Вийшов у світ Альманах-2020 “Слобожанщина. Погляд у минуле”

АЛЬМАНАХ-2020 «СЛОБОЖАНЩИНА. ПОГЛЯД У МИНУЛЕ» ВЖЕ НАДРУКОВАНО. Про це на своїй сторінці у фейсбук повідомив керівник краєзнавчо-літературного проекту "Ідентифікація Петренків" - Олександр Петренко.

Невдовзі очікувані примірники буде розіслано адресатам. Швидко плине час… Дуже швидко… Звичайно, не тільки я так сприймаю цю течію ….. Інколи здається, що час прискорюється…

Звісно, кожний відчуває це прискорення по-своєму, але впевнений, що правило «чим більше планів, тим швидше плине час» таки працює і мене це дуже непокоїть…

У цьогорічному виданні розміщено багато статей від авторів, які брали участь у попередніх збірках Альманаху. Зараз – 24 автора, 418 сторінок тексту ... Сподіваюся, у тих, хто в Альманасі розмістив свої статті вперше, залишаться приємні спогади про початок творчої співпраці.

Нагадаю, що Альманах засновано 2018 року для вшанування пам’яті поета-романтика першої половини ХІХ століття Михайла Миколайовича Петренка (1817-1862). Звісно, в збірці друкуються статті не тільки про нього та його рід, але приємно, коли в дослідженнях авторів інколи зустрічається інформація про Поета-прокурора, або про когось з його родичів.

Метою проєкту «Ідентифікація Петренків» залишається відродження документального краєзнавства Донеччини (передусім Слов’янщини), яке перебуває в стабільному занепаді. Звісно, є поодинокі приклади документального краєзнавства високого рівня (частіше, за межами НСКУ), але, що стосується слов’янських так званих «краєзнавців від НСКУ», то інтелігентно утримаємося від коментарів.

Вочевидь, занепад обумовлений лише тим, що деякими керманичами в «псевдо-краєзнавчій метушні» загублено наріжні принципи краєзнавства: документальність, порядність і відповідальність за свої слова. Саме цього не вистачає й ніщо цього не замінить тим людям, які намагаються займатися краєзнавством лише заради самопіару.

Сподіваємося, рівень документальності розміщених в Альманасі матеріалів буде гідним орієнтиром не тільки для краєзнавців-початківців , але й для тих, хто в краєзнавстві вже багато років. Вивчаючи історію рідного краю, люди починають краще розуміти й більше цінувати такі поняття, як документальні дослідження, історія краю, де ти мешкаєш і мешкав твій рід тощо.

Тільки краєзнавці-документалісти здатні зберегти для майбутніх поколінь важливі сторінки регіональної історії, ознайомити нащадків із життям і творчістю деяких людей, які були цікавими представниками своїх часів.

Звісно, матеріали Альманаху можуть зацікавити не тільки краєзнавців, але й науковців, викладачів навчальних закладів, студентів, працівників музеїв, громадських та політичних діячів і всіх, хто небайдужий до історії України, зокрема Слобожанщини.

Географія й тематика досліджень, які автори надсилають до Альманаху, стає ширшою, тому, починаючи з цього року, в збірках інколи буде розміщено цікаві статті, в яких документально описано події, що відбувалися не тільки в Слобідській Україні, але й на деяких прилеглих територіях.

На жаль, сторінки документальної історії Слов’янська до цього часу в серйозних краєзнавчих виданнях мало висвітлені, тому будемо вдячні авторам, які надаватимуть для друку в Альманах документальні матеріали (описи тематичних документів тощо) за загальною темою «Історія міста на Торських соляних озерах». Це сприятиме поповненню інформаційної скарбнички матеріалами, які буде використано цими ж авторами-дослідниками для написання колективної історії міста.

Звичайно, до роботи з такими матеріалами можуть долучатися тільки дослідники, які не причетні до фанатичного пошуку «сенсацій», та не хворіють радянським консерватизмом.

Нагадуємо, що Альманах видається наприкінці кожного року, але не пізніше 21 листопада – Собору Архистратига Михаїла (Михайлів день). Сучасні представники роду Петренків, до якого належить і Поет-романтик, ототожнюють цю дату з днем його народження.

Далі буде… Я маю на увазі й Альманах-2021… - закінчує свій допис Олександр Петренко.

Діловий Слов'янськ

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

6
4

Эта запись была размещена в рубрики: