Соблюдайте правила безопасности! Спасатели предупреждают


Як гадаєте, що потрібно для того, щоб перетворити на суцільне згарище гектари родючого ґрунту, лісових насаджень та населених пунктів?

Одразу дамо вам правильну відповідь – БЕЗВІДПОВІДАЛЬНЕ СТАВЛЕННЯ ДО ПРАВИЛ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ, ТРОШКИ СИЛЬНОГО ВІТРУ ТА ЛІЧЕНІ ХВИЛИНИ !!!

Масштабні пожежі, що вирують у Луганській та Харківській областях, яскраво свідчать про те, яким нищівним та небезпечним може бути вогонь. Разом з тим, критичною є і ситуація, що склалася на Донеччині. За минулу добу у Слов'янську та Слов'янському районі  сталось 11 пожеж. Переважна більшість з них, це пожежі на відкритих територіях та у природних екосистемах.

Також, вчора, по вул.. Г. Праці загорілись сараї , тому що пожежа виникла від сухої трави та перекинулась на споруди.

Лише погляньте на цю статистику пожеж!!! Ось вони, справжні наслідки розваг з вогнем, спалювання сухої трави, викидання недопалків у суху рослинність, залишення багать без нагляду.

Щоразу ми попереджаємо усіх про можливе погіршення погодних умов, сильні вітри, високу пожежну небезпеку й закликаємо дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки. Але.. Кількість займань, гектари знищених територій доводять, що нас не чують..

Шановні громадяни! Ми готові рятувати вас від будь-яких стихійних лих та прийти на допомогу у надзвичайних ситуаціях. Ми ті люди, до кого ви звертаєтесь у екстрених ситуаціях. Але зараз. Ми вимушені звертатись до вас та просимо вашої допомоги!!!!

ПЕРЕСТАНЬТЕ ПОРУШУВАТИ ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ. НЕ СТВОРЮЙТЕ ЗАГРОЗУ ДЛЯ ВЛАСНОГО ЖИТТЯ ТА ВАШИХ БЛИЗЬКИХ. НЕ ЗНИЩУЙТЕ ПРИРОДУ!!!

Давайте будемо берегти навколишнє середовище, а не бездумно його знищувати!

Рятувальники закликають громадян дотримуватися правил безпеки в екосистемах під час пожежонебезпечного періоду!

За прогнозами Укргідрометцентру, найближчим часом в Україні переважатиме тепла та посушлива погода, що створить передумову для утримання надзвичайної пожежної небезпеки. Зокрема, упродовж 3-4 вересня на всій території Донецької області збережеться надзвичайна пожежна небезпека. Як наслідок, різко загострюється ситуація із пожежами у природних екосистемах. Щороку вони завдають значного збитку державі, навколишньому середовищу, а швидке неконтрольоване поширення вогню може призвести до знищення житла громадян. Найбільш небезпечним є лісові пожежі, на які витрачаються значні матеріальні і людські ресурси.

Крім того, пожежі на полігонах твердих побутових відходів - сміттєзвалищах, також викликають чималий суспільний резонанс, адже несуть загрозу життєдіяльності населення, значно погіршуючи екологічний стан навколишнього середовища через виділення шкідливих продуктів горіння.

Також гострою у спеку стає проблема загорянь на торфовищах, адже висока температура повітря унеможливлює їх утримання у достатньо зволоженому стані.

 За статистикою, основними причинами виникнення пожеж на відкритих територіях є людська діяльність. В теплу погоду громадяни активно вирушають на відпочинок до лісових масивів та впорядковують власні домогосподарства, спалюючи сміття. Однак, варто пам'ятати, що при 4 чи 5 класі пожежної небезпеки достатньо навіть одного непогашеного сірника для того, щоб спровокувати масштабну пожежу на відкритій території.

Зважаючи на те, що пожежонебезпечний період перебуває в активній фазі, Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до громадян з проханням не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.

Пам'ятайте! Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

- відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу;

- розводити багаття у лісі та лісопосадках;

- заїжджати автомобілем до лісу;

- палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;

- залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

- полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї;

- створювати смітники та спалювати відходи;

- спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях;

Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

Лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.

 

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

3
1

Эта запись была размещена в рубрики: