До дня ракетних військ. Свій професіоналізм артилеристи НГУ гартували в боях

3-го листопада в Україні відзначатимуть державне свято – День ракетних військ і артилерії. Для артилеристів Національної гвардії України – це свято надзвичайно важливе. Адже свій професіоналізм військові загартовували у запеклих боях із ворогом на Сході нашої держави.

Артилерія – основний засіб вогневого ураження противника. Саме на неї припадає до 60-70% вогневих завдань. Це засвідчує як досвід Другої світової війни, так і досвід застосування артпідрозділів у збройних конфліктах та локальних війнах протягом останніх десятиріч.

Шлях становлення гвардійської артилерії розпочався із заснуванням Нацгвардії у 2014 році. Так, у серпні того року у розпал жорстоких боїв у районі проведення антитерористичної операції на Сході держави майже з «нуля» було сформовано артилерійські підрозділи всієї структури.

Спочатку у складі управління бойового забезпечення Головного управління НГУ створили відділ артилерії. Згодом після проходження підготовки гвардійські артпідрозділи вирушили  на передові позиції в зону проведення АТО, де взяли участь у відсічі збройної агресії Російської Федерації.

Так, у листопаді 2014 року гвардійська мінометна батарея виконувала бойові завдання в районі міста Попасної, у січні-березні 2015-го – поблизу міста Артемівська (нині Бахмут). Не обійшлося і без поранень. В одному із боїв під Попасною тяжке поранення дістав командир мінометної батареї капітан Віктор Орендовський. Тоді за успішну операцію з підтримки Збройних Сил України в районі проведення АТО ряд військовослужбовців НГУ нагороджено державними відзнаками.

Артилерія Нацгвардії представлена гаубичними, мінометними, протитанковими підрозділами, а також артрозвідкою. На їхньому озброєнні перебувають ПТРК «Стугна»-П, 9К111 «Фагот», 9П148 «Конкурс», 122-мм гаубиці 2С1, Д-30, 100-мм протитанкові гармати МТ-12, міномети 120-мм, ПМ-38, 82-мм 2Б9, БМ-37.

Починаючи із 2016 року в частинах НГУ, де є артилерійські підрозділи, військові проходять навчання за оновленою програмою бойової підготовки. Цю програму було розроблено для вдосконалення організації бойової підготовки та поетапного переходу артилерії НГУ до стандартів, наближених до стандартів країн-членів блоку НАТО.

Також гвардійці постійно беруть участь у відомчих та міжвідомчих  комплексних стратегічних командно-штабних навчаннях, де практикуються у взаємодії з підрозділами ЗСУ.

У 2018 році великокаліберне артилерійське озброєння було відведено від лінії розмежування в районі проведення операції Об’єднаних сил. Проте гвардійські артилеристи й надалі здійснюють бойове чергування й завжди готові до застосування артилерійського вогню.

Пресслужба НГУ

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

1
10

Эта запись была размещена в рубрики: