Празднику украинской песни быть! Требуется поддержка жителей Славянска


«Свято української пісні» можуть відзначати 12 серпня - потрібна підтримка громади Слов'янська!


Звернення 
до мешканців міста

Шановні Слов’янці,

8-го жовтня 2020 року на горі Карачун, що між Краматорськом і Слов’янськом, в ході урочистостей до Дня Захисника України,  відкрито пам’ятник Українській пісні:

https://uain.press/.../na-gori-karachun-vidkryly-pam...

Єдиний в Україні пам’ятник Українській пісні виготовлено на благодійній основі заслуженим скульптором України Віталієм Рожиком із міста Коростишів Житомирської області та встановлено за участі волонтера Марини Квітки.

Ця подія пов’язана з тим, що 12 серпня 1962 року саме українську пісню (Дивлюсь я на небо, та й думку гадаю, чому я не сокіл, чому не літаю …) на слова українського поета-романтика першої половини ХІХ століття зі Слов’янська – Михайла Петренка (1817-1862) було виконано у Всесвіті першим космонавтом українського походження Павлом Романовичем Поповичем (1930-2009). Впродовж сеансу зв’язку з космічним кораблем «Восток-4» в Центрі керування польотом був уродженець м. Житомир Генеральний конструктор Сергій Павлович Корольов (1907-1966), для якого ця пісня була улюбленою.

Слова цієї пісні лунають в Україні та на всіх континентах світу, де є українська діаспора. Ця пісня входила до репертуарів багатьох відомих співаків, серед яких:

П. Білинник, А. Іванов, І. Козловський, В. Бунчиков, Б. Гмиря, Д. Гнатюк, М. Гришко, Ю. Гуляєв, М. Кондратюк, К. Лаптєв, М. Магомаєв, М. Ройзен, А. Солов’яненко, М. Шопша, А. Юровська, А. Кочерга та багато інших.

Читайте також: Сильному духом. Урочистості до Дня захисника України у Слов'янську

Хіба не можуть українці пишатися цими фактами?

Може хтось і не знав про «пісню в космосі», тому хочу запропонувати для ознайомлення невеличке документальне дослідження від проєкту «Ідентифікація Петренків», надруковане у книзі, присвяченій 200-річчю від народження поета – «Михайло Миколайович Петренко. 200 років безсмертя» (с. 132-139):

https://commons.wikimedia.org/.../File:200_years_of...

Поки українці не знають про ці факти, в інтернеті можна зустріти чутки, про перші виконання пісні в Космосі то американським, то канадським астронавтами тощо.

У 2017 році, з нагоди 55-ї річниці цієї видатної космічної події, деякі організації, серед яких був і "Український інтерес", зверталися до Президента України та Верховної ради з проханням відзначати Свято Української пісні саме 12 серпня.

Тож, приймаючи до уваги значущість події, яка відбулася в Космосі 12 серпня 1962 року, просимо Вас підтримати ідею щодо започаткування Свята Української пісні 12 серпня, та звернутися з підтримкою до установ, які приймають відповідні рішення.

Така подія сприятиме розвитку культури та патріотичних настроїв української нації.

Проєкт «Ідентифікація Петренків»

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

7
17

Эта запись была размещена в рубрики: