Проверки бизнеса Донетчины обеспечили поступления в бюджет почти 43 миллионов гривен

Купив 1 мішок зерна – продав 100 мішків: на Донеччині припинено схему ухилення від сплати податків на 864,5 тис. гривень

Донецькі податківці упередили черговий факт розповсюдження підприємством "ризикового" податкового кредиту.Так, до поля зору податкової служби потрапила діяльність одного з підприємств, назвемо його, наприклад, ТОВ «А», яке, незважаючи на наявність «бурхливої» господарчої діяльності на підставі зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних, саму податкову звітність з ПДВ до контролюючих органів не подавало.Окрім цього, увагу податківців привернув й той факт, що керівник зазначеного підприємства рахувався очільником ще 40 підприємств (при цьому відносно деяких з них органами податкової служби вже були прийняті рішення про їх ризиковість), а головний бухгалтер рахувався головним бухгалтером 6 підприємств.

Під час більш пильного вивчення діяльності підприємства було встановлено, що вона має так званий транзитний характер, але підприємство відображало придбання та подальшу реалізацію добрив, гербіцидів, насіння соняшника, ріпака, кукурудзи тощо, у значно більшій кількості, ніж було придбано. Також було виявлено, що підприємство реалізовувало зазначену сільськогосподарську продукцію не відразу, а через деякий суттєвий проміжок часу, що передбачає зберігання таких товарів. Однак підприємство не звітувало про наявність власного майна, у тому числі складів, а також не здійснювало придбання послуг зі складського зберігання товарів.З метою оперативного відпрацювання розповсюдження ризикового податкового кредиту фахівці податкової служби регіону направили інформацію до ДПС України та колег з регіонів. В результаті відпрацювання схему ухилення від оподаткування обсягом 864,5 тис. гривень припинено.

Податкова Донеччини входить у п’ятірку ГУ ДПС за кількістю платників на обліку
За інформацією ДПС України ГУ ДПС у Донецькій області займає 5-те місце серед головних управлінь за рівнем кількості платників на обліку.

Як повідомили в управлінні електронних сервісів ГУ ДПС у Донецькій області, станом на 1 вересня 2020 року на обліку в органах податкової служби регіону перебувало 201 тис. платників податків. Це майже на 1,3 тис. платників більше, ніж на початок року. Із загальної кількості суб’єктів господарювання 80,9 тис. – юридичні особи, 118,2 тис. – фізичні особи-підприємці, та майже 2 тис. осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

У Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків станом на початок вересня поточного року обліковано понад 4 млн 114 тис. фізичних осіб. В Окремому реєстрі (а це особи, які через свої релігійні чи інші переконання відмовилися від присвоєння їм номера облікової картки платника податків та обліковуються у згаданому реєстрі за ПІБ та серією і номером паспорту) перебуває на обліку 9561 мешканець Донеччини.

Якщо говорити про платників податку на додану вартість, то у відповідному реєстрі їх перебуває 6,6 тис. юридичних осіб та 0,6 тис. фізичних осіб-підприємців. У порівнянні з даними на початок року їх загальна кількість зросла на 92 суб’єкта господарювання.

Високого рівня довіри платників податків до податківців Донеччини досягнуто завдяки простоті та зручності звітування і отримання послуг, оптимізації робочого часу кожного платника та спрощенню процесів адміністрування.

Перевірки бізнесу Донеччини забезпечили надходження до бюджету майже 43 мільйонів гривень

З початку 2020 року податківцями Донецької області проведено всього 156 документальних перевірок та 153 фактичні перевірки суб’єктів господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій.
За результатами перевірок донарахування порушникам склали 474,1 млн гривень. Крім того, в ході перевірок зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на 5,3 млн гривень.

За січень-серпень 2020 року підрозділами аудиту Донеччини забезпечено додаткових надходжень до державного бюджету 42,7 млн грн, у тому числі за результатами проведених документальних перевірок поточного року до бюджету надійшло 15,3 млн гривень.

Такі показники контрольно-перевірочної роботи досягнуті завдяки здійсненню перевірок, в першу чергу, ризикових суб’єктів господарювання та відпрацюванню реальності здійснення господарських операцій. Представників відповідального бізнесу податківці Донеччини не турбують.

Читайте также: В Украине поднимут акциз на алкоголь и табак – глава Минфина

На Донеччині єдиного податку сплачено майже 645 мільйонів гривень
Єдиний податок від малого підприємництва належить до тих податкових платежів, надходження яких системно забезпечують життєдіяльність територіальних громад.
Суб’єкти господарювання Донеччини, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, за січень-серпень 2020 року сплатили до місцевих бюджетів області 644,7 млн грн єдиного податку, що на 5% перевищує минулорічні показники. За рахунок такого приросту місцеві громади отримали на 30,9 млн грн більше, ніж у січні-серпні 2019 року. Фізичними особами-підприємцями сплачено до місцевих бюджетів 472,4 млн грн єдиного податку, натомість юридичними особами перераховано до місцевої казни 172,3 млн гривень.

Нагадуємо, що фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Щоб скористатись таким правом, вищезазначеним платникам необхідно подати до територіального органу ДПС заяву у довільній формі з інформацією про період запланованої відпустки чи терміни втрати працездатності.

Отримати податкову знижку можна до кінця року

Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що до податкової знижки включаються фактично здійснені платником податку протягом звітного податкового року витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Перелік витрат, дозволених для включення до податкової знижки визначено
п. 166.3 ст.166 Податкового кодексу України (далі - ПКУ).
Так, до податкової знижки може бути включено:
частину суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до статті 175 ПКУ;

пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям, які на дату перерахування (передачі) таких коштів та майна відповідали умовам, визначеним п. 133.4 ст. 133 ПКУ;

суму коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення;

страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення;
суму витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій або оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;
суму коштів, сплачених платником податку у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива;
суму витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним;

суму коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи.

Для отримання податкової знижки платнику податку потрібно заповнити і подати декларацію про майновий стан і доходи до 31 грудня року, що настає за звітним.
Сума, що має бути повернена платнику податку, у зв’язку із використанням права на податкову знижку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.

Оподаткування податком на доходи фізичних осіб при отриманні товарів зі знижкою
Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що відповідно до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий як додаткове благо у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку (п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 ПКУ).

Тобто, при отриманні фізичною особою товару зі знижкою, сума такої знижки включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку виключно у випадку, якщо дана знижка носить індивідуальний (персональний) характер.

Якщо ж знижка поширюється на будь-якого платника податку та не є персональною, то сума такої знижки не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

Що слід знати про оподаткування спадщини у 2020 році
Головне управління ДПС у Донецькій області повідомляє, що оподаткування спадщини залежить від ступеня споріднення спадкоємця та спадкодавця, а також від резидентського статусу цих осіб. Зокрема, об’єкти спадщини, успадковані членами сім`ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.
Вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім`ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5% або 18%. Громадяни – резиденти, які отримують спадщину від громадянина – резидента, але не відносяться до членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, сплачують податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% та військовий збір за ставкою 1,5% від вартості будь-якої спадщини (подарунку).

Об’єкти спадщини, що успадковуються спадкоємцем від спадкодавця – нерезидента, та об’єкти спадщини, що успадковуються спадкоємцем – нерезидентом від спадкодавця – резидента оподатковуються за ставкою податку на доходи фізичних осіб 18% та військовим збором за ставкою 1,5%. Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації, крім спадкоємців, які отримали у спадщину об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.

Отже, фізичні особи, що одержали дохід у вигляді спадщини, який оподатковується за нульовою ставкою податку, не зобов’язані включати вартість такої спадщини до складу загального річного оподатковуваного доходу. Такі фізичні особи можуть не подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але за умови відсутності інших підстав для подання декларації.

Фізичні особи, які отримали спадщину, що оподатковується за ставками 5 % та 18 %, зобов’язані включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи до 1 травня року наступного за тим, в якому її отримано.

Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, і зазначається в річній податковій декларації, крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини або в сільських населених пунктах - до оформлення уповноваженою на це посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, та спадкоємців, які отримали у спадщину об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими спадкоємцями - резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини або в сільських населених пунктах - до оформлення уповноваженою на це посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Майже 15 млрд гривень отримав зведений бюджет Донеччини
Сьогодні добровільна сплата податків бізнесом Донеччини є одним з основних джерел наповнення бюджету. Зростанню доходів сприяють як підвищення економічної активності регіону, так і результативна робота спеціалістів податкових органів Донецької області з протидії ухиленню від оподаткування.
За результатами роботи протягом січня-серпня 2020 року фахівцями податкової служби Донеччини забезпечено надходження до зведеного бюджету країни у сумі 14,6 млрд гривень.

Найбільші надходження до зведеного бюджету країни за територіальною приналежністю належать м. Маріуполю – майже 4,7 млрд грн, або 32% від усіх надходжень по області, м. Покровську та Покровському району – майже 1,9 млрд грн, або 13%, та м. Краматорську – 1,5 млрд грн, або 10 відсотків.
У розрізі податків найбільші надходження до зведеного бюджету Донецького регіону забезпечені з податку на доходи фізичних осіб - майже 8,2 млрд гривень. Це на 74,6 млн грн перевищує минулорічні показники.
Надходження ПДВ до бюджету склали майже 1,9 млрд грн, фактичне зростання до показників минулого року становить 217 млн грн, або 13,2 відсотків.
Податку на прибуток з початку року надійшло 1,3 млрд грн, у тому числі надходження до державного бюджету склали 1,2 млрд грн, до місцевого – 0,1 млрд гривень.

Донеччина: порушникам у сфері готівкових операцій нараховано більше 3 мільйонів грн штрафних санкцій
Для мінімізації сплати податків несумлінні підприємці найчастіше використовують злочинну схему продажу необлікованого товару або не застосовують касові апарати, внаслідок чого бюджет недоотримує величезні кошти. Тому сфера готівкових операцій на сьогодні продовжує бути під особливим контролем Податкової Донеччини.

З початку року податківцями ГУ ДПС у Донецькій області проведено 154 фактичні перевірки щодо застосування РРО, за результатами яких застосовано штрафних санкцій на загальну суму 3,2 млн грн, до бюджету надійшло 1,8 млн гривень.
У ході перевірок основна частина порушень стосувалась неоприбуткування отриманої готівки, тому з метою упередження цього порушення підрозділами фактичних перевірок постійно проводяться хронометражі, під час яких виторги «чарівно» збільшуються в декілька разів.

За січень-серпень поточного року виявлено понад 60 випадків продажу необлікованого товару, в результаті чого до порушників застосовано більше мільйону грн штрафів.

Крім того, нагадуємо про запровадження ДПС України з 1 серпня цього року програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО), які призначені для реєстрації розрахункових операцій з використанням смартфонів та планшетів в якості новітніх касових апаратів. Зараз у світі прослідковується стійка тенденція відмови від паперових носіїв і Податкова Донеччини є частиною цього процесу, адже впровадження революційної електронної системи ПРРО – це, насамперед, швидкість та зручність для громадян, бізнесу і всього суспільства.

ГУ ДПС у Донецькій області

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
2

Эта запись была размещена в рубрики: