«Сильному духом…» Урочистості до Дня захисника України на горі Карачун

8 жовтня о 10.00 на меморіальному комплексі «На Горі Карачун» розпочались урочистості До Дня Захисника України, в ході яких відбулось відкриття пам’ятника Українській пісні.

Читайте також: Перша пісня, що прозвучала у Всесвіті

Особливість меморіального комплексу «На Горі Карачун» в тому, що події 2014-2020 років під час АТО та Операції об’єднаних сил відображені в піснях та віршах.

12 серпня 1962-го року в космічний політ з Байконуру стартував корабель «Восток-4», на борту якого був перший космонавт українського походження Павло Попович. Впродовж сеансу радіозв'язку в Центрі управління польотами був присутній Сергій Корольов, також за походженням українець. У космосі Павло Попович заспівав пісню «Дивлюсь я на небо…», для Корольова знаючи, що пісня йому до вподоби. Автором цієї пісні є уродженець Слов’янська поет-романтик Михайло Петренко. У 2017 році, з нагоди 55-ї річниці цієї видатної дати, журналісти громадської органіації "Український інтеренс" та інтернет -видання "Український інтерес" звернулись до Президента України та Верховної ради запропонували відзначати День української пісні 12 серпня.

Єдиний в Україні пам’ятник Українській пісні на благодійній основі виготовлений заслуженим скульптором України Рожиком Віталієм Миколайовичем із міста Коростишів Житомирської області. Загальна вага цього пам’ятного знаку – 1 тонна. Завдяки благодійності родини скульптора Рожика, яка допомогла вшанувати пам’ять полеглих за України при визволенні Слов’янська та Краматорська у 2014 році. Також вшанована пам’ять загиблих Верховинців під час АТО на Сході Україні в селищі Дземброня Івано-франківської області. На найвищій точці України горі Говерла в смт. Верховина встановлено дублікат «Звернення майбутнім поколінням українців від учасників бойових дій на Сході України  з меморіального комплексу «На Горі Карачун» та на 5 річницю звільнення Слов’янська та Краматорська на горі Говерла встановлено пам’ятний знак мирним громадянам та військовим, які загинули під час бойових дій.

Все це зроблено з метою збереження історичної правди та вшанування пам’яті полеглих за Україну. З 2014 по 2020 рік реалізовано 2 соціально-відповідальних проекти волонтерів та військових: «Дорогами війни…» та «Від Карачуну до Говерли».

Захисників України привітала своїми піснями заслужена артистка України Томм Маргарита Валеріївна - актриса драми з Полтавського академічного музично-драматичного театру імені Миколи Гоголя, Заслужений артист України Микола Гармаш.

Відбулась Концертна програма «Центру культури та дозвілля» Сіверської міської ради та танцювального колективу «Імпульс».

Читайте також: Цікаві випадки виконання пісні Михайла Петренка "Дивлюсь я на небо... "

Діти загальноосвітніх шкіл Рівненської області привітали військових Слов’янська та Краматорська, які виконують бойові задачі на сході України, привітаннями та оберегами, виготовленими власноруч. Усього школярами було виготовлено 100 пакунків із привітаннями.

Захід відбувся за сприянням Командувача Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-полковника Сирського Олександра Станіславовича, начальника штабу Командування Сухопутних військ генерал-майора Танцюри Ігоря Івановича, Житомирського обласного військового комісаріату, Коростишинського об’єднаного міського військового комісаріату, командувача НГУ у 2015-2019 р.р. генерал-полковника Аллерова Юрія Володимировича, військовії частині 3035 НГУ та її командира полковника Жука Василя Васильовича, ДСНС України в Слов’янському районі, ЦСО «Альфа» СБУ, 3-го окремого полку спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго, Окремого президентського полку імені Гетьмана Богдана Хмельницького та його командира майора Агаєва Ельхана Азимовича,  Слов’янського об’єднаного міського військового комісаріату, Комунального закладу «Центр культури та дозвілля» Сіверської міської ради, танцювального колективу «Імпульс», ГО «Ділове сприяння», ГО "Майбутнє Приазов'я", ГО «Другий фронт», ТОВ «ГРАНУЛ» міста Коростишів, ВО ОКП ««Слов’янськтепломережа», Авіаклуба Авіатик» міста Житомир, директора ТОВ «СДС» Котлярова Ярослава Євгеновича, директора ТОВ «Корвет» Квітницького В’ячеслава Михайловича, родини Івлєвих з міста Слов’янськ, родини скульптора Рожика міста Коростишів, родини Боровських з міста Слов’янськ, родини Поляк з селища Поляниця Яремчанського району Івано-франківської області та родині Бузинських.

Щира подяка голові Полтавської обласної ради Олександру Біленькому, начальниці відділу інновацій та розвитку Полтавської ТПП Валентине Вождаєнко, голові Ясинуватської РДА Добряку Сергію Вікторовичу, голові Сіверської міської ради Масюженко Василю Анатолійовичу, депутату Бахмутської районної ради Міщенко Дмитру Володимировичу, Слов’янському міському голові у 2014-2015 р.р. Зонтову Олегу В’ячеславовичу, депутату Слов’янської міської ради Водоп’янову Костянтину Миколайовичу, депутату Лиманської міської ради Вергель Валерію Миколайовичу, депутату Верховинської районної ради Соломійчук Ользі Василівні, приватному підприємцю з смт. Верховина Петру Тимкалюку.

За сприяння благоустрою пам’ятних знаків у місті Слов’янськ висловлюється подяка Житомирському обласному управлінню лісового та мисливського господарства ДП «Коростишівський лісгосп», Івано-франківському обласному управлінню лісового та мисливського господарства ДП «Верховинський лісгосп», ТОВ «Декоплант» місто Вінниця.

Панахиду за полеглими за Україну проводив отець Василій Іванюк, капелан 81-й ДШБ . Дякуємо за соціальну відповідальність предсьавникам Української Греко-Католицької Церкви: отцю Христофору з міста Львів, отцю Полікарпу з міста Львів, згромадження сестер імені Святого Йосафата м. Львів та їх настоятельниці сестрі Василії.

Завершаться урочистості до Дня Захисника України 14 жовтня 2020 року освяченням каплички Покрови Пресвятої Богородиці біля дубліката «Звернення майбутнім поколінням українців від учасників бойових дій на Сході України з гори Карачун», встановленої біля молодіжного центру «Думка» в смт. Верховина Івано-франківської області, який з 2014 року займається питанням реабілітації військових та постраждалих на сході України в АТО в смт. Верховина Івано-франківської області.

Ініціатор заходу – київський волонтер Марина Квітка


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

9
13

Эта запись была размещена в рубрики: