Туристы привезли на Донеччину 1,4 млн.грн., налоговый календарь на октябрь 2020. Новости налоговой инспекции Славянска

налоговая

Електронний кабінет – задля зручності платників

Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що відповідно до п.42 прим. 1.2 ст.42 прим.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) Електронний кабінет забезпечує можливість реалізації платниками податків прав та обов’язків, визначених ПКУ та нормативно – правовими актами, що прийняті на підставі та на виконання ПКУ.

Подання та перегляд податкової звітності, інформація з інтеграційних карток платника по податках та зборах, отримання довідки про відсутність заборгованості, інформація з загальнодоступних реєстрів та повна інформація про платника податку, можливість електронного листування — це все і дуже багато іншого платник податку зможе отримати онлайн за допомогою Електронного кабінету.

За допомогою електронних сервісів можна отримати і адміністративні послуги. Це набрало особливого значення для платників податків в умовах карантину, і не лише для суб’єктів господарювання, але й для громадян.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС. Робота у приватній частині електронного кабінету проводиться з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів.

Користуватись послугами відкритої частини електронного кабiнету можна без ідентифікації особи. Через відкриту частину електронного кабiнету користувачам доступні такі можливості:

– доступ до інформації з публічних реєстрів:

 • дані про взяття на облік платників;
 • реєстр страхувальників;
 • дані реєстру платників ПДВ;
 • реєстр платників єдиного податку;
 • інформація про РРО;
 • інформація про книги ОРО;
 • дані реєстру платників акцизного податку з реалізації пального;
 • реєстр осіб, які здійснюють операції з товарами;

– інформація про граничні терміни сплати податків, зборів, обов’язкових платежів та подання звітності (податковий календар);

– перегляд та друк бланків податкової звітності;

– заповнення декларації про майновий стан і доходи для громадян;

– контакти та адреси діючих центрів обслуговування платників.

У приватній частині електронного кабiнету в залежності від типу платника (юридична особа, фізична особа — суб’єкт підприємницької діяльності, громадянин, посадова особа державного органу тощо) електронний кабiнет надає доступ до наступних сервісів:

 • персоніфікований податковий календар;
 • перегляд облікових даних платника (детальніше в розділі Облікові дані платника);
 • подання звітності в електронному вигляді до органів ДПС, пенсійного фонду та статистики (детальніше в розділі Введення звітності);
 • перегляд та друк раніше поданої звітності (детальніше в розділі Перегляд звітності);
 • перегляд вхідних/вихідних документів (детальніше в розділі Вхідні/вихідні документи);
 • листування з органами ДПС (детальніше в розділі Листування з ДПС);
 • подання заяв, запитів для отримання інформації (детальніше в розділі Заяви, запити для отримання інформації);
 • інформація про стан розрахунків з бюджетом (детальніше в розділі Стан розрахунків з бюджетом);
 • реєстрація податкових накладних та розрахунків коригування до них у Єдиному реєстрі податкових накладних (детальніше в розділі Реєстрація ПН/РК);
 • інформація з Єдиного реєстру податкових накладних (детальніше в розділі Єдиний реєстр податкових накладних);
 • інформація з реєстрів операцій та транзакцій в системі Електронного адміністрування ПДВ (детальніше в розділі Система електронного адміністрування ПДВ);
 • інформація з реєстрів операцій та транзакцій в системі Електронного адміністрування реалізації пального (детальніше в розділі Система електронного адміністрування реалізації пального).

Шановні платники! Максимально використовуйте можливості електронних сервісів ДПС та Електронного кабінету задля зручності ведення бізнесу та упередження коронавірусної хвороби.

Туристи збагатили Донеччину на 1,4 млн гривень

Цьогорічний курортний сезон на Донеччині приніс до місцевих бюджетів регіону 1,4 млн грн туристичного збору.

Варто зазначити, що у розрізі районів лідером у наповненні місцевих бюджетів вказаним збором у цьому році є м. Краматорськ, гості якого принесли до місцевої казни 480,3 тис. грн, мальовничі краєвиди Слов’янського району, як і раніше, займають друге місце по привабливості – 450,8 тис. грн та значно просіли позиції районів біля Азовського моря (м. Маріуполь та Мангушський район) – 246,1 тис. грн, що і не дивно, враховуючи пандемічну кризу через коронавірус.

Зауважимо, що чинним законодавством чітко визначене коло платників туристичного збору та його граничний розмір. Платниками туристичного збору, як встановлено ст.268 Податкового кодексу, є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, котрі прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної та міської ради про встановлення туристичного збору, та отримують послуги з тимчасового проживання. Ставка туристичного збору встановлюється місцевими органами влади у розмірі до 0,5 відсотка – для внутрішнього туризму та до 5 відсотків – для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

Донеччина має багато цікавих містечок для туристів і є привабливим регіоном для інвесторів. Ірина Долозіна, в.о. начальника ГУ ДПС у Донецькій області, переконана, що збільшення потоку туристів, які відвідують наш регіон та сплачують туристичний збір, сприяє й розвитку бізнесу місцевих суб’єктів господарювання. Адже, оплачуючи різні товари чи послуги, турист робить свою інвестицію у бізнес нашого регіону й наповнення бюджету.

Жителі Донеччини сплатили майже 79 млн грн податку на нерухомість

За 8 місяців поточного року до місцевих бюджетів регіону надійшло 78,6 мільйон гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що на 3,7 млн грн більше, ніж торік.

Зокрема, компанії, організації і установи перерахували до бюджетів громад 49,1 млн грн, а від фізичних осіб скарбниці отримали 29,5 млн гривень.

Майже третину від загальних надходжень забезпечили власники майна у м. Маріуполі – 26 млн грн, покровські, бахмутські та слов’янські платники спрямували по 9 млн грн, краматорські, волноваські і мангушські – по 5 млн гривень.

Нагадаємо – у 2020 році податок сплачується за 2019 рік, максимальна ставка становить 62,59 гривні за один квадратний метр.

Обчислення суми податку з об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється податковим органом за місцем реєстрації. Податкові повідомлення-рішення, в яких зазначена сума нарахованого податку та відповідні платіжні реквізити, на які слід сплатити податок, надсилаються платнику податку податковим органом до 1 липня 2020 року, а сплатити суму зазначеного в них податку потрібно протягом 60 днів після отримання.

Власники нерухомості, які мають платити податок, але не отримали податкове повідомлення-рішення, можуть звернутися до податкової служби за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних.

На Донеччині місцеві бюджети отримали 2,5 млн грн "автоподатку"

За січень-серпень 2020 року до місцевих бюджетів Донецької області сплачено 2,5 млн грн транспортного податку. Із загальної суми майже 1,5 млн грн надійшло від автовласників - юридичних осіб та 1,0 млн грн – від фізичних осіб.

З початку року найбільші відрахування "автоподатку" забезпечили власники автомобілів м. Маріуполя (723,6 тис. грн), м. Бахмут (360 тис. грн) та м. Покровськ (217,3 тис. гривень),

Одним з критеріїв для визначення об’єкта оподаткування транспортним податком є вартісна оцінка легкового автомобіля. Оподатковуються легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня.

Нагадаємо, транспортний податок входить до складу податку на майно та повністю зараховується до місцевих бюджетів тих територій, на яких зареєстроване авто. Його ставка складає 25 тисяч гривень на рік. Фізичні особи повинні сплатити податок не пізніше 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, юридичні особи – щоквартально авансовими внесками до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.

Більше 5,5 мільярдів гривень - надходження єдиного внеску від платників Донеччини

У січні – серпні 2020 року сума надходжень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від платників податків Донеччини склала 5 млрд 522 млн гривень, що на 4,4 млн грн перевищило надходження аналогічного періоду  2019 року. Про це повідомила в.о. начальника Головного управління ДПС у Донецькій області Ірина Долозіна.

Як зазначила Ірина Долозіна, постійна співпраця  з роботодавцями регіону, а також  детінізація ринку праці є одним з пріоритетів у роботі податківців, оскільки заробітна плата громадян та доходи фізичних осіб-підприємців являється основним джерелом для сплати єдиного внеску, за рахунок якого наповнюються фонди соціального страхування, фінансуються державні соціальні програми, здійснюється виплата пенсій, матеріальної допомоги громадянам тощо.

Нагадуємо, що захистити свої права, або, навіть, перевірити правильність обов’язкових відрахувань з вашої зарплатні може кожен громадянин Донеччини за допомогою безкоштовного мобільного додатку #Legal_ZrPlat.

Завантажити його можна засобами Play Market (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.solidpack.legalzrplat) або App Store (https://apps.apple.com/us/app/legal-zrplat/id1490703512?ls=1).

Платникам на замітку:
податковий календар на жовтень 2020 року

У Головному управлінні ДПС у Донецькій області інформують, що:

П’ятниця, 9 жовтня 2020.

Останній день подання:

- звіту по заборгованості страхувальника зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування України.

Четвер, 15 жовтня 2020.

Останній день подання:

- форми звітності № 1-ПА «Інформація про кількість працевлаштованих громадян суб’єктами господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні»;

- звіту про використання РРО та книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) (форма № ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв'язку та Довідки про використані розрахункові книжки за вересень.

Понеділок, 19 жовтня 2020.

Останній день сплати:

- ЄСВ фізособами-підприємцями, у тому числі спрощенцями, особами, які провадять незалежну професійну діяльність, членами фермерських господарств за ІІІ квартал;

- авансових платежів з ПДФО фізичними особами – підприємцями, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, за ІІІ квартал.

Вівторок, 20 жовтня 2020.

Останній день подання:

- звіту з ЄСВ (форма № Д4 (місячна)) роботодавцями за вересень;

- податкової декларації акцизного податку за вересень;

- податкової декларації з податку на додану вартість за вересень;

- податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за вересень  у разі не подання податкової декларації на 2020 рік.

- податкової декларації рентної плати за вересень з розрахунком:

- рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;

- рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;

- рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;

- рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України.

Останній день сплати:

- ЄСВ роботодавцями за вересень (крім гірничих підприємств);

- авансових внесків з єдиного податку фізичними особами – підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування І та ІІ груп за жовтень.

Середа, 28 жовтня 2020.

Останній день сплати:

- ЄСВ гірничими підприємствами за вересень.

Четвер, 29 жовтня 2020.

Останній день сплати:

- авансового внеску з транспортного податку юридичними особами за ІІІ квартал;

- авансового внеску з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки юридичними особами за  ІІІ квартал.

Пʼятниця, 30 жовтня 2020.

Останній день сплати:

- ПДВ  за вересень;

- акцизного податку за вересень;

- ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу за вересень;

- ПДФО із загальної суми процентів, нарахованих за вересень на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки;

- військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за вересень;

- єдиного податку платниками четвертої групи за ІІІ квартал;

- авансового внеску з туристичного збору за жовтень 2020 року платниками збору, які згідно з рішенням місцевої влади сплачують туристичний збір щомісячно;

- плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за вересень;

- рентної плати за вересень за:

- користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;

- користування радіочастотним ресурсом України;

- транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами територією України;

-  транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України.

Про відповідальність за порушення умов застосування податкової соціальної пільги з ПДФО

У Головному управлінні ДПС у Донецькій області звертають увагу, що відповідно до п. п. 169.2.4 п. 169.2 ст. 169 розділу IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ) якщо платник податку порушує норми п. 169.2 ст. 169 ПКУ, внаслідок чого, зокрема, податкова соціальна пільга застосовується також під час отримання інших доходів протягом будь-якого звітного податкового місяця або за кількома місцями отримання доходів, такий платник податку втрачає право на отримання податкової соціальної пільги за всіма місцями отримання доходу починаючи з місяця, в якому мало місце таке порушення, та закінчуючи місяцем, в якому право на застосування податкової соціальної пільги відновлюється.

Платник податку може відновити право на застосування податкової соціальної пільги, якщо він подасть заяву про відмову від такої пільги всім роботодавцям із зазначенням місяця, коли відбулося таке порушення, на підставі чого кожний роботодавець нараховує і утримує відповідну суму недоплати податку та штраф у розмірі 100 відсотків суми цієї недоплати за рахунок найближчої виплати доходу такому платнику податку, а у разі, коли сума виплати недостатня, – за рахунок наступних виплат. Якщо сума недоплати та/або штрафу не були утримані податковим агентом за рахунок доходу платника податку, то такі суми включаються до річної податкової декларації такого платника податку. При цьому право на застосування податкової соціальної пільги відновлюється з податкового місяця, що настає за місяцем, в якому сума такої недоплати та штраф повністю погашаються.

Приймаєте працівника на роботу? Дотримуйтесь основних правил

Легальні трудові відносини – це важлива складова фінансової стабільності не тільки держави, але й бізнесу та найманих працівників.

Тож, в першу чергу, слід пам’ятати, що компанії, організації та підприємці при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства і нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків.

Зокрема, необхідно дотримуватися основних правил:

перед допуском до роботи з працівником укладається трудовий договір;

до податкової служби направляється повідомлення про прийняття працівника на роботу;

робітникові оформлюється трудова книжка;

заробітна плата повинна виплачуватися на рівні не менше мінімальної (у 2020 році – з 1 січня 4723 грн, а з 1 вересня 5000 грн);

на зарплату нараховується ЄСВ (22%), з неї утримується ПДФО (18%) та військовий збір (1,5%).

За порушення законодавства про працю передбачені значні штрафні санкції.

Спрощено механізм обміну електронними документами з контролюючими органами!

Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що у зв’язку із набранням чинності наказом Міністерства фінансів України від 06.01.2020 № 261 «Про внесення змін до Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31.07.2020 за № 723/35006 (далі – Наказ № 261), значно спрощено механізм обміну електронними документами з контролюючими органами.

З 1 вересня 2020 року приєднання до договору про визнання електронних документів (далі – Договір) відбувається після прийняття в контролюючому органі першого будь-якого електронного документа, надісланого у встановленому форматі (стандарті) з дотриманням вимог законодавства.

Заяви про приєднання до Договору за формами J1392001 та F1392001 скасовано. Новий договір Головного управління ДПС у Донецькій області від 31.08.2020 №599003 розміщено у відкритій частині Електронного кабінету за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua/contract.

При цьому запроваджена можливість зміни уповноважених осіб платника, яким надається право користування Електронним кабінетом. Надсилання інформації щодо інших відповідальних осіб платника податків, яким делеговано право підпису електронних документів (наприклад, бухгалтер або уповноважена особа, якій надається право підпису податкових накладних), відбувається як і раніше, шляхом направлення повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого електронного підпису за формами документів J1391103 та F1391103.

Режим «Введення звітності» у приватній частині Електронного кабінету надає можливість введення/надсилання повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого електронного підпису (бухгалтера або уповноваженої особи), перегляду статусу направленого документу (прийнято або не прийнято).

За допомогою режиму «Вхідні/вихідні документи» можна дізнатись про причини не прийняття повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого електронного підпису та причини неприйняття податкової звітності, поданої засобами телекомунікаційного зв`язку.

Водночас, договори та пов’язані з ними повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого електронного підпису, які станом на день набрання чинності Наказом № 261 (на 01.09.2020) є чинними, продовжують діяти до виникнення підстав, визначених пунктом 5 розділу III Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами.

У відкритій частині Електронного кабінету у режимі «Допомога» розміщено інструкцію для користувачів, а також  телефон служби підтримки 0800501007 (напрямок 0).

За спеціальне використання води підприємства Донеччини сплатили більше 87 мільйонів гривень

За дев’ять місяців 2020 року платники рентної плати за спеціальне використання води Донецької області перерахували до бюджетів всіх рівнів 87,4 млн гривень, у тому числі до держбюджету надійшло 48,1 млн грн, до місцевих скарбниць – 39,3 млн гривень.

Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що платниками рентної плати за спеціальне використання води є, зокрема, первинні водокористувачі – суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів.

Об’єктом оподаткування рентною платою є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі.

Саме за рахунок частини рентної плати, що надходить до скарбниць місцевих громад, фінансуються потреби бюджетної сфери місцевих громад та соціальні програми по екологічному оздоровленню річок та водоймищ  Донецької області.

 

На Донеччині припинено незаконне розтрачання бюджетних коштів

Будівництво за бюджетні кошти завжди було «ласим шматком» для усілякого роду шахраїв, але Податкова Донеччини стоїть на стражі їх раціонального використання.

Так, співробітниками управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом  Головного управління ДПС у Донецькій області викрито схему незаконного розтрачання бюджетних коштів та їх можливої подальшої легалізації. Будівельною кампанією було завищено обсяг виконаних робіт за рахунок залучення субпідрядної організації з ознаками сумнівності, в той час, як всі роботи були виконані власними силами, що спричинило завищення в актах приймання виконаних будівельних робіт загальновиробничих та прямих витрат.

У ході детального аналізу було встановлено, що упродовж 2018 року будівельна компанія при середній кількості працівників 11 чоловік та середній заробітній платі 2000 грн було завищено загальновиробничі та прямі витрати (в частині відображення заробітної плати та єдиного внеску, та, як наслідок, ПДВ)  в актах приймання виконаних будівельних робіт, виставлених на адресу бюджетної організації, майже в 3 рази.

Також підприємством у кінці того ж року було залучено субпідрядну організацію, яка при відсутності необхідних трудових ресурсів, основних засобів та залучених субпідрядних організацій «чарівним» чином виконала роботи на об’єкті на загальну суму майже пів мільйона гривень.

Одночасно будівельна компанія придбавала будівельні матеріали, по ланцюгу постачання яких не встановлено їх походження, тобто, неможливо підтвердити безпосередній факт придбання товарів на суму 103,7 тис. грн за 2018 рік, які у подальшому було включено до актів виконаних робіт, де замовником було державне підприємство.

Таким чином, встановлено, що будівельна компанія перераховувала грошові кошти в рахунок субпідрядних робіт та товарно-матеріальних цінностей на фіктивні підприємства без фактичного їх отримання та виконання, тим самим легалізував кошти, отримані з державного бюджету. В результаті відпрацювання схему ухилення від оподаткування було припинено, сума нанесених збитків державі склала 1,1 млн гривень.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
2

Эта запись была размещена в рубрики: