Бюджет участі: Коли креативні ідеї розширюють свідомість та змінюють реальність Слов’янська

Продовжується демократизація життя та процесів у Слов'янську, де з'являються нові можливості, завдяки яким городяни можуть проявляти свою ініціативу, та позитивно впливати на корисні зміни у житті міста.

Одним з важливих та ефективних інструментів електроної демократії для мешканців Слов'янська став "Бюджет участі", який за декілька років набув широкої популярності серед містян.

Вирішуючи нагальні потреби у покращенні життя міста, всі проекти "Бюджету участі" спрямовані на благоустрій територій, вдосконалення міської інфраструктури та вирішення соціальних потреб мешканців Слов'янська. За вимогами програми, результат їх реалізації має бути загальнодоступним.

Розпочатий у 2018 році, вже третій рік Слов’янська міська рада продовжує реалізовувати цей важливий інструмент демократії.

Бюджет участі знайшов багато прихильників серед городян, і багато мешканців Слов'янська вже мали змогу прийняти участь у цьому демократичному процесі зі своїми проектами.

За цей час було подано до 100 цікавих пропозицій, а схвалено та реалізовано до 15 проектів.

Зростаючу популярність також підтверджує статистика підтримки проектів.

Так у 2018 році у голосуванні прийняло участь 4853 особи (1599-офлайн 3254- онлайн) у 2019 році загалом проголосувало 5257 осіб (1831- офлайн 3426 - онлайн), а у 2020 році онлайн проголосувало 7146 (10314 голосів було віддано за малі та великі проекти )

Із міського бюджету на ці потреби було виділено у 2018 - 580 тис, у 2019 - 800 тис, у 2020 - 1,3 млн. гривень.

Привабливим для містян є те, що "Бюджет участі" реально надає можливість кожному, хто має свій проект, покращити життя у місті. Після отримання через голосування підтримки мешканців, автори можуть втілити цікаві ініціативи у життя, а згодом наочно спостерігати, як їх проекти реалізуються за кошти міського бюджету.

У "Бюджеті участі" може приймати участь різновікова аудиторія. Авторами проектів за умовами програми можуть стати юні громадяни Слов'янська, що досягли 14-річного віку.

Обов’язковою умовою участі є проживання у місті або місце роботи, навчання, проходження служби саме у Слов’янську.

Для того, щоб уявити різноманіття тематики проектів “Бюджету участі” у Слов'янську з 2018 по 2020 роки, згадаємо деякі з реалізованих за ці роки, та їх соціальне значення для міста.

Всі ми знаємо якою проблемою іноді стають безпритульні тварини. Проект, що ставав переможцем у 2018 та 2019 роках, стосувався вирішення проблеми регулювання чисельності безпритульних тварин.

Місцеві волонтери в рамках будівництва гуманної системи поводження тваринами запропонували використати частину коштів "Бюджету участі" для стерилізації безпритульних собак.

Його реалізовували на базі місцевого КАТП-052848, де раніше був створени майданчик для утримання безхозних тварин. Місцеві зооактивісти за волонтерські кошти збирали собак,  будували для них вольєри та годували. Зараз там мешкає біля 150 собак.

Питання регулювання чисельності безпритульних тварин було теж серед  намірів волонтерів, і в 2018 році у перший рік реалізації "Бюджету участі", була подана заявка, де місту були запропоновані можливості з стерілізації тварин, які виконував лікар із Харкова.

Після проведення активної фази голосування, проект отримав найбільшу кількість голосів і став переможцем. Активісти залучили разом 150 тис. гривень на проведення відлову, щеплення від сказу, стерилізації для 210 тваринок. Така ж ситуація повторилась і у наступному, 2019 році - коли було стерилізовано 32 собаки.

"Бюджет участі" у цьому випадку дав можливість вирішити нагальну проблему, яка була підтримана громадянами, та частково знизити загальну проблему безпритульних тварин.

Ще одним з успішних проектів "Бюджета участі" став історико-туристичний проект зі створення на теріторії відомого у багатьох кутках України та за кордоном Слов'янського курорту.

В рамках цього проекту стала можливою реалізація арт-обєкту "Арт-хуторок", який окрім того, що була упорядкована занедбана територія, став ще й туристичним об’єктом, спрямованим на залучення до цього місця відпочивающих курорту та мешканців регіону.

Арт-хуторок став переможцем Бюджету участі 2019 року.

Із міського бюджету на його реалізацію було виділено 150 тис. гривень. Кожна із локацій цього популярного нині серед відвідувачів курорта арт-обєкту символізує різні напрямки розвитку Слов'янська - солеваріння, рибальство, мисливство, лікувальні грязі тощо.

Скульптурна зона розташувалась на вулиці Пушкінській біля торгового центру. Особливістю реалізації цього проекту стало те, що до його втілення долучились місцеві підприємці, яки також допомогли у створенні проекту будівельними матеріалами та коштами.

Тепер це місце стало популярним серед мешканців, які залюбки роблять тут фото на тлі історичних персонажів, які створювали славу Слов'янська у далеку давнину.

Скульптури виготовлені з арт-бетону, на майданчику встановлене відеоспостереження, підприємці допомагають з прибиранням території.

Ще одним проектом "Бюджету участі" 2019 року став спортивний проєкт, який було створено біля спортивного корпусу Донбаського державного педагогічного університету.

В результаті реалізації проєкту «Вуличний спортивний майданчик «Територія здоров’я»  там було встановлено 6 сучасних тренажерів, де тепер можуть займатися спортом як студенти вишу, так і всі бажаючі мешканці прилеглих будинків.

Витрати на реалізацію проєкту склали 148,3 тис. грн. за рахунок місцевого бюджету.

У поточному 2020 році на реалізацію громадських проектів з бюджету було виділено 1,3 млн. гривень що були розподілені на малі проекти (які реалізовуються в межах мікрорайонів міста) з максимальною вартістю не більше 150 тисяч гривень, та великі проекти (міжрайонного та загальноміського значення) з загальною сумою 330 тисяч гривень.

Проекти, що подавали на розгляд мешкаці Слов'янська, були різних напрямків - проекти з благоустрою, створення спортивної інфраструктури, вирішення нагальних міських проблем, та інші.

Далі згадаємо декілька проектів "Бюджету участі" 2020, що були підтримані найбільшою кількістю городян та вже реалізовані у Слов'янську.

Саме в ці дні завершується реалізація проектів "Бюджету участі 2020", за допомогою яких відбувається перетворення на краще спортивної, прибудинкової та ландшафтної інфраструктури у різних частинах Слов’янська.

Поруч зі спортивною школою, що росташована у Залізничному м-ні міста, у жовтні цього року було реалізовано проект “Місце сили на Вокзальній”. Він став переможцем цьогорічного Бюджету участі та набрав 1048 голосів підтримки.

Наприкінці жовтня сюди завезли тренажери та й обладнали спортивний майданчик з потужними можливостями для спортсменів та мешканців Слов’янська.

Тепер тут може займатись спортом молодь з прилеглих будинків та мікрорайону.


Ще одним цікавим проектом, що був реалізований у жовтні 2020 року став спортивний комплекс для дітей з назвою “Містечко щастя”, автор Людмила Кожухова. Ось як вона розповідає про цю подію:


"Рада поделиться замечательной новостью!!!  "Містечко Щастя" открыто! Закончена реализация моего проекта Бюджета Участия Славянска'2020.

Благодарна каждому кто поддерживал мой проект, каждого кто был рядом и помогал в сборе голосов и в самой реализации!


Хорошо, что в Славянске есть “Бюджет Участия”, благодаря которому любой житель имеет возможность воплотить в жизнь свою идею по благоустройству своего двора, микрорайона и преобразить наш город Славянск.

Теперь благодаря Бюджету Участия на микрорайоне Целинный есть 6 спортивных тренажёров, детский игровой комплекс, миниатюрный домик и машинка для деток младшего возраста, комплекс с турниками, баскетбольное кольцо, а еще камеры видеонаблюдения и бесплатная зона WI-FI от компании #СДС.

Друзья, участвуйте, украшайте наш город, принимайте участие в его развитии и тогда совсем скоро наш Славянск будет не узнать” - звертається Людмила до містян.

Варто зазначити, що це вже другий проект Людмили у програмі “Бюджету участі”. Раніше, у 2019 році, їй вдалось знайти підтримку серед містян та реалізувати проекта “Lazanka” на території ООШ №16 Слов'янська, де було обладнане мотузкове містечко, яке зараз має велику популярність серед школярів.

Ще одним автором проекта, що змінив ландшафт свого району, став Олександр Кравченко. “Когда есть идея ,находятся и единомышленники. И тогда результат не заставляет себя долго ждать!!!” - ділиться Олександр своїми думками.

І, насправді, на фото видно, як занедбаний пустир перетворився на облаштований спортивний майданчик, завдяки ініціативі небайдужих людей Слов'янська, які бажають змінити своє місто на краще.

Саме їхні креативні ідеї допомагають розширити свідомість громадян, та дозволяють думати не тільки про створення дитячих та спортивних майданчиків, але й про проекти, які можуть змінити інфраструктуру міста і допоможуть стати привабливим як туристичний та культурний центр.

Бюджет участі, як демократичний процес, що надає можливість кожному активному мешканцю Слов’янська брати участь в розбудові свого міста за рахунок місцевого бюджету, буде продовжуватись і надалі. "Діловий Слов’янськ" буде інформувати про перебіг подій наших читачів на сторінках нашого видання.

Створення цього матеріалу стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Центр розвитку інновацій реалізує проєкт “Міцне партнерство - сталий бюджет участі”за підтримки проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

10
2

Эта запись была размещена в рубрики: