Дистанційне навчання: Як мешканці Слов’янська сприймають цей виклик

Як повідомлялось раніше, з 15 жовтня школярі Слов'янська знову перейшли на дистанційне навчання. Про це, під час засідання виконкому 13 жовтня повідомив начальник відділу освіти Ігор Рубльовський. Надалі школярі підуть на осінні канікули. 

Наразі дитячі садки продовжують роботу у звичайному режимі із дотриманням усіх карантинних вимог. Ігор Рубльовський особливо підкреслив, що дошкільні заклади забезпечені необхідними дезінфікуючими та санітарними засобами у повному обсязі.

Але ж, не всі у місті схвалюють введення таких застережних заходів, а деякі мешканці міста навіть проти. Так, на сайті електронної демократії зареєстрували петицію з проханням скасувати дистанційне навчання.

Авторка петиції Єлизавета Галашко у своєму зверненні пише, що відсоток хворих дітей в школі не більше, ніж в інші роки, коли не було COVID-19.

Авторка зазначає, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641, на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій установлено “помаранчевий” рівень епідемічної небезпеки, додатково забороняється: відвідування закладів освіти здобувачами освіти групами кількістю більш як 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти. Школи міста відносяться саме до загальної середньої освіти.

“При цьому рекомендаційний лист Міністерства освіти і науки надає тільки рекомендації, а не зобов'язує застосовувати дистанційне навчання. Діти повинні здобувати знання у колективі з професійними вчителями для досягнення успіхів!” —йдеться у петиції.

Окрім того, обурені батьки, що долучились до дискусії у мережі Фейсбук, також висловили свої думки з цього приводу.

Так, наприклад, Анна Соколовська пише, що школа необхідна, тому що батьки не можуть дати дітям тих знань, які дають вчителі в школах. Батьки працюють і у них просто немає часу пояснювати дітям всі предмети, а тим, у кого не одна дитина, доводиться ще складніше.

Інша мешканка міста, Антоніна Троян пише, що їх родина незадоволена таким становищем, адже її брат першокласник нині навчається дистанційно, а процес виховання і становлення особистості в молодшому віці відбувається не тільки під час навчання, але і під час прогулянок, обіду, ігор і спілкування дітей один з одним.

Дітям необхідно спілкуватися між собою і вчитися соціалізації. До того ж, жінка додає, що скасування дистанційного навчання це не вихід, оскільки школам все одно не дозволять працювати, а вчитися якось треба.

Проте сам хлопчик, як і більшість дітей,  полюбляє сидіти вдома і не ходити в школу.

Притому, деякі містяни все ж підтримують введені обмежувальні заходи.

Так, Валентина Ковтонюк каже, що незважаючи на те, що в процесі дистанційного навчання виникає багато проблем, все ж це необхідно для безпеки дітей. Також Валентина вважає, що дистанційне навчання може сприяти розвитку онлайн-освіти в Україні, а вчителі, які не вміють користуватись комп'ютером мають змогу підвищити свою кваліфікацію.

Як ми бачимо, питання дістанційної освіти сприймається у нашому місті неоднозначно, тому пропонуємо читачам "Ділового Слов'янська" відповісти на питання нашого опитування.

Якшо ви підтримуєте дистанційне навчання у сьогоднішніх умовах - палець догори, якщо ні - палець донизу.

Наталія Пахомова

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

25
78

Эта запись была размещена в рубрики: