцям, для яких спроститься схема бюрократичних процесів, буде врегулювання. Також виробник реклами повинен буде розуміти, що тримається в певних рамках. Це знизить навантаження на нього, на матеріал, конструкції та їх вартість”, - наголошує Еліна Герасименко.

24 листопада у Слов’янську відбудеться презентація діяльності проекту. Буде представлено аналіз правового регулювання та проблеми сфери зовнішньої реклами у Слов’янську, нині існуючий стан зовнішньої реклами в місті та як має виглядати реклама з точки зору професійного дизайнера-архітектора. Також буде представлено  найкращі практики та політики реклами, які вже існують в інших містах та які можна застосувати в Слов’янську.

Проект “Реклама без хламу” реалізується на замовлення Кімонікс Інтернешнл Інк. в рамках проекту USAID “Демократичне врядування у Східній Україні”.


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

4
8

Эта запись была размещена в рубрики: