Гвардеец Виталий Маркив продолжит службу в Нацгвардии Украини

Гвардієць Віталій Марків, якого раніше несправедливо засудили до 24 років позбавлення волі, повністю виправданий і вже повернувся в Україну.

Під час брифінгу на території столичного аеропорту «Жуляни»  він зазначив, що планує продовжити проходження служби в Національній гвардії України.

Українську делегацію на чолі із міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим зустрічали представники влади, командування Нацгвардії, рідні Віталія Марківа та його побратими по службі.

Вчора, 3-го листопада в Мілані суд розглянув апеляцію у справі Віталія Марківа та виніс виправдальний вирок. На цей час гвардієць був ув’язнений вже понад три роки.

«Це моя найбільша перемога. Фальшива інформація мала на меті зганьбити мене й українське військо. Та я дав обіцянку вистояти. Лише спільними зусиллями можна перемогти. Справедливість є. Вона перемагає. Вирішальним аргументом визнання моєї невиновності стала саме правда», – розповів Віталій Марків.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков особисто був присутній на судових засіданнях у справі гвардійця:

«Віталій виступив у суді. Виступив стримано, гідно й емоційно. Він сказав, що сторона захисту навела достатню кількість підтверджень його невинуватості. Ще раз підкреслив, що він військовослужбовець і знає, що таке дисципліна та гідність. І всі звинувачення проти нього безпідставні» – прокоментував останнє слово Віталія на суді очільник МВС.

Одразу після оголошення вироку Президент Володимир Зеленський привітав Віталія Марківа і назвав його звільнення перемогою справедливості.

За словами Віталія, ця перемога у суді – це пам'ять про всіх загиблих захисників Україн.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова зазначила, що сторона обвинувачення очікувала зовсім іншого вироку: «Скоріше за все, сторона звинувачення буде подавати скаргу до касаційного суду. І, виходячи з результатів висновків касації, ми будемо продовжувати відстоювати нашу правду. Чи подавати позов до Європейського суду з прав людини буде вирішувати сам Віталій», – наголосила Людмила Денисова.

>Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко нагадав, що українська сторона провела власне розслідування, яке на 100% підтверджувало невинуватість Віталія, а МВС України підготувало всі матеріали до апеляції.

«Віталій Марків не винний – це встановлено судом присяжних. Він вільний. Це величезна перемога для України. Вона знакова для нас, адже наша держава продемонструвала, що захищає своїх солдат будь-де. Та справа ще незавершена, ми всі прагнемо знати правду, тож сподіваємося, що справжні винуватці у смерті італійського журналіста та його перекладача невдовзі понесуть відповідальність за скоєне», – зазначив Антон Геращенко.

Нагадаємо, що старшого сержанта Національної гвардії України звинувачували в причетності до вбивства італійського фоторепортера Андреа Роккеллі та його російського перекладача і журналіста Андрія Миронова під час боїв під Слов'янськом у 2014 році.

Рік тому суд першої інстанції у місті Ассізі засудив Марківа до 24 років позбавлення волі. Це рішення викликало обурення в Україні.

Сам Марків свою вину заперечував і наполягав на тому, що жодного стосунку до загибелі італійця він не мав.

Справу нацгвардійця з лідерами Італії та Папою Римським обговорював і президент Володимир Зеленський.

Жодного дня гвардійці не забували свого побратима, який несправедливо опинився за ґратами. Щоб підтримати його, вони влаштовували різні флешмоби #Я_ТЕЖ_ВІТАЛІЙ_МАРКІВ #FreeMarkiv #НапишиЛистаМарківу, чим привертали увагу до справи як української, так і міжнародної спільноти.

Його обличчя стало впізнаваним, адже банери із його зображенням та закликами про звільнення із в’язниці були розповсюджені по всій Україні та за її межами.

Для України гвардієць Віталій Марків – справжній патріот своєї країни.

Пресслужба НГУ

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

4
22

Эта запись была размещена в рубрики: