Жителі Слов’янська поліпшують міське життя через петиції

Багато жителів Слов'янська знайомі з такими проблемами як несправні світлофори, відсутність достатньої кількості сміттєвих баків, відсутність велодоріжок, погане водопостачання в деяких районах міста, незліченна кількість бездомних тварин, які потребують вакцинації і стерилізації, і, також, безліч інших проблем з якими стикаються жителі міста щодня.

Для того, щоб знайти вихід з таких ситуацій, мешканці міста звертаються за допомогою до міської ради, за допомогою написання петицій на платформі електронної демократії.

Єдина система місцевих петицій дає громаді можливість брати участь в житті і розвитку міста.

«Висловлюй позицію. Консультуй владу. Впливай на майбутнє!» – такий заклик можна побачити, перейшовши на сайт єдиної системи місцевих петицій.

Ми бачимо, що за час існування цього сервісу в Слов'янську більше 80 петицій набрали потрібну кількість голосів, люди отримали відповіді на них.

Кращий показник актуальності та важливості петиції — це кількість відданих за неї голосів. Зокрема, 250 і більше. Найбільше підтримки отримують петиції з проханнями благоустрою міста, будівництва, ремонту доріг.

Так, наприклад, успіх мала петиція з проханням демонтувати колесо огляду в парку Шовковичному. Автор петиції Браславський Дмитро Валерійович пише, що зараз в парку встановлено старий, не працюючий і місцями небезпечний атракціон, який реально відремонтувати неможливо це дуже затратно). Оскільки подальшу долю цього колеса не вирішено, він просить розглянути саме таку пропозицію, як демонтувати колесо і здати на металобрухт.

Міська рада планує провести тендер і вибрати підрядника, який огляне фундамент атракціону і зробить висновок, чи можна відремонтувати його або все-таки потрібно проводити демонтаж.

Також підтримку знаходять петиції, які виступають за захист прав вуличних тварин. Так, автор петиції Браславський Дмитро Валерійович просить визнати вуличних котів частиною екосистеми міста, стверджуючи, що подібний досвід вирішення даної проблеми став оптимальним рішенням для багатьох європейських країн. Жителів переконують: недомашні улюбленці корисні, адже проводять дератизацію – скорочення популяції шкідливих та небезпечних гризунів. Отже, їх необхідно берегти, а кількість контролювати виключно гуманними методами.

На засіданні постійної депутатської комісії було встановлено, що прийняття остаточного рішення з даного питання буде вирішено після отримання висновку з профільного інституту - Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України та проведення обговорення з представниками зоозахисних громадських організацій міста, волонтерами щодо їх можливостей опікування безпритульними котами (стерилізація,вакцинація, лікування).

Відгук знайшла і петиція з проханням про відновлення профілактичних бесід про екологічну етику і гуманне поводження з тваринами в освітніх установах. Авторка петиції Мурашкіна Ірина Анатоліївна повідомляє, що вона стурбована тим. що останнім часом батьки довіряють виховання своїх дітей телевізору, комп'ютеру та мобільному телефону. Оскільки кількість фактів про знущання над тваринами по всій Україні, а також нескінченного зростання звалищ зростає в геометричній прогресії, пропонується таке рішення як відновлення факультативів та профілактичних бесід на тему екології, правильної поведінки з сміттєвими і органічними відходами та гуманного поводження з тваринами серед учнів.

У відповіді на петицію Слов'янська рада повідомляє, що одним із суттєвих показників морального здоров’я нації завжди було ставлення людей до тварин, тому одним із важливих завдань є здійснення просвітницько-виховної діяльності щодо формування у дітей дошкільного та шкільного віку гуманного та відповідального ставлення до природи, зокрема до тварин.

Для дітей дошкільного віку планується в березні місяці (у Всесвітній день котів) проводити тижні «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин», вищезазначені заходи запропонував Благодійний Фонд «Щаслива лапа» та за підтримки Міністерства освіти і науки України.

В закладах загальної середньої освіти пропонуємо долучитись до проведення «Всеукраїнського заняття доброти», а також проводити заняття на тему: «Тварини – наші друзі».

Так, сьогодні ще далеко не завжди вдається вирішити якусь проблему, просто зібравши 250 підписів під своєю петицією. Але, у всякому разі, у кожного жителя Слов'янська є можливість, сидячи за комп'ютером, заявити про будь-якої проблеми на все місто. Це завжди тепер можливо зробтити за посиланням - https://e-dem.in.ua/slavyansk

"Діловий Слов'янськ" надалі буде слідкувати за впровадженням технологій електронної демократії в нашому регіоні та інформувати своїх читачів про нові проекти.

Створення цього матеріалу стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу,наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Центр розвитку інновацій реалізує проект “Міцне партнерство —  сталий бюджет участі за підтримки проекту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

5
6

Эта запись была размещена в рубрики: