Как начать работу с РРО, 15 топ должников и продленная отчетность: налоговая Славянска информирует


Плата за землю збагатила місцеві бюджети Донеччини 
майже на 870 мільйонів гривень

За дев’ять місяців 2020 року місцеві бюджети Донецької області отримали 869,4 млн грн плати за землю.

Переважну частину надходжень до місцевої казни забезпечують платники - юридичні особи, які за січень-вересень поточного року вже перерахували 712,2 млн грн земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності.

В свою чергу, фізичні особи перерахували 157,2 млн грн, у порівнянні з 2019 роком приріст додаткових надходжень до місцевих бюджетів склав 7,2 млн грн, або 5 відсотків.

Плата за землю за показником найбільших надходжень до місцевих бюджетів у 2020 році посідає друге місце. За результатами січня-вересня поточного року загальна питома вага плати за землю у надходженнях місцевих бюджетів складає 9 відсотків.

За територіальною приналежністю найбільші надходження земельного податку сплачено за землі м. Маріуполя – 195,2 млн грн, землекористувачі Слов’янського району поповнили місцеві бюджети на 99,3 млн грн, а Добропільського району - на 94,9 млн гривень.

Податкова служба Донеччини нагадує, що плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший сплачують власники землі та землекористувачі, другий – орендарі земельних ділянок, як фізичні, так і юридичні особи.

На соціальне забезпечення платниками Донеччини спрямовано більше 6 мільярдів гривень єдиного внеску 

За дев’ять місяців 2020 року до бюджету Донецької області надійшло
6 млрд 247 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що більше минулорічних показників на 42 млн гривень.

Повна виплата заробітної плати та сплата єдиного внеску – обов’язок кожного працедавця, тому податковою службою Донеччини особлива увага приділяється заходам з легалізації трудових доходів громадян.

Нагадуємо, що особа, яка працює нелегально, не має змоги відстояти свої права у судах у разі конфлікту з роботодавцем, позбавлена законодавчого захисту та залежить від роботодавця, його дій по відношенню до працівників. А головне - зарплата «в конвертах» позбавляє громадян страхового стажу, необхідного для отримання пенсії.

ГУ ДПС у Донецькій області акцентує увагу, що саме єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є основним джерелом наповнення фондів соціального страхування, за рахунок яких фінансуються державні соціальні програми, здійснюється виплата пенсій, матеріальної допомоги громадянам тощо. Тому, вкотре закликаємо працедавців регіону сумлінно ставитись до виконання своїх конституційних обов’язків – своєчасно та в повному обсязі сплачувати податкові зобов’язання.

Донеччина: з початку року виявлено 83 фінансові злочини, які завдали державі збитків на майже 17 млрд гривень

Управлінням боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДПС у Донецькій області за січень – вересень 2020 року складено 83 матеріали з ознаками кримінальних правопорушень, у тому числі:

 • за статтею 209 Кримінального кодексу України «Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом» - 9 матеріалів, по яким сума виявлених легалізованих доходів склала 347,4 млн гривень;
 • за ознаками предикатних злочинів «Суспільно небезпечні протиправні діяння, що передували легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом» - 85 матеріалів, загальна сума встановлених збитків по яким склала 16,8 млрд гривень;
 • за іншими злочинами – 4 матеріали, на загальну суму нанесених збитків 6,4 млн гривень.

У ході проведених перевірок осіб, що можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, виявлено факти мінімізації податкових зобов’язань як своїх контрагентів, так і наступних покупців по ланцюгу постачання, а також введення у легальний обіг своїх  покупців активів, походження яких не встановлено.

Усі матеріали передані до правоохоронних органів для прийняття рішення згідно з Кримінальним Кодексом України.

На теперішній час за результатами розгляду зазначених матеріалів 58 з них було приєднано до кримінальних проваджень. Крім того, до Єдиного реєстру досудових розслідувань правоохоронними органами внесені відомості щодо 16 кримінальних правопорушень.

Топ-15 найбільших боржників Донеччини

Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує щодо необхідності своєчасної сплати податків і зборів та звертає увагу, що наявність боргу перед Державою, насамперед, свідчить про безвідповідальне ставлення до виконання Конституційних обов’язків платниками.

Податковий борг – це не тільки і не стільки приватна справа окремого платника податків, це проблема загальнодержавного значення, оскільки податковий борг є тими коштами, які не надійшли до державного і місцевих бюджетів, та, відповідно, і не можуть бути використані для здійснення вкрай важливих бюджетних видатків. Актуальним питання податкової заборгованості є, безумовно, і для Донецької області, особливо враховуючи сьогоденні реалії здійснення господарської діяльності в регіоні.

Так, станом на 01.09.2020 податковий борг до зведеного бюджету по області склав 12,5 млрд грн, у т.ч. до державного бюджету – 10,4 млрд гривень.

Як не дивно, одними з найбільших неплатників виявилися державні підприємства та підприємства комунальної форми власності, що працюють в енергетичній, вугільній галузях та сфері житлово-комунального господарства.

Наприклад, вугільні підприємства Донецької області заборгували державі загалом понад 2,1 млрд гривень. При цьому, саме представники вугільної галузі знаходяться у першій десятці з поміж найбільших боржників області та входять до найбільших боржників на державному рівні із сумою боргу понад 100 млн грн, що є символічним.

Якщо добровільне погашення боргу неможливе, або платник податків свідомо порушує податкове законодавство та не має наміру повністю виконати свої зобов’язання перед бюджетом, податківцями вживається цілий комплекс заходів стягнення податкового боргу, передбачений законодавством. Хотілося б звернути увагу платників, що допускати несплату податкових зобов’язань для вирішення своїх фінансових проблем за рахунок коштів бюджету є не найкращою ідеєю. Податковий борг для економіки підприємства – це суттєві штрафні санкції і пеня, це податкова застава на майно і неможливість вільно їм розпоряджатись, це стягнення коштів з банківських рахунків та продаж активів в рахунок погашення податкового боргу. Чи варто наражати свій бізнес на такі неприємності?

Податкова Донеччини акцентує вашу увагу, що на офіційному сайті ДПС України, відповідно до п.35.4 ст. 35 Податкового кодексу України, щомісячно оприлюднюється інформація стосовно суб’єктів господарювання, які мають податковий борг. Повний список боржників знаходиться на офіційному вебпорталі ДПС України за наступним посиланням: https://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/pereliki-/296361.html.

Також нагадуємо, що наявність або відсутність податкового боргу можна перевірити за допомогою електронного сервісу «Дізнайся більше про свого бізнес партнера» за наступним посиланням: https://tax.gov.ua/businesspartner.  І пам’ятаємо, що ефективне функціонування держави можливе тільки при свідомому та сумлінному розумінні податкового процесу самими платниками, у тому числі шляхом добровільної сплати податків.

Найбільші боржники Донецької області станом на 01.09.2020 року, які здійснюють діяльність:

 1. ДП «СЕЛИДІВВУГІЛЛЯ» – 1076,4 млн грн,
 2. ДП «МИРНОГРАДВУГІЛЛЯ» – 507,9 млн грн,
 3. ДП «ШАХТОУПРАВЛІННЯ «ПІВДЕННОДОНБАСЬКЕ №1» – 271,1 млн грн,
 4. ДП «ШАХТА ІМ. М.С. СУРГАЯ» – 226,5 млн грн;
 5. КП «СЛОВМІСЬКВОДОКАНАЛ» – 35,4 млн грн;
 6. ДП «ВК «КРАСНОЛИМАНСЬКА» – 19,2 млн грн,
 7. ТОВ «СРЗ» – 15,0 млн грн;
 8. ПРАТ «ДОНРИБКОМБІНАТ» – 13,1 млн грн;
 9. ТОВ «ЦЗФ «СЕЛИДІВСЬКА» – 11,2 млн грн;
 10. ККП «КК «ЗАХІДНА» – 7,5 млн грн;
 11. ТОВ «БЕЗПЕКА ТА ПРАВО» – 6,3 млн грн;
 12. КП «СЕРВІСКОМУНЕНЕРГО» – 6,1 млн грн;
 13. КП «БЛАГОУСТРІЙ» ВМР» – 5,3 млн грн;
 14. КП «КЕРУЮЧА КОМПАНІЯ З ЖКП» – 5,1 млн грн;
 15. КП «ВОДОКАНАЛ «ВМР» – 5,0 млн гривень.

До уваги фінансових агентів! Термін подання звітності за 2019 рік продовжено до 1 грудня 2020 року

Головне управління ДПС у Донецькій області доводить до відома платників, що для інформування фінансових агентів з питань надання звітності про підзвітні рахунки відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених штатів Америки для поліпшення виконання податкових правил застосування Закону США «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA)» на офіційному вебпорталі ДПС України створено банер «FATCA» (https://tax.gov.ua/baneryi/fatca/).

У банері можна ознайомитись з нормативно-правовими актами, інструкцією користувача Міжнародної служби обміну даними (далі - МСОД) та відповідями на питання. Фінансові агенти можуть направляти свої питання на адресу електронної пошти info_FATCA@tax.gov.ua .

Нагадуємо, що для ДПС України, яка є компетентним органом для цілей автоматичного обміну інформацією в рамках Угоди FATCA, строки подання до Служби внутрішніх доходів США звітів за 2019 податковий рік подовжено до 31 грудня 2020 року. Зважаючи на те, що у Податковому Кодексі України встановлений термін звітності для фінансових агентів, який забезпечує компетентному органу місячний термін для обробки та перевірки наданої інформації, кінцевий строк подання фінансовими агентами звіту про підзвітні рахунки подовжуються до 1 грудня 2020 року. До цієї дати фінансові агенти повинні подати через портал IDES (International data exchange service – МСОД) до ДПС України (центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику) звіти про підзвітні рахунки за 2019 рік та інформацію, яка стосується звітних періодів з 2014 по 2018 роки, відповідно до положень Угоди FATCA.

Порядок заповнення і подання фінансовими агентами звіту про підзвітні рахунки відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених штатів Америки для поліпшення виконання податкових правил застосування Закону США «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA)» затверджений наказом Міністерства фінансів України від 12 серпня 2020 року № 496, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20 серпня 2020 року за № 810/35093.

Як розпочати роботу з програмним РРО

Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що після успішної реєстрації програмного РРО та присвоєння йому фіскального номера наступним кроком є направлення до контролюючого органу інформації про касира та/або електронної печатки каси. Для цього необхідно сформувати та направити в електронному вигляді Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа (форма J/F1391801, далі - Повідомлення). Фізичні особи – підприємці, які прийняли рішення про самостійну роботу з програмним РРО, надсилають Повідомлення щодо себе.

Рекомендації щодо заповнення Повідомлення розміщено за посиланням:

Інструкцію з формування сертифіката електронної печатки для програмного РРО можна переглянути за посиланням:

Суб’єкти господарювання, які мають більше одного програмно-технічного комплексу самообслуговування, можуть сформувати необхідну кількість електронних печаток. Сертифікат електронного підпису касира та електронної печатки не можна використовувати одночасно на різних програмних РРО.


До уваги платників податків! Заповнюйте платіжні документи без помилок

Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що з метою уникнення помилок при сплаті платежів до бюджету, необхідно дотримуватися вимог Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 № 666 зі змінами (далі – Порядок № 666).

Пунктом 1 Порядку № 666 передбачено, що поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином:

– поле № 1 – друкується службовий код (знак) «*» (ознака платежу);

– поле № 2 – друкується розділовий знак «;» та код виду сплати (формат ссс – тризначне число);

– поле № 3 – друкується розділовий знак «;» та один з нижченаведених реквізитів:

1) код клієнта за ЄДРПОУ (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8);

2) реєстраційний номер облікової картки платника податків (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України (для фізичних, які мають відмітку у паспорті про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта);

3) реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється контролюючими органами (завжди має 9 цифр);

– поле № 4 – друкується розділовий знак «;» та роз’яснювальна інформація про призначення платежу в довільній формі.

У разі сплати платежу до бюджету в іноземній валюті обов’язково вказується код класифікації доходів бюджету.

У разі здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі – ПДВ), повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету за висновками територіальних органів ДПС, поля № 5 та № 6 заповнюються таким чином:

– поле № 5 – друкується розділовий знак «;» та дата висновку, на підставі якого здійснюється відшкодування ПДВ або повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету (формат – ДД.ММ.РРРР). Платником податків поле № 5 не заповнюється;

– поле № 6 – друкується розділовий знак «;» та номер висновку, на підставі якого здійснюється відшкодування ПДВ або повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету. Платником податків поле № 6 не заповнюється;

– поле № 7 – друкується розділовий знак «;».

При заповненні полів не допускаються пропуски (пробіли) між словами та службовими знаками (п. 2 Порядку № 666). Сплата за кожним видом платежу та за кожним видом сплати має оформлятися окремим документом на переказ (п. 6 Порядку № 666).

Перелік кодів видів сплати (які вказуються в полі «Призначення платежу») розрахункового документа наведено в додатку до Порядку (п. 10 Порядку № 666).

Детальніше щодо заповнення платіжних документів при сплаті платежів до бюджету, приклади заповнення поля «Призначення платежу» – за посиланням: https://tax.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/nakazi/63910.html.

 

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

2
0

Эта запись была размещена в рубрики: