Налоговая Славянска информирует: чем грозит задолженность по единому взносу

налоговая

Майже 89 мільйонів гривень сплачено користувачами води на Донеччині

Рентна плата за спеціальне використання води є одним із найважливіших інструментів охорони довкілля і відтворення природно-ресурсного потенціалу Донецького регіону. Саме за рахунок частини збору, що надходить до скарбниць місцевих громад, фінансуються потреби бюджетної сфери місцевих громад та соціальні програми по екологічному оздоровленню річок та водоймищ Донеччини.

До бюджетів всіх рівнів Донецької області платники рентної плати за спеціальне використання води за 10 місяців 2020 року перерахували 88,7 млн гривень. Ця сума майже рівними частинами розподілена між державним та місцевими бюджетами:

-  45%, або 39,9 млн грн – до загального фонду державного бюджету;

-  45%, або 39,9 млн грн – до загального фонду місцевих бюджетів;

-  10%, або 8,9 млн грн – до спеціального фонду державного бюджету.

Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що граничний термін подання податкової звітності та сплати податкових зобов’язань з рентної плати за спеціальне використання води за ІІІ квартал 2020 року – 09 листопада та 19 листопада 2020 року відповідно.

Єдиний податок поповнив місцеві бюджети Донеччини на 861 мільйон гривень

За 10 місяців 2020 року суб’єкти господарювання Донеччини, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевих бюджетів області 861,1 млн грн єдиного податку, що на 6% перевищує минулорічні показники. За рахунок такого приросту місцеві громади отримали на 46,1 млн грн більше, ніж у січні-жовтні 2019 року.

Зазвичай переважну частину надходжень єдиного податку, а саме 67% від загальної суми, забезпечили фізичні особи-підприємці, сплативши до місцевих бюджетів понад 578,1 млн гривень.

Натомість юридичними особами - платниками єдиного податку перераховано до місцевої казни 283 млн грн, у тому числі дві третини  надійшло від сільгоспвиробників області - 190,9 млн гривень.

Нагадуємо, що єдиний податок від малого підприємництва належить до тих податкових платежів, надходження якого стабільно і суттєво поповнюють місцевий бюджет та забезпечують життєдіяльність територіальних громад. Також єдиний податок належить до тройки лідерів у формуванні місцевих бюджетів Донеччини, поступаючись за розміром лише податку на доходи фізичних осіб та земельному податку.

На соціальний захист населення Донеччини у поточному році спрямовано єдиного внеску більше 7 мільярдів гривень

Надходження ЄВ є тим фундаментом, на якому базується система державного захисту усіх верств населення, тому податковими органами Донеччини приділяється особлива увага до забезпечення кожним працедавцем повної виплати заробітної плати та сплати єдиного внеску.

За січень-жовтень 2020 року до бюджету Донецької області надійшло 7 млрд 35 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що більше минулорічних показників на 127 млн гривень. У тому числі за жовтень поточного року платниками Донеччини сплачено 787,8 млн грн єдиного внеску.

Податкова служба Донеччини нагадує, що несплата ЄВ для роботодавця – це шлях до чималих штрафів, строку давності для нарахування та сплати яких немає, а для робітника – втрата накопичення трудового стажу для розрахунку розміру пенсії через відсутність внесків до фондів соціального страхування. Тому в черговий раз закликаємо працедавців регіону сумлінно ставитись до виконання своїх конституційних обов’язків – своєчасно та в повному обсязі сплачувати податкові зобов’язання.

Податкова Донеччини: чим загрожує заборгованість з єдиного внеску

Головне управління ДПС у Донецькій області звертає увагу, що згідно до положень діючого законодавства України єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок)  повинен сплачуватись своєчасно та у повному обсязі. Крім того, фінансове становище платника не ставиться в залежність до можливості або неможливості виконання обов’язку сплати єдиного внеску. Питання наявності заборгованості з єдиного внеску по області залишається вкрай важливим та знаходиться на постійному контролі.

Як відзначила заступник начальника ГУ ДПС у Донецькій області Марина Погосян, за результатами вжитих заходів протягом дев’яти місяців поточного року забезпечено надходжень в рахунок погашення єдиного внеску на суму понад 231,0 млн гривень. При цьому несплата платниками цього податку має відповідні наслідки.

Законодавством чітко визначено алгоритм погашення заборгованості з єдиного внеску, згідно якого податкові органи працюють спільно з органами державної виконавчої служби, та в цій взаємодії функції безпосереднього стягнення виконують саме органи державної виконавчої служби, які, в свою чергу, мають широкий спектр повноважень щодо відповідного впливу на боржників та стягнення заборгованості.

Так, якщо платник єдиного внеску ігнорує свій обов’язок щодо сплати єдиного внеску, органи ДПС, відповідно до діючого законодавства, надсилають такому платнику вимогу про сплату боргу. У разі, якщо протягом 10 календарних днів з дня надходження вимоги він не сплачує суму боргу, не оскаржує вимогу у встановленому порядку, орган ДПС надсилає вимогу, як виконавчий документ, до органу державної виконавчої служби для її примусового виконання.

В подальшому державний виконавець розпочинає примусове стягнення, зокрема, шляхом першочергового стягнення коштів з рахунків платника у банках та за рахунок продажу його майна.

Одночасно необхідно відзначити, що, згідно до діючого законодавства, строки давності щодо стягнення єдиного внеску не застосовуються.

При цьому такі ключові заходи примусового стягнення супроводжуються  арештами та, відповідно, блокуванням рахунків платника у банківських установах, арештом майна такого платника, примусовим вилученням майна та його реалізації, тощо.

«Безумовно, податковою службою вживаються всі необхідні заходи для скорочення заборгованості з єдиного внеску, але всі ми – і податківці, і роботодавці, і громадськість, – впевнена, розуміємо, що виключно штрафними санкціями, пенею та примусовим стягненням боргу вирішити питання заборгованості з єдиного внеску навряд чи вдасться. Далеко не останньою по значущості умовою є сумлінне, усвідомлене ставлення роботодавців до свого обов’язку сплачувати внесок. Своєчасна та в повному обсязі сплата єдиного внеску – це, перш за все, повага до найманих працівників, прояв реального піклування про них, інвестування в їх майбутні пенсії, фінансова гарантія забезпечення державою соціальних обов’язків та стандартів!» – підкреслила Марина Погосян.

 

Земельний податок та оренда поповнили місцеві скарбниці Донеччини на 964 мільйони гривень

За січень-жовтень 2020 року місцеві бюджети Донецької області отримали 964,3 млн грн плати за землю.

Переважну частину надходжень до місцевої казни забезпечують платники - юридичні особи, які за січень-жовтень поточного року вже перерахували 796,6 млн грн земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності, що складає майже 83% усіх надходжень.

В свою чергу, фізичні особи перерахували 167,7 млн гривень, приріст додаткових надходжень по ним у 2020 році склав 8,1 млн грн, або 5,1 відсотків.

Найбільші надходження земельного податку забезпечили платники м. Маріуполя – 216,5 млн грн, землекористувачі м. Слов’янськ поповнили бюджети на 110 млн грн, а м. Покровськ – на 105,9 млн гривень.

 

На відтворення природних ресурсів Донеччини надійшло більше 698 мільйонів гривень екологічного податку

Сьогоденний незадовільний екологічний стан Донеччини обумовлений високим рівнем концентрації підприємств металургійної та хімічної промисловості, що, в свою чергу, збільшує навантаження на навколишнє середовище і формує загрозу для здоров’я населення. Тому справляння екологічного податку обумовлено життєвою необхідністю компенсації завданих збитків природним ресурсам та мінімізацією негативного впливу на них господарської діяльності підприємств.

За десять місяців 2020 року підприємства Донецької області сплатили 698,3 млн грн екологічного податку до бюджетів всіх рівнів. Так, до Державного бюджету надійшло 242,3 млн грн, а скарбниці місцевих громад  суттєво поповнились на суму 456 млн гривень.

Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що граничний термін подання декларації з екологічного податку за ІІІ квартал 2020 року – 09 листопада 2020 року, а сплатити податкове зобов’язання необхідно до 19 листопада 2020 року. Захист довколишнього середовища – наша загальна турбота, і саме від нас залежить, яке майбутнє буде у наших дітей та нащадків.


На Донеччині виявлено незаконний експорт сільгосппродукції   

Управлінням боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, Головного управління ДПС у Донецькій області встановлено факти щодо незаконної реалізації сільськогосподарської продукції за межи митної території України.

В ході аналітичного дослідження податківцями Донеччини спільно з Прокуратурою Донецької області виявлено та задокументовано факти вивезення за межі митної території України сільськогосподарської продукції, походження якої не встановлено, підприємством, що має ознаки фіктивності, без сплати будь-яких податків та повернення валютної виручки. Сума легалізованих коштів склала понад 22 млн гривень.

За даними матеріалами в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано кримінальне провадження за ст. 205-1, ст. 209, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України.

Податкова Донеччини нагадує корисні посилання на офіційні сторінки Державної податкової служби України: Telegram - t.me/tax_gov_ua, Facebook - fb.com/TaxUkraine, YouTube - youtube.com/TaxUkraine.

Крім того, у нас теж є YouTube-канал  https://www.youtube.com/channel/UCzcW1e1XnPo_Qc6oV6XP3YQ

Підписуйтесь на офіційні канали податкової служби, щоб не пропустити важливе!

 

 

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

1
3

Эта запись была размещена в рубрики: