Осенний призыв в Украине. Славянский военкомат приглашает


З 1 жовтня розпочався осінній призов громадян України на строкову військову службу, який триватиме до 31 грудня.

У звязку з цим військовий комісар Слов'янського об'єднаного міського військового комісаріату підполковник Вадим Ільєнко надав відповіді на найбільш розповсюджені та цікаві питання, пов'язанні з призовом на строкову службу.

Поясніть будь ласка, що таке сучасна українська строкова військова служба взагалі?

Строкова військова служба - обов'язок громадян нести військову службу у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, набуття практичних навичок і умінь для підготовки до захисту своєї держави. Для деяких призовників строкова служба може стати початком кар’єри, адже не всім одразу вдається вступати до вузів. Служба в армії – гарна альтернатива. Призовник отримуватиме зарплатню, пільги, за бажанням зможе продовжити службу, вступити до військової академії.

Також хочу відмітити, що строкова служба сильна змінилась у кращій бік у порівнянні із радянською армією. Харчування військовослужбовців вийшло на дуже якісний рівень, і та «дідівщина», якою так лякають батьки та дідусі юнаків, в окремих частинах може і є, але вже не така страшна, як раніше.

Хто підлягатиме призову на строкову службу восени цього року?

Призовний вік в Україні у 2020 році встановлено на рівні 18-27 років. Таким чином, призовники цієї вікової категорії, які визнані придатними до військової служби за результатами медкомісії і не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії, зобов’язані пройти службу в рядах Збройних сил України. Хлопці 18-19 років, яким на момент призову не виконалось 20 років, проходять строкову службу за власним бажанням після власноручно написаної заяви.

Які терміни проведення осіннього призову та чи будуть переноси у зв'язку із захворюванням на COVID-19? Який термін служби в українській армії?

Згідно Указу Президента України осінній призов на строкову військову службу проходитиме із жовтня по грудень включно. На даний час ніякої інформації щодо переносу призову в мене немає, тому військовий комісаріат займається згідно плану.

Для призовників з освітнім ступенем «магістр» і вище строк служби складатиме 12 місяців, всі інші хлопці служитимуть 18 місяців.

Хто з призовників має право на відстрочку та повне звільнення від строкової служби?

На підставі статті 17 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» відстрочку від призову в армію призовники можуть отримати у зв’язку із навчанням, роботою та сімейними обставинами (наприклад, при народженні дитини, наявності батьків-пенсіонерів тощо).

Згідно статті 18 цього ж Закону повне звільнення від строкової служби підлягають призовники за станом здоров’я (хвороба) внаслідок визнання призовника «непридатним до військової служби», які досягли 27 річного віку, були засуджені до позбавлення волі тощо.

Повний перелік категорій призовників дуже детально розписаний в цих 2 статтях Закону України.

Якщо хлопцю надійшла повістка до військкомату, які його подальші дії?

Згідно з українським законодавством, призовники, які отримали повістку з військкомату зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, вказаний у повістці. При цьому в Законі зазначено, що неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Отже, як тільки в країні оголошено про початок нового призову в армію, громадянам дається 10 днів на добровільну явку у військовий комісаріат.

Яке покарання чекає на призовників за неявку?

В Україні передбачено два види відповідальності за порушення законодавства про військову службу — адміністративна і кримінальна. В якості адмін покарання за неявку у військкомат застосовуються штрафні санкції, передбачені статтею 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

- штраф до 119 гривень за перше порушення та до 255 гривень — за повторне порушення.

Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу настає за статтею 335 КК України і передбачає обмеження волі на строк до 3-х років.

Як зараз справи із матеріальним забезпеченням строковиків?

За громадянами призваними на строкову зберігаються робоче місце та середній заробіток, обов'язково за умови офіційного працевлаштування до призову.

При призові на строкову військову службу хлопцям виплачується грошова допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Строковики перебувають на повному державному утриманні, розміщуються в казармах (на кораблях), забезпечуються щоденним триразовим гарячим харчуванням та військовою формою одягу згідно встановленим норм;

ТАКОЖ ХОЧУ ЗАСПОКОЇТИ БАТЬКІВ, ЩО ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІ СТРОКОВОЇ СЛУЖБИ НЕ БРАТИМУТЬ УЧАСТІ В ОПЕРАЦІЇ ОБ'ЄДНАНИХ СИЛ!

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

3
23

Эта запись была размещена в рубрики: