Гвардійські інженери відзначають професійне свято (ВІДЕО)

Інженерні підрозділи є життєво необхідною складовою структури Національної гвардії, особливо їх роль зросла із початком АТО, а потім ООС на сході України. 

Вони виконують широкий спектр важливих завдань в районі ООС. Проводять інженерну розвідку противника, місцевості та об’єктів, здійснюють фортифікаційне обладнання районів, рубежів та позицій, районів розгортання пунктів управління, блокпостів, базових таборів та об’єк­тів, що охороняються. Також влаштовують та утримують інженерні загородження, пророблюють та утримують проходи в інженерних загородженнях противника, влаштовують переходи через природні перешкоди, здійснюють інженерні заходи з метою маскування підрозділів та об’єктів, проводять водолазні та рятувальні роботи інженерного спрямування.

Восени 2019 року було прийнято рішення доповнити особовий склад НГУ, що виконує завдання в районі проведення ООС, зведеними групами розмінуванняЗ вересня минулого року по теперішній час гвардійські сапери щодня обстежують території, виявляють, вилучають та знищують вибухонебезпечні предмети на сході країни. За цей час групи розмінування виявили та знищили понад 1500 вибухонебезпечних предметів та понад 6000 набоїв до стрілецької зброї різних калібрів. З метою належної організації та виконання робіт з виявлення, знешкодження та знищення вибухонебезпечних предметів на територіях та об’єктах Національної гвардії України створено 28 груп розмінування. Також групи розмінування постійно проводять інформаційно-роз’яснювальні заходи з військовослужбовцями, які залучаються до виконання завдань в районі ООС, та населенням звільненої території Донецької та Луганської областей про правила поводження з вибухонебезпечними предметами.

Інженерні підрозділи Нацгвардії України беруть участь в ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру. Зокрема у квітні 2020 року бойові інженерні машини інженерних підрозділів Нацгвардії залучались до ліквідації пожеж на території Чорнобильської зони, а спеціальні – до ліквідації повеней в західних областях України.

"Підготовка фахівців та оснащення інженерних підрозділів за стандартами збройних сил країн – членів НАТО нині є пріоритетним завданням інженерної служби Головного управління НГУ. Навчання фахівців інженерних спеціальностей у Національній гвардії здійснюється шляхом інтенсивної індивідуальної та колективної підготовки", - зазначив начальник інженерної служби Головного управління НГУ полковник Олександр Цікра.

У рамках співпраці з Об’єднаною оперативно-тактичною групою в Україні Збройних Сил Канади розроблено та проведено апробацію нових програм підготовки фахівці за інженерними військово-обліковими спеціальностями: курсу з мінної безпеки, програм підготовки саперів 1, 2, 3 та 5-го рівнів та курсу брічера (боєць, який виконує силове відчинення дверей за допомогою механічних засобів).

У Навчальному центрі Нацгвардії (м. Золочів) за результатами державного кваліфікаційного іспиту на здобуття професій гвардійці отримують свідоцтва державного зразка про присвоєння робітничої кваліфікації за професією та посвідчення відповідного зразка.

Завдяки міжнародній підтримці інженерні підрозділи НГУ отримали міношукачі американського виробництва.

"На сьогодні покладені завдання інженерні підрозділи Нацгвардії здатні виконувати якісно та ефективно, постійно триває їх розвиток та вдосконалення. Ми, фахівці інженерних підрозділів, пишаємося своєю спеціалізацією. Вона творча і героїчна, своєрідна, а головне – украй необхідна військам, − відмітив полковник Олександр Цікра.

– Я дякую усім гвардійським військовим інженерам за ратну працю, героїзм та вірність народові України. Вітаю вас із Днем інженерних військ. Бажаю вам і вашим рідним міцного здоров’я, благополуччя та незламної віри у нашу перемогу".

Довідково: День інженерних військ України щорічно відзначається 3 листопада. Це свято було установлено в 1999 році, ураховуючи заслуги інженерних військ у зміцненні обороноздатності держави.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

3
6

Эта запись была размещена в рубрики: