Степь подбирается к Киеву. Славянск попадет в субтропики?


В Україні щезає… Полісся – зона достатнього зволоження й помірних температур. Степ вже під Києвом. А на Півдні скоро будуть субтропіки – щоправда сухі, тому більше схожі на пустелю, ніж на квітуче Середземномор’я.

За агрокліматичним районуванням територія країни умовно ділиться на три зони: Степ, Лісостеп, Полісся. Така класифікація була проведена за співвідношенням кількості опадів до кількості накопиченого тепла. Тепер же, через глобальне потепління (в Україні його темпи втричі швидші світових) ці зони швидко зміщуються на Північ – вже майже на 200 км.

І це зовсім не означає, що тепер на Херсонщині ростимуть оливи й цитрусові. Навпаки – через посухи чимало територій стають зоною ризикованого землеробства. Значній частині України через зміни клімату загрожує опустелювання. Наприклад, 30 років тому на Херсонщині посушливих днів було 30-40, а нині – 60-70!

Аграрії кажуть, що ще десятиліття тому аномальні погодні умови траплялися раз на 5 років, а останні чотири роки – суцільні аномалії. Але якщо сільгоспвиробники змушені застосовувати нові технології й переходити на інші культури, то природні екосистеми адаптуватися до таких швидких змін ніяк не встигають.

До речі, Україна за радянських часів входила до п’ятірки країн з найвищими викидами СО2 (а він в атмосфері зберігається майже сотню років). Саме через спалювання викопного палива і надмірну кількість вуглекислого газу в атмосфері зараз на планеті відбувається потепління.

На малюнках: агрокліматичні зони тепер і "класичний варіант".

Джерело: Green ЭнергоЭффективность

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

6
22

Эта запись была размещена в рубрики: