За неуплату ЕСВ за границу не выпустят. Новости Славянской налоговой инспекции


Несплата єдиного внеску може мати наслідком заборону виїзду з країни

Головне управління ДПС у Донецькій області звертає увагу, що згідно до положень діючого законодавства України єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) повинен сплачуватись своєчасно та у повному обсязі, крім того, фінансове становище платника не ставиться в залежність до можливості або неможливості виконання обов’язку сплати єдиного внеску.

При цьому законодавцем чітко визначено алгоритм погашення заборгованості з єдиного внеску, згідно якого податкові органи працюють спільно з органами державної виконавчої служби. І в цій взаємодії функції безпосереднього стягнення виконують саме органи державної виконавчої служби, які, в свою чергу, мають широкий спектр повноважень щодо відповідного впливу на боржників та стягнення заборгованості.

Так, якщо платник єдиного внеску ігнорує свій обов’язок щодо сплати єдиного внеску, податкові органи відповідно до діючого законодавства надсилають такому платнику вимогу про сплату боргу. У разі, якщо протягом 10 календарних днів з дня надходження вимоги він не сплачує суму боргу, не оскаржує вимогу у встановленому порядку, податковий орган надсилає вимогу, як виконавчий документ, до органу державної виконавчої служби для її подальшого примусового виконання.

В подальшому державний виконавець розпочинає примусове стягнення, зокрема, шляхом першочергового стягнення коштів з рахунків платника у банках та за рахунок продажу його майна.

Одночасно необхідно відзначити, що згідно до діючого законодавства строки давності щодо стягнення єдиного внеску не застосовуються.

При цьому, такі ключові заходи примусового стягнення супроводжуються  арештами та, відповідно, блокуванням рахунків платника у банківських установах, арештом майна такого платника, примусовим вилученням майна і його реалізації, тощо.

З початку поточного року з метою стягнення заборгованості з єдиного внеску до органів державної виконавчої служби відносно платників Донецької області направлено вимог про сплату боргу з єдиного внеску на суму понад 450,1 млн гривень.

Разом з цим, відповідно до положень Закону України «Про виконавче провадження» державному виконавцю надано право у процесі здійснення виконавчого провадження у разі ухилення боржника від виконання зобов’язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника-фізичної особи або керівника боржника-юридичної особи за межі України – до виконання зобов’язань за рішенням.

Вказане питання щодо обмеження у праві виїзду за межі України вирішується за правилами Цивільного процесуального кодексу (стаття 441) судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби, та в подальшому відповідна ухвала направляється до Державної прикордонної служби України, згідно якої боржника вносять до певного переліку осіб, на яких поширюються обмеження щодо перетину кордону України.

І лише у випадку виконання боржником своїх зобов’язань ця особа знімається з контролю Державної прикордонної служби.

Отже, боржникам необхідно задуматись, чи не стане ігнорування своїх зобов’язань зі сплати єдиного внеску в подальшому на перепоні бажання милуватися мальовничими краєвидами екзотичних країн.

Головним управлінням ДПС у Донецькій області постійно здійснюється взаємодія з органами державної виконавчої служби, зокрема, на предмет ініціації державним виконавцем перед судом питання обмеження боржників, які не виконують свої зобов’язання за вимогами про сплату боргу з єдиного внеску, у праві виїзду за межі України.

Необхідно відзначити, що у вересні поточного року поміж інших клопотань щодо обмеження боржників-фізичних осіб, до органів державної виконавчої служби направлені клопотання відносно керівників підприємств-боржників вугільної галузі та комунальної форми власності.

Враховуючи викладене, виникає питання – чи варто наражати свій бізнес та упорядкований образ життя на такі неприємності?

Шановні платники єдиного внеску Донецької області!

ГУ ДПС у Донецькій області звертає увагу на необхідність постійного моніторингу платниками стану сплати єдиного внеску та наявності (відсутності) заборгованості з вказаного платежу.

Одночасно повідомляємо, що отримати інформацію про стан заборгованості з єдиного внеску можливо, безпосередньо звернувшись до відповідного органу ДПС або за допомогою електронного кабінету платника податків.

 

У вересні свій реєстраційний номер облікової картки платника податків отримали більше 8000 громадян Донеччини

За інформацією управління електронних сервісів ГУ ДПС у Донецькій області майже 20,4 тис. адміністративних послуг з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків отримали громадяни в Центрах обслуговування платників Донеччини у вересні 2020 року. Найбільшим попитом серед відвідувачів користувалися послуги з отримання картки платника податків (ідентифікаційного номеру) – видано 8095 карток,  одержання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків (довідок про доходи) – 4229 довідок.

Нагадуємо, крім адміністративних послуг громадяни можуть дистанційно, засобами скайп зв’язку, отримати в Центрах обслуговування платників ще й консультації, інформаційні послуги, у тому числі з роботи в Електронному кабінеті та щодо подання звітності в електронному вигляді. У зв’язку з розповсюдженням коронавірусної інфекції Податкова Донеччини просить за можливості зменшити відвідування ЦОП та користуватись сервісом «Електронний кабінет» (https://cabinet.tax.gov.ua).

Бути почутими, зрозумілими та захищеними – основні бажання бізнесу від держави. Тому податкова служба крокує шляхом відкритості, розуміння потреб підприємництва та вирішення проблем бізнесу в рамках своїх повноважень. Наша ключова функція - зробити процес роботи максимально автоматизованим, щоб підприємці більше часу змогли приділяти своєму бізнесу і, в той же час, зменшили спілкування з податковою службою. Для цього податкова служба постійно розвиває свої сервіси, удосконалює свою роботу по налагодженню відносин з представниками бізнесу. Крім того, ми йдемо і у соціальні мережі, щоб ви не прогавили жодної важливої податкової новини. Ми турбуємося про ваш час!

На Донеччині виявлено фіктивну продаж тютюнових виробів в оптових обсягах

З продавцями контрафактної продукції, що підлягає обов’язковому ліцензуванню, ми вже стикалися, але щоб продавали «мертві душі» під виглядом тютюнових виробів – це щось новеньке.

Так, до поля зору податкової служби потрапила діяльність одного з підприємств Донецької області, яке, незважаючи на відсутність ліцензій на право роздрібної та/або оптової торгівлі тютюновими виробами, з початку 2020 року здійснило придбання тютюнових виробів з обсягом ПДВ більше 8,3 млн грн, в той час, як протягом 2020 року реалізовано їх було лише на 2,6 тис. грн ПДВ з обсягу реалізації зазначених товарів.

Під час більш пильного вивчення податківцями діяльності зазначеного платника податків було встановлено, що останній не мав зареєстрованих у встановленому законом порядку місць зберігання роздрібних та/або оптових партій тютюнових виробів, а повідомлення про об’єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, або через які провадиться діяльність, підприємством до контролюючих органів не подавались.

Все вищезазначене може вказувати на ймовірне формування підприємством схемного податкового кредиту, що здійснювалось в системі електронного адміністрування ПДВ шляхом накопичення сум ліміту ПДВ для подальшого розповсюдження контрагентам-покупцям, у тому числі підприємствам реального сектору економіки.

З метою оперативного відпрацювання ризикового податкового кредиту фахівці податкової служби регіону направили відповідну інформацію до ДПС України. В результаті відпрацювання схему ухилення від оподаткування ПДВ у розмірі 8,3 млн грн припинено.

В цілому необхідно відмітити, що за останній тиждень фахівцями податкової служби Донеччини було виявлено 7 несумлінних суб’єктів господарювання, які відповідали критеріям ризиковості платників податку на додану вартість, чим було упереджено формування та розповсюдження схемного податкового кредиту у розмірі 20,3 млн гривень.

 

Мешканці Донеччини сплатили ПДФО на 207 мільйонів гривень більше

За дев’ять місяців 2020 року від мешканців Донецького регіону до зведеного бюджету країни надійшло більше 9,3 млрд грн податку на доходи фізичних осіб. Приріст надходжень зазначеного податку за відповідний період минулого року складає 207,4 млн гривень.

Чверть сплаченого податку на доходи фізичних осіб, а саме 2,3 млрд гривень, спрямовано до Державного бюджету країни, що на 51,7 млн грн перевищує надходження 2019 року.

Решту коштів, а саме 7 млрд гривень, спрямовано до місцевих бюджетів області для фінансування потреб громад. Цьогорічні перерахування до місцевих скарбниць на 155,7 млн грн більше надходжень 2019 року.

Податок на доходи фізичних осіб безпосередньо залежить від розміру заробітної плати, яку офіційно отримують працевлаштовані працівники. Тому фахівцями податкової служби Донеччини постійно проводиться робота з питань легалізації трудових відносин.

Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує роботодавцям, що саме від показників оплати праці сьогодні залежить не лише фінансування соціальних програм, а й гарантовані державою виплати та майбутнє пенсійне забезпечення кожному працюючому офіційно.

Більше пів мільярду гривень донараховано аудитом Донеччини за результатами документальних перевірок

Одним із основних принципів податкового законодавства є загальність оподаткування, відповідно до якого кожна особа зобов’язана сплачувати встановлені Податковим кодексом України податки та збори, платником яких вона є.

Податкова Донеччини у січні-вересні 2020 року здійснила перевірки платників податків, за результатами яких порушникам законодавства донараховано 510,2 млн гривень.

Крім того, підрозділами податкового аудиту Донеччини забезпечено надходжень грошовими коштами на 33,4 млн грн, зменшено  від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на 5,3 млн грн, зменшено залишки від’ємного значення ПДВ, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного періоду – на 5,3 млн гривень.

Загалом, за 9 місяців 2020 року фахівці управління податкового аудиту ГУ ДПС у Донецькій області провели 53 планові перевірки платників податків, 424 позапланові перевірки і зробили 968 узагальнюючих податкових інформацій.

Нагадуємо платникам податків, що перевірити, чи планується перевірка їх підприємств у 2020 році, можна на сайті ДПС України за наступним посиланням

https://tax.gov.ua/diyalnist-/plani-ta-zviti-roboti-/402509.html.

Новий сервіс від податкової: інформування платників про терміни сплати за ліцензії, призупинення їх дії або анулювання

Державною податковою службою України створено новий сервіс щодо оперативного автоматизованого повідомлення суб’єктів господарювання про сплив терміну чергового платежу за ліцензію, призупинення дії ліцензії, анулювання ліцензії на певний вид діяльності.

Повідомлення про внесення чергового платежу за ліцензію автоматично формується в інформаційно-телекомунікаційних системах ДПС та направляється суб’єкту господарювання за 30, за 20, за 10 та 5 днів до настання терміну сплати за ліцензію через «Електронний кабінет».

Такі нововведення підвищать якість надання адміністративних послуг та поліпшать сервіс у сфері ліцензування відповідних видів діяльності, на провадження яких суб’єкти господарювання отримали ліцензії.

Новації Закону № 466: зміни щодо функціонування електронного кабінету

У Головному управлінні ДПС у Донецькій області зазначають, що Законом України від 14.07.2020 № 786-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців» внесено зміни до Податкового кодексу України відносно функціонування електронного кабінету.

Зокрема, з 7 листопада 2020 року наберуть чинності зміни щодо скасування договору про визнання електронних документів для реєстрації в Eлектронному кабінеті платника податків та передбачено, що в кабінеті відображатимуться податкові повідомлення-рішення, винесені контролюючими органами. Також запроваджена можливість зміни уповноважених осіб платника податків, які мають право користуватися електронним кабінетом та визначено, що контролюючий орган буде вести листування з платниками податків в електронній формі, у разі подання ними заяви про бажання отримувати документи через електронний кабінет.

Фахівці Головного управлінні ДПС у Донецькій області роз’яснюють, крім того в Електронному кабінеті для платників податків створена можливість переглянути в режимі реального часу інформацію про платника податків, яка збирається, використовується та формується контролюючими органами та стосується: обліку платників податків, адміністрування податків, зборів, податкових платежів, здійснення податкового контролю, дані оперативного обліку податків та зборів (у т.ч. дані інтегрованих карток платників податків), дані системи електронного адміністрування ПДВ, дані системи електронного адміністрування реалізації пального.

Одержати таку інформацію можна у вигляді документа, який формується автоматизовано шляхом вивантаження відповідної інформації з Електронного кабінету із накладенням кваліфікованого електронного підпису посадової особи контролюючого органу та кваліфікованої електронної печатки контролюючого органу.

Крім того, у меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету платник має доступ до своїх особових рахунків із сплати податків, зборів та інших платежів. У тому ж меню фізичні особи можуть сплатити податки, збори, платежі за допомогою платіжної карти.

Інформацією щодо сплати податків, зборів, платежів фізичними особами можна ознайомитись в меню «Стан розрахунків з бюджетом» розділу «Допомога» Електронного кабінету.

Слід знати, робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється після проходження електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг. Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДПС.

Неприбуткова організація продає товари (основні засоби): коли сплачується податок на прибуток?

Неприбуткові підприємства, установи та організації не є платниками податку на прибуток підприємств, якщо вони відповідають вимогам п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу.

При цьому, доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами (п.п. 133.4.2 ст. 133 ПКУ).

Отже, неприбуткова організація, що утворена згідно із законом, що регулює її діяльність, та внесена до Реєстру неприбуткових підприємств, організацій, не сплачує податок на прибуток з доходів, отриманих нею в межах статутної діяльності від виконання робіт, надання послуг, продажу товарів або основних засобів за умови:

- що такі доходи (прибутки) використовуються такою неприбутковою організацією виключно для фінансування видатків на її утримання,

- реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами,

- та не здійснюється розподіл доходів (прибутків) серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.

У разі недотримання неприбутковою організацією таких вимог, така організація підлягає виключенню з Реєстру з визначенням податкового зобов’язання з податку на прибуток (п.п. 133.4.3 та 133.4.4 ст. 133 ПКУ).

 

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

1
2

Эта запись была размещена в рубрики: