Освітній тур до Київа. Цінний досвід для громад Слов’янська та Краматорська

Продовжується діяльність з розвитку громадянського суспільства та обміну досвідом для представників влади, бізнеса та громадськості Слов'янська. 

Делегація наших земляків з Краматорська та Слов'янська у ці дні здійснює дводенний освітній тур до Києва в рамках Проекту "Демократичне врядування у Східній Україні".

Тур організований Центром Розвитку Інновацій за підтримки "USAID".

В перший день подорожі, після сніданку, всі учасники туру зустрілися для привітального слова від організаторів та знайомства.

Тетяна Новицька представила проект "Освіта третього віку", який викликав неабияку зацікавленість учасників туру.

Свій проект "Happy Ukraine" представила соціальна іноваторка Вікторія Андрієвська. У  ході проекту члени команди швидко визначилися зі спільними цінностями  —  здоров'я, свобода та довіра.

Отримані результати занотувала фасилітаторка  ЦРІ Надія Копаниця.

У щільній програмі відвідання Києва також відбулися зустрічі зі спеціалістами, які задіяні у цифровій реформі держави та у розвитку е-демократії в умовах реформи децентралізації.
 

У програмі: візити, дискусії, екскурсії, обговорення за участі представників профільних Комітетів ВРУ, міністерств, експертів ЦРІ з гостями зі Слов'янська та Краматорська.

Однією з тем обговорення стала тема розвитку та бюджетування освітньої мережі, де учасники мали змогу ознайомитись з державною політикою, яку представила учасникам туру заступниця Міністра освіти і науки України Любомира МАНДЗІЙ.

 

Освітяни Слов'янська та Краматорська говорили щодо врегулювання питання фінансування харчування дітей, які постраждали внаслідок конфлікту. За словами фахівців йдеться про те, що всі діти в нашому регіоні підпадають під цю категорію, і це забирає майже всі кошти спрямовані на освіту. Мова йде про десятки мільйонів гривень. За результатами спілкування пані Любомира пообіцяла врегулювати це питання.

Своїм досвідом з учасниками туру поділився перший заступник директора Департаменту фінансів КМДА, член Міської робочої групи з питань ГБ Києва  — Олександр КОРЕНЬ.

"Треба щось змінювати у свідомості людей, щодо відповідальності за власну освіту, житло, майбутнє, тощо".


Незабутньою для членів делегації стала екскурсія по Київській міський держадміністрації, яку вони відвідали на другий день візиту.

В рамках візиту координатор групи гео-аналітики ЦРІ, експерт Світового Центру Даних КПІ ім. І. Сікорського, консультант Лабораторії Інновацій ПРООН Сергій ГАПОН, розповів гостям про гео-аналітику та долучення мешканців до низки проектів електронної демократії серед яких “Е-рішення для громад”, “Не пали!” тощо.

 

Фахівець наочно показав, як можна вправлятися з великою кількістю інформації за допомогою Giz технологій, або картографії. За його словами будь-яку тему з великою кількістю інформації можливо запакувати у дашборд (карту) і змінюючи масштаб карти нам відкриваються (або ховаються) нові дані.

Про кращі практики розвитку діалогу та залучення громадськості до роботи з інструментами е-демократії: звернення, петиції, Громадський бюджет розповіли учасникам візиту начальник управління з питань децентралізації та місцевого самоврядування секретаріату Київради, керівник модераторів петицій до КМР Юрій ПАВЛОВ, та, заст.нач.управління секретаріату Київради, член Міської робочої групи з питань Громадського бюджету, модератор фб-групи ГБ Києва: СПІЛЬНО Артем СТЕЛЬМАШОВ.

Саме після цього візиту до КМДА всі гості отримали нові знання та визначили для себе напрямки для дій, поїхавши додому натхненними, щоб втілити цей безцінний досвід в своїх містах.

У програмі другого дня перебування також була запланована дискусія про розвиток інструментів е-демократії та Громадського бюджету. До дискусії долучились представники Громадської Бюджетної Комісії, та представники секретаріату Київради, що також входять до міської робочої групи з питань Громадського бюджету.

"Містяни мають бачити приклади реалізованих проектів Громадського Бюджету. Чому? Бо є запит у суспільстві на сучасних лідерів, які розуміють  —  що робити, де робити, як робити і з ким робити. Просто, стають і роблять соціально важливі речі, саме так в нашому з Вами сучасному світі проявляються лідери"  — вважають фахівці.

В ході відвідування столиці відбулась екскурсія до Контактного центра міста Києва 1551  -  що наразі є, за словами фахівців, найефективнішим інструментом роботи зі зверненнями містян.

Учасники туру були просто в захваті від того, що вони побачили.

Родзинкою візиту для учасників стало відвідування Ситуаційного центру України у Києві наприкінці другого дня туру. Саме там вони дізнались про діяльність центру від керівника, їх земляка з Горлівки, Миколи ПИХТІНА.

Вдячність за організацію візиту та відвідання цього масштабного та вражаючого центру учасники висловили Сергію Лобойко, керівнику Центру Розвитку Інновацій.

Організатори туру також висловили подяку команді депутатки ВР України Вікторії Подгорній, яка організувала зустрічі з представниками різних комітетів ВР (Комітет цифрової трансформації та Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Верховної Ради України).

Для активістів та фахівців зі Слов'янську та Краматорську було дуже цікаво дізнатись про досвід розвитку освітньої мережі, досвід реформ та роль ІТ, про що розповів учасникам туру Ілля ПАСЬКО, заступник Директора Департаменту Освіти та Науки КМДА (ДОН).

Учасники мали  можливість дізнатись про візію соціально-економічного розвитку Донецької області від фахівців, які зараз працюють над плануванням подальшого відновлення економічного потенціала Донецького краю — Андрія МІРОШНИЧЕНКО, радника Віце-Прем'єр Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, радника заступника міського голови Києва (з питань освіти), члена Міської робочої групи з питань Громадського бюджету, Снавера СЕЙТХАЛІЄВА, заступника Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації, Валерія ШТАБА, координатора роботи з CDTO Міністерства цифрової трансформації, координатора "Донецького діалогу".

Учасники туру поділилися своїми враженнями та емоціями про цю освітню поїздку.

Так Лілія Кислицина пише: "Що нового? Приймаю участь в освітньому турі в складі делегації від Краматорська і Слов'янська у Києві. Початок великої і цікавої роботи)) А що унікального в нашій делегації —  представники ВЛАДИ і ГРОМАДИ РАЗОМ!!!"

"Спасибо за приглашение и возможность говорить с представителями Славянска и Краматорска о Счастье. Ценностях. Смыслах и за возможность познакомиться с проектом Happy Ukraine. Люди могут договариваться и сегодня две команды договорились, что Здоровье, Свобода и Доверие объединили участников".

Запрошена спікерка Вікторія Андрієвська також залишилась у захваті від співпраці: "Погрузились в рамках проекта «Демократичне врядування у Східній Європі» від Центру розвитку інновацій  и USAID в мир электронной демократии вместе с командами Славянска и Краматорска  — WoW! Море информации, интересные спикеры, «живая аудитория»... Счастью быть!"

"Діловий Слов'янськ" і далі буде слідкувати за розвитком впровадження технологій електронної демократії в нашому регіоні та інформувати своїх читачів про нові проекти.

Створення цього матеріалу стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Центр розвитку інновацій реалізує проект «Міцне партнерство  —  сталий бюджет участі» за підтримки проекту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

2
5

Эта запись была размещена в рубрики: