Поломаны “схемы” на 62 млн. гривен. Налоговая Славянска информирует

Підприємства Донеччини сплатили більше 690 млн грн екоподатку 

Екологічний стан Донецької області вже давно визначається, як кризовий. Пов’язано це з тим, що тут розвиваються небезпечні галузі промисловості: металургійна, хімічна, енергогенеруюча, машинобудівна. За кількістю шкідливих викидів Донеччина давно вже займає перші сходинки рейтингу найбільш забруднених міст України. Тому такий важливий екологічний податок і розвиток екологічної свідомості суспільства. 

За січень - серпень 2020 року платники податків Донецької області перерахували до зведеного бюджету 691,9 млн грн екологічного податку. До спеціального фонду місцевих бюджетів було зараховано 450,8 млн грн, до державного бюджету – 241,1 млн гривень. 

Додамо, екологічний податок є основним джерелом фінансування заходів, спрямованих на захист оточуючого середовища, мінімізацію негативного впливу на нього господарської діяльності та раціональне використання природних ресурсів. 

Податкова Донеччини нагадує корисні посилання на офіційні сторінки Державної податкової служби України: Telegram - t.me/tax_gov_ua, Facebook - fb.com/TaxUkraine, YouTube - youtube.com/TaxUkraine.

Крім того, у нас теж є YouTube-канал  https://www.youtube.com/channel/UCzcW1e1XnPo_Qc6oV6XP3YQ

Підписуйтесь на офіційні канали податкової служби, щоб не пропустити важливе!

Податкова Донеччини: зруйновано схем майже на 62 мільйони гривень

Донецькі податківці продовжують цілеспрямовану роботу щодо виявлення і руйнування схем ризикового податкового кредиту. 

Так, за результатами моніторингу податкових накладних / розрахунків коригування з періодом виписки «вересень 2020 року» фахівцями податкової служби Донеччини було виявлено 135 несумлінних суб’єктів господарювання, які відповідали критеріям ризиковості платників податку на додану вартість, чим було упереджено формування та розповсюдження схемного податкового кредиту у розмірі 61,6 млн гривень.

Як прокоментувала Ірина Долозіна, в.о. начальника ГУ ДПС у Донецькій області, боротьба зі схемами – це захист не лише українського бюджету від недонадходжень коштів, які знаходяться в тіні, а й захист чесного бізнесу від недобросовісної конкуренції.

Бізнес Донеччини спрямував до місцевих бюджетів більше 190 мільйонів гривень акцизного податку 

Протягом дев’яти місяців 2020 року суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібний продаж підакцизних товарів, перерахували до місцевих скарбниць Донецької області 192,8 млн грн акцизного податку, що на 19% більше за торішні показники. 

Платники цього податку реалізують підакцизні товари (пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну) безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання, у тому числі на розлив, у ресторанах, кафе, барах, та інших закладах. 

Таким чином, акцизний податок, сплачений від роздрібної торгівлі підакцизними товарами сумлінними платниками, наповнює місцеву скарбницю, що надає змогу забезпечувати поточні і перспективні завдання розвитку нашого регіону.

Найбільші суми цього податку з початку року сплатили суб’єкти господарювання м. Маріуполя – 70,9 млн грн, платники м. Краматорська поповнили місцеві бюджети на 51 млн грн, а м. Покровськ – на 20,2 млн гривень. 

Підписуйтесь на офіційні канали податкової служби, щоб не пропустити важливе!

За 9 місяців 2020 року місцеві бюджетні кошики Донеччини отримали майже 9,6 мільярдів гривень

За січень-вересень 2020 року місцеві бюджети Донецької області поповнились на 9 млрд 593 млн гривень. 

Значну частину надходжень до місцевих бюджетів, а це більше 72%, складає податок з доходів фізичних осіб. За 9 місяців 2020 року вказаного податку зібрано майже 7 млрд гривень. 

Крім того, важливими джерелами наповнення місцевих бюджетів є також плата за землю (0,9 млрд грн), єдиний податок (0,7 млрд грн), екологічний податок (0,5 млрд грн), акцизний податок (0,2 млрд грн) та податок на прибуток (0,1 млрд гривень). 

З тройки лідерів серед територіальних громад найбільшу частину відрахувань до місцевих бюджетів забезпечили платники податків м.Маріуполя – 3,3 млрд грн, або більше третини від загальних надходжень до місцевих бюджетів, підприємці м. Покровськ поповнили бюджети на 1,3 млрд грн, а м. Краматорськ – на 1 млрд гривень. 

Підписуйтесь на офіційні канали податкової служби, щоб не пропустити важливе!

Осінь – пора врожаю податків від аграріїв Донеччини 

Агрокліматичні умови Донецького регіону дозволяють вирощувати практично всі сільськогосподарські культури, які поширені в степовій зоні України та сприяють одержанню високих врожаїв. Головні напрями – вирощування зернових і технічних культур, таких як озима пшениця, ріпак, соняшник, картопля, кукурудза та інші овочеві і баштанні культури.

За 9 місяців 2020 року місцеві бюджети Донеччини отримали від платників четвертої групи спрощеної системи оподаткування 108 млн гривень єдиного податку, що на 1,5 млн грн більше минулорічних показників. 

Лідерами зі сплати єдиного податку четвертої групи є аграрії, що здійснюють діяльність у Покровському, Маріупольському та Волноваському районах. Вони забезпечили майже 72 відсотки від загальних надходжень податку по області, що складає 77,6 млн гривень єдиного податку. 

Єдиний податок від платників четвертої групи спрощеної системи оподаткування та самостійно задекларовані податки від обробки сільськогосподарських земель та паїв стовідсотково зараховуються до загального фонду місцевих бюджетів Донеччини, тобто до скарбниць мешканців громад, де працюють та сплачують податки такі сільгоспвиробники. 

Змінили ПІБ або адресу? – зверніться до податкової служби

Відповідно ст.70 Податкового Кодексу України центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову політику – Державна податкова служба України – формує та веде Державний реєстр фізичних осіб – платників податків.

До Державного реєстру вноситься інформація про осіб, які є: громадянами України; іноземцями та особами без громадянства, які постійно проживають в Україні;  іноземцями та особами без громадянства, які не мають постійного місця проживання в Україні, але відповідно до законодавства зобов'язані сплачувати податки в Україні або є засновниками юридичних осіб, створених на території України.

У разі, коли у людини змінюється прізвище, ім’я, по батькові або адреса реєстрації місця проживання – це дані які вносяться до Облікової картки платника податків або Повідомлення (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають відмітку у паспорті), відповідно до п. 70.7 ст. 70 розд. ІІ Податкового кодексу України тп Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 №822, фізичні особи зобов’язані подавати контролюючим органам відомості про зміну таких даних протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання Заяви про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків за ф. №5ДР або Заяви про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, щодо фізичних осіб, які обліковуються за серією та номером паспорта за ф. №5ДРП відповідно.

Фізичні особи подають зазначені заяви особисто або через представника до Державної податкової інспекції за своєю податковою адресою (місцем проживання), а у разі зміни місця проживання – до Державної податкової інспекції за новим місцем проживання. Фізичні особи, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, подають зазначені заяви особисто або через представника до будь-якої ДПІ.

Згідно з п. 3 розд. ІХ Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків для заповнення Заяви використовуються дані документа, що посвідчує особу, та інших документів, які підтверджують зміни таких даних.

Хочемо звернути увагу, що з 01.01.2018 запроваджений новий електронний сервіс веб-порталу ДПС України «Електронний кабінет»: cabinet.tax.gov.ua.

Завдяки цьому сервісу фізична особа – платник податків може подати заяву ф.5ДР щодо змін про себе в електронному вигляді у приватній частині Електронного кабінету з використанням свого електронного підпису.

Правила, порядок та строки розгляду документів, поданих засобами електронного зв’язку, є такими самими, як і для документів, поданих у паперовому вигляді.

Після подання заяви в електронному вигляді та додавання до неї відсканованих документів, необхідних для внесення змін до Державного реєстру є можливість обрати Державну податкову інспекцію, до якої особа може звернутись для отримання Картки платника податків. Заявник може звернутися до Державної податкової інспекції за місцем проживання або за бажанням до будь-якої Державної податкової інспекції, вказавши при цьому код та назву інспекції, до якої він буде звертатися, таку інспекцію необхідно вибрати з переліку, що пропонується у електронному кабінеті.

50 мільйонів фіскальних документів – реальність

За три місяці роботи програмних РРО 2,2 тис. платників зареєстрували 46 тис. ПРРО та передали  для реєстрації фіскальним сервером ДПС 50 млн документів.

Щоденний приріст документів свідчить про функціональність запровадженої з 1 серпня 2020 року системи фіскалізації розрахункових операцій із застосуванням ПРРО.

Суб’єктам господарювання, які мають намір використовувати програмні РРО, рекомендуємо ознайомитись з матеріалами банера «Програмні РРО» https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/або звернутись до центрів обслуговування платників для отримання роз’яснень з питань реєстрації та застосування програмних РРО.

ДПС у Донецькій області

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

1
4

Эта запись была размещена в рубрики: