В день памяти на Донетчине открыли памятный знак – боевой танк

Відкриття пам’ятного знаку  біля села Первомайське  у Ясинуватському районі, де восени 2014 року загинули шість українських воїнів, відбулося 29 серпня, у День пам’яті захисників України.

На цьому місці 14 вересня 2014 року колона військових, що прямувала для підкріплення блокпостів української армії, потрапила у засідку проросійських бойовиків, які засіли по обидва боки траси Е50, що веде далі через Піски на північно-західну околицю Донецька. Танк Т-64Б1В, який ішов на чолі колони з боку Карлівки, було підбито. Під час влучання в машину здетонував боєкомплект.

У цьому бою загинули  чотири бійці 5-ї роти добровольчого батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Дніпро-1» – старшина Віталій Українцев («Вожак»), старшина Віталій Галета (він же Віктор Кісловський, «Батя»), рядові Сергій Грачов («Ювелір») та Олексій Чернишов («Махно»), навідник-оператор підбитого тут танка 17 отбр ЗСУ солдат Олег Габінет, а також майор Олександр Максимов, відряджений у зону АТО із Полтавського об’єднаного міського військкомату.

Згорілий танк залишився на трасі біля Первомайського. Біля нього люди зупинялися, щоб вшанувати пам’ять загиблих. У 2017 році танк з траси прибрали. Завдяки зусиллям волонтерів, військових, Донецької ОДА та небайдужих мешканців Донеччини його повернули на місце вже як пам’ятний знак.

У меморіальному заході взяли участь родини загиблих воїнів, голова Донецької обласної державної адміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко, командувач Об’єднаних сил, генерал-лейтенант Володимир Кравченко, народний депутат  України Муса Магомедов, голова громадської організації «Коло.Медіа» Микола Бондар, представники громадськості.

Відкрили пам’ятний знак матері, дружини, доньки та сестри загиблих бійців.

Читайте также: В годовщину Иловайской трагедии президент наградил посмертно трех военных

«Пам’ять – це найменше, чим ми можемо віддячити нашим Героям.  Ви стали на захист України, коли здавалося, що боротьба безнадійна. Ви звільнили дві третини Донецької та Луганської областей. Ви виграли для нашої держави час, який був тоді життєво необхідним і для відновлення армії, і для створення антиросійської дипломатичної коаліції. Всім, що ми маємо зараз, ми завдячуємо вам. Низький уклін вам, Герої, що склали голови у боротьбі за свободу і незалежність України!  Низький уклін, наша повага та шана родинам, які втратили найдорожче – своїх рідних», - сказав голова Донецької обласної державної адміністрації Павло Кириленко.

Він подякував матерям загиблих воїнів за виховання справжніх патріотів, які ціною власного життя захищали суверенітет, територіальну цілісність України, а також вручив родинам подарунки від Донецької облдержадміністрації.

Військові капелани провели панахиду за загиблими захисниками України, після якої присутні поклали квіти до пам’ятного знаку.

Донецька обласна державна адміністрація

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

5
10

Эта запись была размещена в рубрики: